O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Slovenska: Petr Koukal vítězí!

Vítězem turnaje evropského circuitu na Slovensku se stal Petr Koukal. Český reprezentant v sobotním finále zdolal Poláka Paczeka a připsal si důležité body do světového žebříčku a olympijské kvalifikace.

Koukalova cesta turnajem

V turnaji, který byl poznamenán nečekanými výpadky nasazených hráčů, byl Petr Koukal jako čtyřka v pavouku nakonec jediným favoritem, který papírové předpoklady potvrdil – a dokonce překonal. Hned v prvním kole musel bojovat proti Christianu Boesigerovi ze Švýcarska. Pak si ale postupně poradil s Nickem Fransmannem z Nizozemska, pátým nasazeným Mishou Zilbermanem z Izraele a v semifinále s jedním z překvapení turnaje Artemem Pochtarevem z Ukrajiny. Sobotní finále před něj postavilo poslední terč: polského kvalifikanta Huberta Paczeka...

První sadu v podstatě rozhodl už Petrův nástup do utkání: rychle získané vedení 5:0 uklidnilo českého hráče. Ten tak měl pevnou půdu pod nohama a větší či menší náskok si držel až do úspěšné koncovky klidnou hrou, v níž se nebál vodit soupeře po čtyřech rozích kurtu vysokými loby a pomáhal si precizní hrou na síti, kde jednoznačně předčil Huberta Paczeka. Výsledek 21:11 nepomohl zlomit ani hezký zatajený úder Poláka krátce po přestávce v 11 bodech, za kterým se Petr pouze podíval, jak padá na zem v zadní části kurtu.

Druhou sadu sice Petr začal nevynucenou chybou z backhandu, ale brzy zase získal pevnou půdu pod nohama. Z vedení 4:3 se odrazil do sebevědomého herního projevu, který charakterizovalo hraní míčů na síti v nejvyšší možné pozici a úspěšné údery z odskoku. Paczek kontroval vyšší razancí smečů a výsledkem bylo nejtěsnější vedení 11:10 v přestávce. I nadále se oba hráči přestahovali o každý bod, Petrovi se dařilo překvapovat protivníka řezanými dropy a nečitelnou hrou z horních úderů. Za stavu 15:13 pak vyhrál nádhernou, dlouhou výměnu díky vychytání soupeřova zabití na síti: obrovský potlesk prešovské tělocvičny si tenhle míček rozhodně zasloužil. Petra nastartovala k vedení 18:13, koncovku pak zaválel jako zkušený mazák: slice smeč z forehandové strany získala pět mečbolů a za stavu 20:15 pustil Petr soupeřův lob do autu. Vítězství na mistrovství Slovenska bylo jeho!

Česká stopa: několik vítězství vydřených ve vedru

V Prešově panovalo po celou dobu turnaje pěkné počasí a vysoké teploty. Ve třicetistupňových vedrech se potili také další čeští reprezentanti – a nevedli si špatně. Do hlavní soutěže dvouhry mužů zasáhl Jakub Bitman, který na tři sety podlehl Maximu Michelovi z Francie. Mezi ženami Zuzana Pavelková ztratila až v koncovce třetí sady zápas proti Anně Narelové z Polska, Lucie Havlová porazila rakouskou kvalifikantku Alexandru Mathisovou a ve druhém kole podlehla na tři sety Dimitrii Popstoikovové z Bulharska. Ve čtyřhře mužů svedli nervydrásající zápas s maďarskou dvojicí Boros-Varga Pavel Drančák a Ivo Stoklas – nakonec však odešli po třech setech a výsledku 23:25 poraženi. A bilanci českých tříseťáků nevylepšily ani Lucie Černá s Šárkou Křížkovou, které podlehly Kamile Augustynové a Agnieszce Wotkovské.

Čtvrté nasazené Alžběta Bášová a Lucie Havlová vyhrály své první kolo proti Kim Novakové a Kaje Stankovičové ze Slovinska, ale v boji o medaile nestačily na Ozge Bayrakovou a Neslihan Yigitovou z Turecka. Nejvíce se našim párům dařilo v mixu. Jaromír Janáček a Lucie Černá sice nestačili na nasazené jedničky Wojciecha Szkudlarczyka a Agnieszku Wojtkovskou, ale jedno kolo proti polským soupeřům uhráli Pavel Drančák s Hanou Procházkovou (následně podlehli nasazené nizozemské dvojici Jacco Arends – Samantha Barningová). Šárka Křížková startovala se slovenským partnerem Marianem Smrekem, po výhře v prvním kole podlehli české dvojici Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Ti se přes soupeře z Maďarska a reprezentační kolegy dostali až do čtvrtfinále, v něm ale vypadli po prohře s nizozemskou dvojicí Dave Khodabux – Selena Pieková; pozdějšími vítězi celého turnaje.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.09.2011]

Diskuze k článku

06.09.2011 21:10
Karel
Gratulace Petrovi!!!!

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS