O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Portugalska: pět „jednobarevných“ finále

Neobvyklou přehlídku vzájemných soubojů reprezentačních kolegů přinesl finálový den mezinárodního mistrovství Portugalska – ve všech pěti disciplínách proti sobě hráli badmintonisté z jedné země. Dva tituly si odvezli Angličané, po jednom pak Francie, Německo a Dánsko.

Česká stopa: Pavel Florián podlehl Steffenu Rasmussenovi

Jediným českým zástupcem na mezinárodním mistrovství Portugalska byl Pavel Florián. V pavouku dvouhry mužů figuroval jako šestý nasazený, a v případě, že by se mu turnaj vydařil a postoupil až do semifinále, mohl ve světovém žebříčku přeskočit Jana Vondru a stát se českou dvojkou. To se ale nestalo – Pavel hned v prvním kole podlehl dánskému soupeři Steffenu Rasmussenovi 14:21 a 14:21. „Před zápasem jsem cítil těžké nohy, připadal jsem si pomalý a hlavně, neměl jsem potřebný kontakt s míčkem. Vůbec se mi turnajové balony nedařilo kontrolovat, a tak jsem svou hru vlastně neměl pořádně o co opřít,“ hodnotil své vystoupení na osobních stránkách sám Pavel. Dodal pak ještě: „Ze zápasu jsem dost rozčarovaný, ale nedá se nic dělat, musím jít dál.“ Další příležitost napravit bilanci s dánskými hráči bude mít už za týden na turnaji International Challenge proti Christianu Lindovi.

Finálové boje: pět „přáteláků“

Hodně neobvyklá a bizarní situace nastala v neděli 1. května – do finálového dne se k zápasům o zlato probojovaly vždy dvojice hráčů či páry ze stejné země. Ve smíšené čtyřhře a čtyřhře žen tak proti sobě nastoupily páry z Anglie, ve čtyřhře mužů Dánové, ve dvouhře žen Francouzky a ve dvouhře mužů Němci. Diváci v hale Caldas da Rainha tak mohli sledovat pětici pikantních „reprezentačních derby“, pro trenéry národních mužstev znamenal tento stav možnost příjemného oddychu a žádných nervů.

Sami hráči si ovšem nic zadarmo nedali, což potvrdil už úvodní zápas mixu. Robin Middleton a Alex Langleyová v něm porazili Bena Stawského a Lauren Smithovou až v koncovkách obou setů 25:23 a 21:19. Sashina Vignesová Waranová byla ve finále dvouhry žen suverénnější, další dva zápasy se ale opět hrály na tři sety: Lauren Smithová si spravila chuť, když společně s Alex Langleyovou porazily reprezentační kolegyně Helen Daviesovou a Alyssu Limovou. Třísetové utkání nabídlo bezmála hodinu kvalitního badmintonu. Pořádně si svou chvilku slávy užili i němečtí singlisté: Sven-Eric Kastens nejprve prohrál první set s Lukasem Schmidtem, nakonec ale slavil vítězství v jednoznačné třetí sadě 21:11. Závěrečným bodem programu portugalského mezinárodního mistrovství byl souboj dvou dánských deblů. A byl to vrchol, jak má být – hned první set rozhodlo až nastavení a po výsledku 28:26 šli do dalšího průběhu lépe naladěni Niclas Nohr a Mads Pedersen. Ve druhé sadě jejich soupeři Mats Bue a Anders Skaarup Rasmussen srovnali skóre, třetí však opět patřila nenasazené dvojici Pedersen-Nohr.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Robin Middleton, Alex Langleyová - Ben Stawski, Lauren Smithová (všichni Anglie) 25:23 21:19
dvouhra žen: Sashina Vignesová Waranová - Atu Rosalinová (obě Francie) 21:11 21:15
čtyřhra žen: Alex Langleyová, Lauren Smithová - Helen Daviesová, Alyssa Limová (všechny Anglie) 14:21 21:14 21:17
dvouhra mužů: Sven-Eric Kastens - Lukas Schmidt (oba Německo) 15:21 21:18 21:11
čtyřhra mužů: Niclas Nohr, Mads Pedersen - Mats Bue, Anders Skaarup Rasmussen (všichni Dánsko) 28:26 16:21 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!