O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mercosul International: v Brazílii se našim nedařilo

Pouze jeden vítězný zápas zaznamenala česká výprava na turnaji Mercosul International v Brazílii. Postarala se o něj Zuzana Pavelková, která se tak probojovala do druhého kola dámské dvouhry.

Pavelková v prvním kole jednoznačně během patnácti minut porazila domácí Talitu Casonatto 21:3 a 21:4. Ve druhém už si ale nevěděla rady s druhou nasazenou Rong Schafer z USA a podlehla jí 10:21 a 9:21. Na svém webu hodnotila jak zápas, tak i vlastní boj se zdravotními potížemi: "Prohra mě moc mrzí, protože vím, že jsem schopná hrát lépe jak 21:10 a 21:9 a hlavně ani jeden zápas nebyl o badmintonu, ale o věcech kolem, kterých bylo bohužel proti mně najednou více, než co jsem byla schopná zvládnout. Není to výmluva. Vypořádala jsem se s tím tak, jak nejlíp jsem v danou chvíli uměla a určitě by to šlo příště lépe. Zkušenost vzácná, přestože ne zrovna příjemná. Vím však, že i tohle mě posouvá dál a bude se mi to v budoucnu hodit. "

Vůbec se pak v turnaji nedařilo českým mužům. Pavel Florian podlehl nasazené jedničce Mishovi Zilbermanovi 6:21 a 9:21. Jan Fröhlich prohrál s domácím Alexem Yuwan Tjongem o něco těsněji 17:21 a 19:21. V deblu mužů pak Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou po třech setech odešli poraženi brazilskou dvojicí Hugo Arthuso-Daniel Paiola.

Vítězi Mercosul International ve dvouhrách se stali Guatemalan Kevin Cordon a přemožitelka Zuzany Pavelkové, Rong Schafer. Smíšená čtyřhra přinesla druhé zlato pro USA díky dvojici Phillip Chew-Jamie Subandhi. Čtyřhru žen vyhrály Ozge Bayrak a Neslihan Yigit z Turecka. A konečně z vítězství ve čtyřhře mužů se radovali Belgičané Matijs Dierckx a Freek Golinski.

Kompletní výsledky turnaje: tournamensoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS