O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Estonska: Pavel Florián ve čtvrtfinále

Mezi 14. a 16. lednem se v Tallinnu konalo mezinárodní mistrovství Estonska. Pavel Florián na tomto turnaji evropského circuitu dosáhl na čtvrtfinálovou účast. Jen krůček od vytouženého triumfu stanul domácí favorit Raul Must, z vítězství se ale radovali jiní.

Česká stopa: Pavel Florián došel do „osmičky“

Symbolickou účast českého reprezentačního družstva na turnaji znamenal start Pavla Floriána ve dvouhře mužů. Osmý nasazený hráč si v pavouku vedl solidně – postupně porazil na tři sety nizozemského hráče Erika Meijse a tureckého borce Murata Sena, až ve čtvrtfinále podlehl nasazené dvojce a miláčkovi domácích tribun, Raulu Mustovi. „Soupeř, v současné době 55. hráč světa, byl po celou dobu zápasu lepší a ve dvou setech mě hladce porazil,“ uvedl Pavel na svém oficiálním webu, jeho trenér Radek Votava se na webu SKB Český Krumlov v hodnocení ještě rozepsal: „Za sebe z kanceláře v Č. Krumově bych Pavla pochválil. Začátek roku mu vyšel poměrně dobře a jenom doufám, že to bude časem vnímat stejně i Pavel. Zápas s Mustem nebyl vůbec povedený a nepamatuji si, že by Pavel prohrál takovým rozdílem set. Ale to se prostě stává. Já Pavla chválím.“

Finálový den: dvojí radost pro Nizozemce

Spektrum vítězů mezinárodního mistrovství Estonska bylo poměrně široké. Jediná reprezentace, která odvezla z Tallinnu více než jedno zlato, byla nizozemská – a mohla za to Selena Pieková, když nejprve společně s Iris Tabelingovou zvítězila ve čtyřhře žen a o pár desítek minut později pak s Jacco Arendsem vyhrála i mix. Domácí mohli v závěrečném utkání finálového programu fandit estonské jedničce Raulu Mustovi, ve finále dvouhry mužů se ale nakonec prosadila jednička turnajová – Fin Ville Lang.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra žen: Selena Pieková, Iris Tabelingová (Nizozemsko) – Mariya Ulitinová, Natalya Voytsekhová (Ukrajina) 21:12 21:16
čtyřhra mužů: Peter Kasbauer, Josche Zurwonne (Německo) – Lucas Corvee, Joris Grosjean (Francie) 21:8 21:18
dvouhra žen: Michelle Kit Ying Chanová (Nový Zéland) – Arundhati Pantawaneová (Indie) 21:16 21:19
smíšená čtyřhra: Jacco Arends, Selena Pieková (Nizozemsko) – Tim Detteman, Ilse Vaessenová (Německo, Nizozemsko) 21:12 21:14
dvouhra mužů: Ville Lang (Finsko) – Raul Must (Estonsko) 21:15 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!