O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství ČR: servis pro diváky

Chcete vidět na vlastní oči špičkový badminton? Kupte si lístky na Mezinárodní mistrovství České republiky. Uvnitř článku najdete všechny potřebné informace k předprodeji.

Kdy a kde se MMČR 2011 koná?

Mezinárodní mistrovství České republiky pořádá tradičně Brno. Letos se podařilo zajistit městskou halu na Vodově ulici (přesná adresa je Vodova 108; oficiální informace). Turnaj začíná 29. září kvalifikačními bitvami, v pátek 30. září jsou na programu první a druhá kola, v sobotu 1. října se odehrají zápasy čtvrtfinále a semifinále a na neděli 2. října jsou naplánovány finálové duely (více zde).

Proč bych měl chtít vidět turnaj osobně?

Mezinárodní mistrovství České republiky je tím největším badmintonovým turnajem, který se v průběhu sezóny pořádá na našem území. Kromě domácí špičky se letos sjede i velká světová konkurence, všichni chtějí posbírat body do olympijské kvalifikace. Turnaj je součástí evropského circuitu s prize money 15 000 dolarů. Za velmi příznivou cenu tak můžete zhlédnout špičkové zápasy a zúčastnit se doprovodného programu. Stručně a krátce: lepší badminton už letos v Česku neuvidíte – a budete-li přímo na místě, můžete navíc podpořit naše borce v soubojích s širokou evropskou konkurencí.

Jaké hvězdy jsou ve startovní listině?

Nasazenou jedničkou turnaje je polský veterán Przemyslaw Wacha. Těšit se můžete ale i na spoustu dalších hvězd: předního nizozemského singlistu Dickyho Palyamu, přemožitele Petra Koukala ze světového šampionátu Dmytra Zavadského, skvělé Indy Chetana Ananda či Arvinda Bhata, anebo Brice Leverdeze z Francie. Ve dvouhře žen to bude například Nicole Gretherová, Anne Hald Jensenová, Charmaine Reidová či Tatjana Bibiková. Ozdobou turnaje bude polský deblový pár Adam Cwalina – Michal Logosz, či ruská dvojice Vitalij Durkin – Alexandr Nikolajenko. Největší hvězdy ovšem najdeme ve čtyřhře žen: desátý pár světa, Valeria Sorokinová – Nina Vislovová budou horkými favoritkami na vítězství. Dodejme pak ještě ty nejlepší páry v mixu – jsou to samozřejmě ruské dvojice Nikolajenko-Sorokinová a Durkin-Vislovová, kromě nich pak ale také Wojciech Szkudlarczyk s Agnieszkou Wojtkowskou či Zvonimir Durkinjak se Stašou Poznanovičovou. Kompletní los si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

A co Češi, mají nějakou šanci vyhrát?

Vzhledem k velké konkurenci se jen málo našich reprezentantů dostalo do hlavní soutěže – ale ti nejlepší by se měli poprat se soupeři se ctí. Předloňský vítěz turnaje Petr Koukal letos bude ít cestu k titulu o hodně obtížnější, v prvním kole ho čeká finská jednička Ville Lang, pak by narazil zřejmě na nejlepšího Francouze Brice Leverdeze – oba parádní zápasy s velkým nábojem. Ve dvouhře žen má dobrou pozici Kristína Gavnholt - naše singlová jednička je čtvrtou nasazenou hráčkou turnaje a může mít medailové ambice. V prvním kole ji čeká soupeřka z kvalifikace, ve druhém vítězka duelu Karen Foo Kune – Sara B Kvernová. Ve čtyřhře mužů se po delší době představí Tomáš a Ondřej Kopřivovi, testem jejich připravenosti bude běloruská dvojice Alexej Konakh, Yauheni Yakauchuk. V hlavní soutěži jsou také Pavel Drančák a Petr Jelínek, ti vyzvou tchajwanský pár Huang Po Yi – Lu Chia Bin. Mezi ženami máme v hlavní soutěži dokonce hned tři páry: Kateřina Tomalová a Šárka Křížková se utkají s rakouskými hráčkami Alexandrou Mathisovou a Elisabeth Baldaufovou. Hana Procházková a Miroslava Vašková vyzvou anglickou dvojici Alexandra Langleyová a Lauren Smithová, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou mají první kolo dokonce volné a budou čekat na vítěze zápasu Ekbergová-Hogstromová – Alyssová-Fletcherová. A konečně v mixu čeká zajímavé první kolo Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou - postaví se proti indickému páru Arun Vishnu, Aparna Balanová.

Obecně lze říci, že jakékoliv medailové umístění českých reprezentantů by bylo samo o sobě obrovským úspěchem a každé jednotlivé vítězství bude mít velkou cenu. Přesto však mohou naši snít i o titulu – a bude záležet také na publiku, aby jim pomohlo vydat ze sebe to nejlepší...

Kde si můžu koupit lístek a kolik stojí?

Podrobné informace najdete na oficiálních stránkách turnaje. Vstupné na čtvrteční kvalifikaci stojí 50 Kč, denní vstupenky na pátek, sobotu či neděli stojí 100 Kč. Kromě toho ale připravili pořadatelé ještě speciální nabídku: za 200 Kč můžete zakoupit vstupenku na celý program MMČR 2011. Tato speciální nabídka je ovšem omezená, v prodeji je pouze 200 kusů těchto permanentek. Navíc platí, že děti do 15 let mají vstupné zdarma, hráči registrovaní u ČBaS a mladší 19 let mohou využít slevu 50 %. A kde můžete vstupenky zakoupit?

Vstupenky lze zakoupit na místě, předprodej v období před turnajem probíhá na prodejně sportprotebe.cz, ulice Banskobystrická 176, Brno 621 00, každý pracovní den od 13 do 18 hodin. Kontakt www.sportprotebe.cz. Odkaz na online zakoupení permanentky je zde.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS