Mezinárodní mistrovství Polska: Petr Koukal došel do čtvrtfinále

Petr KoukalMezinárodního mistrovství Polska se zúčastnili čtyři čeští hráči. V Bialystoku se nejlépe vedlo Petru Koukalovi, který postoupil do čtvrtfinále a vypadl až po boji s nasazenou jedničkou, Dánem Joachimem Perssonem. Jan Vondra nestačil hned v prvním kole na japonského kvalifikanta Shuheie Hayasakiho. Alžběta Bášová a Šárka Křížková v prvním kole čtyřhry podlehly nešťastně v koncovce třetího setu ukrajinskému páru Dmitrishinová - Zharková. V mixu hrála Alžběta s finským partnerem Marko Pyykonenem a dokázala se dostat z kvalifikace až do druhého kola, Šárka Křížková se Slovákem Jarolímem Vícenem skončila v kole prvním.

V kvalifikačních bitvách se dařilo česko-finskému páru Pyykonen-Bášová. Společně udolali 21:19 ve třetím setu nebezpečný ukrajinský pár Skhliaev-Kazarinovová, ve finále své kvalifikační větve si pak ve dvou setech poradili s dvojicí Varabyov-Varabyovová. Dobrá forma je neopustila ani v hlavní soutěži, kde nejprve porazili španělský pár Chandra-Chirlaqueová, a teprve ve druhém kole podlehli nasazeným čtyřkám, domácí dvojici Skudlarczyk-Wojtkowská. Alžběta Bášová a Jarolím Vícen se se soutěží v mixu rozloučili už v prvním kole, když podlehli polské dvojici Moren-Poctowiaková. Naše hráčky společně čelily v prvním kole čtyřhry ukrajinské dvojici Dmitrishinová-Zharková. Po nešťastném průběhu jim podlehly 19:21 21:15 a 20:22, a tak i když v čistém bodovém součtu měly navrch naše hráčky, výsledek zněl 1:2 na sety pro Ukrajinky.

Ve dvouhře mužů prohrál Jan Vondra své první kolo proti Japonci Shuhei Hayasakimu. Ten se z kvalifikace dostal nakonec až do semifinále, kde podlehl dalšímu kvalifikantovi a svému reprezentačnímu kolegovi Hiroyuki Saekimu. Japonci tak byli bez přehánění postrachem Polish International. Petru Koukalovi se dařilo lépe. Porazil postupně ve dvou setech Valerije Atraschenkova z Ukrajiny i Andreje Ivanova z Ruska. Ve čtvrtfinále byl jeho soupeřem Joachim Persson, dánský reprezentant a nasazená jednička turnaje. Petr se Perssona držel hlavně v prvním setu, který ztratil poměrem 20:22, ve druhém dosáhl už jen na 15 bodů a se soutěží se tak rozloučil 5.-8. místem.

V nedělních finálových zápasech Mezinárodního mistrovství Polska se dařilo Evropanům, kteří získali tři z pěti titulů - dva putovaly do Ruska, jeden do Španělska. Výsledky finálových utkání:

čtyřhra žen: Shinta Mulia Sari, Lei Yao (Singapur) - Chan Tsz Ka, Chau Hoi Wah (Hong Kong) 18:21 21:16 21:10
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) - Yohan Hadikusumo Wiratama, Wai Hong Wong (Hong Kong) 21:17 14:21 21:14
dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) - Hiroyuki Saeki (Japonsko) 21:12 21:10
dvouhra žen: Kana Ito (Japonsko) - Chan Tsz Ka (Hong Kong) 21:14 21:18
smíšená čtyřhra: Andrej Ašmarin, Anastazia Prokopenková (Rusko) - Chayut Triyachart, Lei Yao (Singapur) 21:12 21:17

Kompletní výsledky a pavouky najdete na tournamentsoftware.

Autor: Tomáš Krajča [28.03.2010]