O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Peru: Jan Fröhlich vypadl ve čtvrtfinále

Na další exotický turnaj se vypravil český reprezentant Jan Fröhlich. Cesta světovým okruhem ho tentokrát zavedla do Peru, kde se probil v pavouku dvouhry až do čtvrtfinále.

Fröhlichovi se stal osudným nasazený Rakušan

V prvním kole se proti odchovanci benáteckého klubu, který momentálně hájí barvy švýcarského BC Uzwill, postavil Alex Tjong z Brazílie. Fröhlich sice vstupoval do utkání jako outsider, účast v turnaji si totiž musel vydobýt až v kvalifikaci, ale Tjongovi nedal šanci po setech 21:9 a 21:15. Jen o něco lépe si vedl ve druhém kole Ital Rosario Maddaloni – tomu Jan povolil 17 a 11 bodů. Cesta našeho reprezentanta turnajem skončila ve čtvrtfinále, kde se utkal s nasazeným hráčem číslo jedna, rakouským badmintonistou Michaelem Lahnsteinerem. Po prohře 7:21 a 17:21 se tak Jan Fröhlich loučil s turnajem s 5. místem.

Finálový den: vítězové z USA, Kanady a Guatemaly

Finálový den turnaje nepřinesl mnoho překvapení: v utkáních o celkové vítězství v turnaji se představili hlavní favorité. Dá se také říci, že severní a střední Ameriky deklasovaly tu jižní: po dvou zlatých si z mezinárodního mistrovství Peru odvezly týmy USA, Kanady a jedno vítězství putovalo do Guatemaly. Své nasazené obhájily hned dvě nasazené jedničky (v mixu a čtyřhře mužů) a pouze vítězky čtyřhry žen vstupovaly do turnaje jako nenasazené.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Toby Ng, Grace Gaová (Kanada) – Halim Ho, Eva Leeová (USA) 21:11 14:21 21:15
dvouhra žen: Rena Wangová (USA) – Nicole Gretherová (Kanada) 21:19 20:22 17:9 scr.
dvouhra mužů: Kevin Cordon (Guatemala) – Michael Lahnsteiner (Rakousko) 23:21 6:21 21:12
čtyřhra žen: Alex Bruceová, Michelle Liová (Kanada) – Iris a Rena Wangovy (USA) 11:21 21:15 21:8
čtyřhra mužů: Howard Bach, Tony Gunawan (USA) – Adrian Liu, Derrick Ng (Kanada) 21:10 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Trinidad & Tobago International: dvě česká čtvrtfinále

Jan Fröhlich a Marcela Nesvedová se zúčastnili turnaje Trinidad & Tobago International. Na medailové umístění se dosáhnout nepodařilo, nejlepším umístěním bylo dvojnásobné čtvrtfinále.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Mercosul International: v Brazílii se našim nedařilo

Pouze jeden vítězný zápas zaznamenala česká výprava na turnaji Mercosul International v Brazílii. Postarala se o něj Zuzana Pavelková, která se tak probojovala do druhého kola dámské dvouhry.

Welsh International: Jan Fröhlich uhrál kolo

Jediným českým zástupcem na circuitovém turnaji ve Walesu byl Jan Fröhlich. Z pozice nasazeného postoupil do druhého kola, kde podlehl Angličanovi Tobymu Pentymu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS