O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Miami International Series: třetí místo Jana Fröhlicha

Dvojice českých hráčů se zúčastnila turnaje kategorie International Series v Miami. Jan Fröhlich vybojoval krásné třetí místo ve dvouhře, když až v semifinále podlehl Pongnairatovi z USA.

Češi v akci: výhry nad americkými soupeři přinesly bronz

Turnaje v Miami se zúčastnili Jan Fröhlich a Zdeněk Sváta. Druhý jmenovaný podlehl ve druhém kole dvouhry Anibalu Marroquinovi z Guatemaly 12:21 a 20:22. To Janovi se dařilo lépe: jako čtvrtý nasazený po volném kole porazil Humblerse Heymarda z Guatemaly, Iliana Pereze z USA a Sergeje Shatenka z Kanady. Až v semifinále ho po setech 21:14 24:26 a 21:16 zastavil Sattawat Pongnairat z USA. Společně ve čtyřhře Jan se Zdeňkem nejprve porazili dvojici Ivan Morales-Joselito Sanchez z Portorika, ale pak nestačili na první nasazené Guatemalce Humblerse Heymarda a Anibala Marroquina.

Finálový program turnaje přinesl nejprve dvě vítězství zástupcům Spojených států, nejúspěšnějším národním týmem se ale nakonec stali Francouzi, když zejména díky dvakrát zlatým Laurentu Constantinovi a Andree Vanderstukkenové získali další tři první místa.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Jamie Subandhiová (USA) – Perrine Le Buhanicová (Francie) 21:13 21:11
dvouhra mužů: Lim Fang Yang - Sattawat Pongnairat (oba USA) 21:19 21:18
čtyřhra žen: Perrine Le Buhanicová, Andréa Vanderstukkenová (Francie) – Crystal Leefmansová, Priscila Tjitrodipová (Surinam) 21:15 21:5
čtyřhra mužů: Laurent Constantin, Florent Riancho (Francie) – William Cabrera, Nelson Javier (Dominikánská republika) 21:7 21:16
smíšená čtyřhra: Laurent Constantin, Andréa Vanderstukkenová (Francie) – Michel Wongsodikromo, Crystal Leefmansová (Surinam) 23:21 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Trinidad & Tobago International: dvě česká čtvrtfinále

Jan Fröhlich a Marcela Nesvedová se zúčastnili turnaje Trinidad & Tobago International. Na medailové umístění se dosáhnout nepodařilo, nejlepším umístěním bylo dvojnásobné čtvrtfinále.

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Thailand Open: domácí se radovali jen jednou

Turnaj Thailand Open Grand Prix Gold přinesl jen jedno vítězství domácím barvám, ze dvou titulů se radovali zástupci Číny. V Thajsku se představil i český reprezentant Jan Fröhlich.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!