O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Standy Krauze: nejúspěšnější hráčkou byla Hana Milisová

Republikový turnaj GPA dospělých Těšínský pohár se nejvíce vydařil Haně Milisové. Ke dvěma výhrám v párových disciplínách přidala českokrumlovská badmintonistka ještě třetí místo v singlu. Ve čtyřhře zvítězili Josef Rubáš a Jaroslav Sobota; vítězové dvou předchozích turnajů GPA.

Diváci v Českém Těšíně byli zvědaví na výkony české špičky i juniorů, kteří v prosinci absolvovali tréninkový pobyt v Číně. Nejdále z této trojice to dotáhl Adam Mendrek – za velké podpory publika se dostal do čtvrtfinále, kde ve třech setech podlehl turnajové jedničce Petru Jelínkovi. Ze spodní poloviny pavouka postupoval s lehkostí sobě vlastní Juraj Vachálek. Slovenský badmintonista neztratil v turnaji ani set, postupně vyřadil Jakuba Zahrádku, Jana Hubáčka, Lukáše Kurze, Vojtěcha Šelonga a ve finále si poradil i s Jelínkem.

Dvouhra žen potvrzovala papírové předpoklady až do semifinále – mezi osmi nejlepšími bylo osm nasazených hráček, v semifinále pak hráčky nasazené jako číslo 1-4. V napínavém duelu semifinále však Hana Milisová, turnajová jednička, podlehla v koncovce třetí sady Kateřině Tomalové. Klimkovická hráčka dovedla své snažení až do vítězného konce, když ve finále opět ve třech setech porazila i Dominiku Koukalovou.

Ve čtyřhře mužů zvítězili Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou. Úřadující mistři ČR tak přidali další výhru k podzimním prvenstvím z Benáteckého poháru a Memoriálu Holobradého. Velkým překvapením turnaje se stali jejich fináloví soupeři, Michal Světnička a Adam Mendrek. Juniorští hráči Brna-Jehnic cestou do finále porazili i elitní páry Jirásek-Segeč, Slatinský-Šída a Drančák-Provazník (vždy ve třech setech) a ve finále měli namále i Rubáš a Sobota – nepříznivý průběh ale nakonec dokázali otočit.

Čtyřhra žen se stala kořistí nově složené dvojice Eliška Maixnerová – Hana Milisová. Už v prvním kole musely pozdější vítězky tvrdě bojovat s dalším nestandardním párem Kollarová-Sobotová; ve finále v koncovce třetího setu Maixnerová s Milisovou porazily mistryně ČR Kateřinu Tomalovou a Šárku Křížkovou.

Druhou výhru přidala Hana Milisová v mixu spolu s Jiřím Provazníkem. Už od čtvrtfinále to ale byl pořádný boj – na tři sety musely turnajové jedničky hrát s dvojicí Sobota-Sobotová, v semifinále také na tři sety a hezky symetrickým výsledkem 21:12 12:21 a 21:12 zdolali překvapení turnaje, liberecký pár Slatinský-Nejedlová a ve finále své tradiční soupeře Pavla Drančáka a Hanu Kollarovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Juraj Vachálek (USK Plzeň) – Petr Jelínek (RSC Brno) 21:6 21:13
smíšená čtyřhra: Jiří Provazník, Hana Milisová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) – Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) 21:16 13:21 21:14
dvouhra žen: Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice) – Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) 14:21 22:20 21:18
čtyřhra mužů: Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) – Adam Mendrek, Michal Světnička (Sokol Veselý Brno Jehnice) 18:21 24:22 21:16
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov) – Šárka Křížková, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klimkovice) 18:21 21:16 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.01.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: kdo mohl, obhájil titul

Velká cena města Plzně se v letošní sezóně posunul z kategorie GPB do Grand Prix A – na vrcholném domácím turnaji dospělých se přesto prosadili stejní hráči jako loni: hned ve čtyřech disciplínách došlo na obhajobu titulu, "novým" ...

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!