O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství ČR: servis pro diváky

Chcete vidět na vlastní oči špičkový badminton? Kupte si lístky na Mezinárodní mistrovství České republiky. Uvnitř článku najdete všechny potřebné informace k předprodeji.

Kdy a kde se MMČR 2011 koná?

Mezinárodní mistrovství České republiky pořádá tradičně Brno. Letos se podařilo zajistit městskou halu na Vodově ulici (přesná adresa je Vodova 108; oficiální informace). Turnaj začíná 29. září kvalifikačními bitvami, v pátek 30. září jsou na programu první a druhá kola, v sobotu 1. října se odehrají zápasy čtvrtfinále a semifinále a na neděli 2. října jsou naplánovány finálové duely (více zde).

Proč bych měl chtít vidět turnaj osobně?

Mezinárodní mistrovství České republiky je tím největším badmintonovým turnajem, který se v průběhu sezóny pořádá na našem území. Kromě domácí špičky se letos sjede i velká světová konkurence, všichni chtějí posbírat body do olympijské kvalifikace. Turnaj je součástí evropského circuitu s prize money 15 000 dolarů. Za velmi příznivou cenu tak můžete zhlédnout špičkové zápasy a zúčastnit se doprovodného programu. Stručně a krátce: lepší badminton už letos v Česku neuvidíte – a budete-li přímo na místě, můžete navíc podpořit naše borce v soubojích s širokou evropskou konkurencí.

Jaké hvězdy jsou ve startovní listině?

Nasazenou jedničkou turnaje je polský veterán Przemyslaw Wacha. Těšit se můžete ale i na spoustu dalších hvězd: předního nizozemského singlistu Dickyho Palyamu, přemožitele Petra Koukala ze světového šampionátu Dmytra Zavadského, skvělé Indy Chetana Ananda či Arvinda Bhata, anebo Brice Leverdeze z Francie. Ve dvouhře žen to bude například Nicole Gretherová, Anne Hald Jensenová, Charmaine Reidová či Tatjana Bibiková. Ozdobou turnaje bude polský deblový pár Adam Cwalina – Michal Logosz, či ruská dvojice Vitalij Durkin – Alexandr Nikolajenko. Největší hvězdy ovšem najdeme ve čtyřhře žen: desátý pár světa, Valeria Sorokinová – Nina Vislovová budou horkými favoritkami na vítězství. Dodejme pak ještě ty nejlepší páry v mixu – jsou to samozřejmě ruské dvojice Nikolajenko-Sorokinová a Durkin-Vislovová, kromě nich pak ale také Wojciech Szkudlarczyk s Agnieszkou Wojtkowskou či Zvonimir Durkinjak se Stašou Poznanovičovou. Kompletní los si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

A co Češi, mají nějakou šanci vyhrát?

Vzhledem k velké konkurenci se jen málo našich reprezentantů dostalo do hlavní soutěže – ale ti nejlepší by se měli poprat se soupeři se ctí. Předloňský vítěz turnaje Petr Koukal letos bude ít cestu k titulu o hodně obtížnější, v prvním kole ho čeká finská jednička Ville Lang, pak by narazil zřejmě na nejlepšího Francouze Brice Leverdeze – oba parádní zápasy s velkým nábojem. Ve dvouhře žen má dobrou pozici Kristína Gavnholt - naše singlová jednička je čtvrtou nasazenou hráčkou turnaje a může mít medailové ambice. V prvním kole ji čeká soupeřka z kvalifikace, ve druhém vítězka duelu Karen Foo Kune – Sara B Kvernová. Ve čtyřhře mužů se po delší době představí Tomáš a Ondřej Kopřivovi, testem jejich připravenosti bude běloruská dvojice Alexej Konakh, Yauheni Yakauchuk. V hlavní soutěži jsou také Pavel Drančák a Petr Jelínek, ti vyzvou tchajwanský pár Huang Po Yi – Lu Chia Bin. Mezi ženami máme v hlavní soutěži dokonce hned tři páry: Kateřina Tomalová a Šárka Křížková se utkají s rakouskými hráčkami Alexandrou Mathisovou a Elisabeth Baldaufovou. Hana Procházková a Miroslava Vašková vyzvou anglickou dvojici Alexandra Langleyová a Lauren Smithová, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou mají první kolo dokonce volné a budou čekat na vítěze zápasu Ekbergová-Hogstromová – Alyssová-Fletcherová. A konečně v mixu čeká zajímavé první kolo Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou - postaví se proti indickému páru Arun Vishnu, Aparna Balanová.

Obecně lze říci, že jakékoliv medailové umístění českých reprezentantů by bylo samo o sobě obrovským úspěchem a každé jednotlivé vítězství bude mít velkou cenu. Přesto však mohou naši snít i o titulu – a bude záležet také na publiku, aby jim pomohlo vydat ze sebe to nejlepší...

Kde si můžu koupit lístek a kolik stojí?

Podrobné informace najdete na oficiálních stránkách turnaje. Vstupné na čtvrteční kvalifikaci stojí 50 Kč, denní vstupenky na pátek, sobotu či neděli stojí 100 Kč. Kromě toho ale připravili pořadatelé ještě speciální nabídku: za 200 Kč můžete zakoupit vstupenku na celý program MMČR 2011. Tato speciální nabídka je ovšem omezená, v prodeji je pouze 200 kusů těchto permanentek. Navíc platí, že děti do 15 let mají vstupné zdarma, hráči registrovaní u ČBaS a mladší 19 let mohou využít slevu 50 %. A kde můžete vstupenky zakoupit?

Vstupenky lze zakoupit na místě, předprodej v období před turnajem probíhá na prodejně sportprotebe.cz, ulice Banskobystrická 176, Brno 621 00, každý pracovní den od 13 do 18 hodin. Kontakt www.sportprotebe.cz. Odkaz na online zakoupení permanentky je zde.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Přijďte se podívat na finále extraligy!

 O víkendu proběhne v tělocvičně ZŠ Vinoř finálový turnaj play-off naší nejvyšší soutěže. Tesing a Sportobchod.cz Finále play-off Compo Praha extraligy smíšených družstev v badmintonu startuje v sobotu semifinálovými duely od 11 ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS