O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milada Nováková: "MČR je svátek badmintonu."

V pátek startuje mistrovství České republiky dospělých, které letos hostí Plzeň. Vyzpovídali jsme hlavní organizátorku Miladu Novákovou – v rozhovoru se dozvíte vše o průběhu badmintonového svátku.

MČR se vrací do Plzně po sedmi letech. Jaká byla vaše motivace vrcholnou akci pořádat a jak náročné bylo zajistit odpovídající podmínky?

Odpověď jsem vlastně napsala na hlavní stranu webových stránek MČR (mcr.sokoldoubravka.cz). Důvodem nebylo určitě jen to, že od naší poslední velké akce uplynulo 7 let (my jsme v tom mezidobí prakticky každoročně pořádali ńějaké to Mistrovství, ale byla to taková ta "menší"- juniorská). Rozhodnutí ovlivnila i skutečnost, že dlouhou dobu se k pořadatelství nikdo nehlásil. A tak jsem si prostě řekla, že Plzeň si prostě takový svátek zaslouží. Jednoduché to rozhodně nebylo (nebudeme si přece namlouvat, že takové akce nestojí peníze), ale když něco člověk hodně chce, nakonec se najde pomocná ruka a jde to.

Na co byste především pozvala diváky? Jaká budou největší lákadla turnaje?

Moc mne těší, že je (až na malé výjimky) přihlášena prakticky celá česká špička. Přijedou ti, od kterých se výkon očekává a kteří aspirují na zisk medailí. Já ale doufám, že to, co uvidíme během tří dnů, nebude jen pouhým potvrzením papírových předpokladů a věřím, že někdo určitě překvapí. Pro diváky je bezesporu hlavním lákadlem start obou našich olympioniků, potěšit mohou ovšem i vystoupení párových specialistů. Mám za to, že často půjde i o "souboje generací" a těším se na ně.

Shrňme si praktické informace: kde se hraje, kde diváci najdou rozpis a program turnaje, jaké bude vstupné a kde lze vstupenky zakoupit?

Mistrovství se koná v Městské sportovní hale na Slovanech - diváci by ji mohli znát pod názvem Hala Lokomotivy. Krásné prostředí, dostatečný prostor pro hráče i diváky, zázemí, prostě ta hala nabízí všechno, co potřebujeme.

Google Maps

Rozpis turnaje je standardní, se začátkem v poledne 10.2., se sobotním maratónem, který zakončí semifinále všech disciplín a nedělním blokem finálových zápasů v jednotlivých disciplínách. V tuto chvíli je připravena startovní listina, kterou vrchní rozhodčí turnaje, Jana Honnerová, zveřejní poté, co proběhne druhý termín na přihlášky postupujících z KP (viz propozice). Naprostá většina účastníků už ale své přihlášky poslala.

Propozice a program turnaje

Vstupné na celou akci je 50 Kč, pokud dají diváci přednost vstupence jednodenní, zaplatí za ni 30 Kč. Divákům bychom rádi nabídli nejen kvalitní sportovní zážitek, ale i trochu zábavy a tak jsme připravili tipovací soutěž a soutěž dovednostní. Obou soutěží se ale mohou zúčastnit i aktivní účastníci Mistrovství. Na stránkách akce lze také najít nabídku fyzioterapeutů, se kterými jsme navázali spolupráci - jejich nabídka je určena jak hráčům, tak v omezeném rozsahu i divákům.

Informace a nabídka pro hráče

Jaký bude program slavnostního večera, který je tradiční součástí MČR?

Pevně věřím, že sobotní program zvládneme tak, aby slavnostní večer BADMINTON 2011 mohl v sobotu začít od 19.30 hodin. Koná se v koncertním sále 25.základní školy a jeho program je předem dán. Odměníme na něm ty, kteří se stali vítězi teď už tradiční ankety. Vzpomenout si můžeme i na to, že v Plzni tahle tradice před sedmi lety začala. Možná bych mohla prozradit, že podtext názvu slavnostního večera zní "badmintonisti badmintonistům", ale víc už toho opravdu říci nemohu.

Společenský večer

Na co se Vy osobně těšíte nejvíce? Máte nějaký tip na "černého koně" turnaje?

Já se těším na celé Mistrovství a myslím to upřímně. Je to svátek badmintonu a já věřím, že si ho společně jak se patří užijeme. Tipovat výsledky ale nebudu, černých koní mám několik, ale opravdu to nechci zakřiknout. Doufám, že organizaci zvládneme a pokud se povede i nějaký ten sportovní úspěch, potěší to.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

MČR dospělých: první den překvapení nepřinesl

Dnes, v pátek 4. února, odstartovalo v Přerově 51. MČR dospělých. První kola se obešla bez větších překvapení – favorité si občas nechali vzít set nebo čelili set/mečbolům, ale svoji úlohu potvrdili, v mixu dokonce postoupilo do ...

Tipovačka na extraligu: vítězí Jan Koňas

Do třetice už Miloš Chaloupka výhru v tipovací soutěži nezískal, i tak ale postupně stahuje náskok Michala Beznosky v čele bodování. Nejlépe závěrečné kolo základní části odhadl Jan Koňas z TJ Slovan Vesec.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS