O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Rakouska: dvě zlaté do Japonska

Turnaj evropského circuitu v rakouském hlavním městě Vídni ovládli asijští hosté. Japonská výprava měla své zástupce ve většině finálových zápasů a odvezla si dvě zlaté medaile. Maximem českých hráčů bylo čtvrtfinále.

Česká stopa: Lucie Havlová a Alžběta Bášová ve čtvrtfinále

Na turnaj se vypravilo hned několik českých hráčů. Na největší úspěch dosáhly ve čtyřhře žen Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou, které se probojovaly do čtvrtfinále. V něm ale dostaly tvrdou lekci od druhých nasazených soupeřek z Japonska. Ve dvouhře mužů byl čtvrtým nasazeným Petr Koukal, dokázal ale uhrát jen kolo. Ve druhém podlehl Mishovi Zilbermanovi z Izraele. Stejně dopadli i Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou ve čtyřhře mužů – v prvním kole přehráli soupeře z Rakouska, ale pak nestačili na čtvrté nasazené Belgičany. Do čtyřhry žen zasáhla ještě dvojice Zuzana Pavelková – Miroslava Vašková, ale vypadla hned v prvním utkání. Mistři ČR ve smíšené čtyřhře Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou uhráli jedno kolo, porazili maďarské soupeře, a pak svedli hezkou třísetovou bitvu s japonskými soupeři.

Většina zlatých putuje do Japonska

Asijští hosté byli na rakouském turnaji nad síly většiny Evropanů. Čestnou výjimkou bylo finále čtyřhry mužů, kde se ke zlaté prosadili Anthony Clark a Chris Langridge z Anglie. Dvě zlaté medaile vybojovaly japonské ženy, v singlu dokonce byly mezi prvními čtyřmi hráčkami tři Japonky. Ve smíšené čtyřhře dánské favority zastavili soupeři z Hong Kongu a ve finále dvouhry mužů byl nad síly Ukrajince Dmytro Zavadského Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu.

Výsledky finálových utkání:

dvouhra mužů: Hsu Jen Hao (Tchaj-wan) – Dmytro Zavadský (Ukrajina) 21:15 21:12
dvouhra žen: Nozomi Okuharová - Mayu Sekiyová (obě Japonsko) 21:6 21:16
čtyřhra mužů: Anthony Clark, Chris Langridge (Anglie) – Hiroyuki Saeki, Ryota Taohata (Japonsko) 21:15 21:16
čtyřhra žen: Yuriko Mikiová, Koharu Yonemotová (Japonsko) – Line Damkjaer Kruseová, Marie Ropkeová (Dánsko) 26:24 21:15
smíšená čtyřhra: Wong Wai Hong, Chau Hoi Wah (Hong Kong) – Mads Pieler Kolding, Julie Houmannová (Dánsko) 21:17 21:11

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS