O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství ČR: servis pro diváky

Chcete vidět na vlastní oči špičkový badminton? Kupte si lístky na Mezinárodní mistrovství České republiky. Uvnitř článku najdete všechny potřebné informace k předprodeji.

Kdy a kde se MMČR 2011 koná?

Mezinárodní mistrovství České republiky pořádá tradičně Brno. Letos se podařilo zajistit městskou halu na Vodově ulici (přesná adresa je Vodova 108; oficiální informace). Turnaj začíná 29. září kvalifikačními bitvami, v pátek 30. září jsou na programu první a druhá kola, v sobotu 1. října se odehrají zápasy čtvrtfinále a semifinále a na neděli 2. října jsou naplánovány finálové duely (více zde).

Proč bych měl chtít vidět turnaj osobně?

Mezinárodní mistrovství České republiky je tím největším badmintonovým turnajem, který se v průběhu sezóny pořádá na našem území. Kromě domácí špičky se letos sjede i velká světová konkurence, všichni chtějí posbírat body do olympijské kvalifikace. Turnaj je součástí evropského circuitu s prize money 15 000 dolarů. Za velmi příznivou cenu tak můžete zhlédnout špičkové zápasy a zúčastnit se doprovodného programu. Stručně a krátce: lepší badminton už letos v Česku neuvidíte – a budete-li přímo na místě, můžete navíc podpořit naše borce v soubojích s širokou evropskou konkurencí.

Jaké hvězdy jsou ve startovní listině?

Nasazenou jedničkou turnaje je polský veterán Przemyslaw Wacha. Těšit se můžete ale i na spoustu dalších hvězd: předního nizozemského singlistu Dickyho Palyamu, přemožitele Petra Koukala ze světového šampionátu Dmytra Zavadského, skvělé Indy Chetana Ananda či Arvinda Bhata, anebo Brice Leverdeze z Francie. Ve dvouhře žen to bude například Nicole Gretherová, Anne Hald Jensenová, Charmaine Reidová či Tatjana Bibiková. Ozdobou turnaje bude polský deblový pár Adam Cwalina – Michal Logosz, či ruská dvojice Vitalij Durkin – Alexandr Nikolajenko. Největší hvězdy ovšem najdeme ve čtyřhře žen: desátý pár světa, Valeria Sorokinová – Nina Vislovová budou horkými favoritkami na vítězství. Dodejme pak ještě ty nejlepší páry v mixu – jsou to samozřejmě ruské dvojice Nikolajenko-Sorokinová a Durkin-Vislovová, kromě nich pak ale také Wojciech Szkudlarczyk s Agnieszkou Wojtkowskou či Zvonimir Durkinjak se Stašou Poznanovičovou. Kompletní los si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

A co Češi, mají nějakou šanci vyhrát?

Vzhledem k velké konkurenci se jen málo našich reprezentantů dostalo do hlavní soutěže – ale ti nejlepší by se měli poprat se soupeři se ctí. Předloňský vítěz turnaje Petr Koukal letos bude ít cestu k titulu o hodně obtížnější, v prvním kole ho čeká finská jednička Ville Lang, pak by narazil zřejmě na nejlepšího Francouze Brice Leverdeze – oba parádní zápasy s velkým nábojem. Ve dvouhře žen má dobrou pozici Kristína Gavnholt - naše singlová jednička je čtvrtou nasazenou hráčkou turnaje a může mít medailové ambice. V prvním kole ji čeká soupeřka z kvalifikace, ve druhém vítězka duelu Karen Foo Kune – Sara B Kvernová. Ve čtyřhře mužů se po delší době představí Tomáš a Ondřej Kopřivovi, testem jejich připravenosti bude běloruská dvojice Alexej Konakh, Yauheni Yakauchuk. V hlavní soutěži jsou také Pavel Drančák a Petr Jelínek, ti vyzvou tchajwanský pár Huang Po Yi – Lu Chia Bin. Mezi ženami máme v hlavní soutěži dokonce hned tři páry: Kateřina Tomalová a Šárka Křížková se utkají s rakouskými hráčkami Alexandrou Mathisovou a Elisabeth Baldaufovou. Hana Procházková a Miroslava Vašková vyzvou anglickou dvojici Alexandra Langleyová a Lauren Smithová, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou mají první kolo dokonce volné a budou čekat na vítěze zápasu Ekbergová-Hogstromová – Alyssová-Fletcherová. A konečně v mixu čeká zajímavé první kolo Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou - postaví se proti indickému páru Arun Vishnu, Aparna Balanová.

Obecně lze říci, že jakékoliv medailové umístění českých reprezentantů by bylo samo o sobě obrovským úspěchem a každé jednotlivé vítězství bude mít velkou cenu. Přesto však mohou naši snít i o titulu – a bude záležet také na publiku, aby jim pomohlo vydat ze sebe to nejlepší...

Kde si můžu koupit lístek a kolik stojí?

Podrobné informace najdete na oficiálních stránkách turnaje. Vstupné na čtvrteční kvalifikaci stojí 50 Kč, denní vstupenky na pátek, sobotu či neděli stojí 100 Kč. Kromě toho ale připravili pořadatelé ještě speciální nabídku: za 200 Kč můžete zakoupit vstupenku na celý program MMČR 2011. Tato speciální nabídka je ovšem omezená, v prodeji je pouze 200 kusů těchto permanentek. Navíc platí, že děti do 15 let mají vstupné zdarma, hráči registrovaní u ČBaS a mladší 19 let mohou využít slevu 50 %. A kde můžete vstupenky zakoupit?

Vstupenky lze zakoupit na místě, předprodej v období před turnajem probíhá na prodejně sportprotebe.cz, ulice Banskobystrická 176, Brno 621 00, každý pracovní den od 13 do 18 hodin. Kontakt www.sportprotebe.cz. Odkaz na online zakoupení permanentky je zde.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Mistrovství světa: vypadli bratři Kopřivové i Vondra

Druhý den znamenal konec postupových nadějí pro další české reprezentanty. Jan Vondra nestačil na německého nasazeného hráče Marca Zwieblera, v úplně posledním zápase úterního programu pak Tomáš a Ondřej Kopřivovi podlehli ...

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Petr Koukal 2011 - videoukázka

Petr Koukal svedl ve své kariéře už souboj s mnoha soupeři, ale ten nejtěžší se neodehrál na kurtech... Sledujte minutovou ukázku z dokumentu, který vznikal během léčby rakoviny varlete. Dokument se stále natáčí a půjde-li vše ...

Bratři Kopřivové: "Mrzelo nás, že se nehraje na tři vítězné sety."

Tomáš a Ondřej Kopřivovi ve druhém kole pařížského šampionátu podlehli prvním nasazeným a světovým jedničkám, malajsijské dvojici Koo Kien Keat, Tan Boon Heong. Se čtenáři BadmintonWebu se podělí o své dojmy z účinkování na ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!