O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Slovenska: Petr Koukal vítězí!

Vítězem turnaje evropského circuitu na Slovensku se stal Petr Koukal. Český reprezentant v sobotním finále zdolal Poláka Paczeka a připsal si důležité body do světového žebříčku a olympijské kvalifikace.

Koukalova cesta turnajem

V turnaji, který byl poznamenán nečekanými výpadky nasazených hráčů, byl Petr Koukal jako čtyřka v pavouku nakonec jediným favoritem, který papírové předpoklady potvrdil – a dokonce překonal. Hned v prvním kole musel bojovat proti Christianu Boesigerovi ze Švýcarska. Pak si ale postupně poradil s Nickem Fransmannem z Nizozemska, pátým nasazeným Mishou Zilbermanem z Izraele a v semifinále s jedním z překvapení turnaje Artemem Pochtarevem z Ukrajiny. Sobotní finále před něj postavilo poslední terč: polského kvalifikanta Huberta Paczeka...

První sadu v podstatě rozhodl už Petrův nástup do utkání: rychle získané vedení 5:0 uklidnilo českého hráče. Ten tak měl pevnou půdu pod nohama a větší či menší náskok si držel až do úspěšné koncovky klidnou hrou, v níž se nebál vodit soupeře po čtyřech rozích kurtu vysokými loby a pomáhal si precizní hrou na síti, kde jednoznačně předčil Huberta Paczeka. Výsledek 21:11 nepomohl zlomit ani hezký zatajený úder Poláka krátce po přestávce v 11 bodech, za kterým se Petr pouze podíval, jak padá na zem v zadní části kurtu.

Druhou sadu sice Petr začal nevynucenou chybou z backhandu, ale brzy zase získal pevnou půdu pod nohama. Z vedení 4:3 se odrazil do sebevědomého herního projevu, který charakterizovalo hraní míčů na síti v nejvyšší možné pozici a úspěšné údery z odskoku. Paczek kontroval vyšší razancí smečů a výsledkem bylo nejtěsnější vedení 11:10 v přestávce. I nadále se oba hráči přestahovali o každý bod, Petrovi se dařilo překvapovat protivníka řezanými dropy a nečitelnou hrou z horních úderů. Za stavu 15:13 pak vyhrál nádhernou, dlouhou výměnu díky vychytání soupeřova zabití na síti: obrovský potlesk prešovské tělocvičny si tenhle míček rozhodně zasloužil. Petra nastartovala k vedení 18:13, koncovku pak zaválel jako zkušený mazák: slice smeč z forehandové strany získala pět mečbolů a za stavu 20:15 pustil Petr soupeřův lob do autu. Vítězství na mistrovství Slovenska bylo jeho!

Česká stopa: několik vítězství vydřených ve vedru

V Prešově panovalo po celou dobu turnaje pěkné počasí a vysoké teploty. Ve třicetistupňových vedrech se potili také další čeští reprezentanti – a nevedli si špatně. Do hlavní soutěže dvouhry mužů zasáhl Jakub Bitman, který na tři sety podlehl Maximu Michelovi z Francie. Mezi ženami Zuzana Pavelková ztratila až v koncovce třetí sady zápas proti Anně Narelové z Polska, Lucie Havlová porazila rakouskou kvalifikantku Alexandru Mathisovou a ve druhém kole podlehla na tři sety Dimitrii Popstoikovové z Bulharska. Ve čtyřhře mužů svedli nervydrásající zápas s maďarskou dvojicí Boros-Varga Pavel Drančák a Ivo Stoklas – nakonec však odešli po třech setech a výsledku 23:25 poraženi. A bilanci českých tříseťáků nevylepšily ani Lucie Černá s Šárkou Křížkovou, které podlehly Kamile Augustynové a Agnieszce Wotkovské.

Čtvrté nasazené Alžběta Bášová a Lucie Havlová vyhrály své první kolo proti Kim Novakové a Kaje Stankovičové ze Slovinska, ale v boji o medaile nestačily na Ozge Bayrakovou a Neslihan Yigitovou z Turecka. Nejvíce se našim párům dařilo v mixu. Jaromír Janáček a Lucie Černá sice nestačili na nasazené jedničky Wojciecha Szkudlarczyka a Agnieszku Wojtkovskou, ale jedno kolo proti polským soupeřům uhráli Pavel Drančák s Hanou Procházkovou (následně podlehli nasazené nizozemské dvojici Jacco Arends – Samantha Barningová). Šárka Křížková startovala se slovenským partnerem Marianem Smrekem, po výhře v prvním kole podlehli české dvojici Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Ti se přes soupeře z Maďarska a reprezentační kolegy dostali až do čtvrtfinále, v něm ale vypadli po prohře s nizozemskou dvojicí Dave Khodabux – Selena Pieková; pozdějšími vítězi celého turnaje.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.09.2011]

Diskuze k článku

06.09.2011 21:10
Karel
Gratulace Petrovi!!!!

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!