O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Standy Krauze: indonéský triumf v Těšíně

Memoriál Standy Krauze, tradiční novoroční turnaj GPA dospělých v Českém Těšíně, letos dokonale ovládli Indonésané ve službách benáteckého oddílu: Viki Indra Okvana a Gustiani Megawati Sari získali první místa ve všech pěti disciplínách.

Ve dvouhře byla Megawati suverénní, Viki musel bojovat

O vítězství Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen nebylo vůbec pochyb. Maličká Indonésanka ničila jednu českou soupeřku za druhou: rozdílem třídy porazila juniorky Kristýnu Menšlovou a Kateřinu Krejčovou, a beze ztráty setu si poradila i s členkami reprezentačního družstva dospělých Lucií Havlovou a Zuzanou Pavelkovou. Ve finále se proti ní postavila Dominika Koukalová – ani ona však nedokázala sebrat suverénní Megawati set. Populární "Mega" tak získala do svého vlastnictví putovní pohár pro vítěze a potvrdila svou neporazitelnost na domácí scéně.

Viki Indra Okvana měl ve dvouhře mužů zdatnější soupeře. V prvních kolech ho čekal "brněnský trojboj" – postupně nastoupil proti třem členům extraligového kádru Jehnic, ale ani Stanislav Kohoutek, Adam Mendrek a Jarolím Vícen ho nedokázali zastavit v cestě za vítězstvím. V semifinále a ve finále musel vytáhlý Indonésan odehrát tři sety, podařilo se mu ale zdolat turnajovou jedničku Jakuba Bitmana a ve finále v souboji dvou hráčů extraligových Benátek i Petra Jelínka.

Indonésané umí i párové disciplíny

Indonéský pár "Viki a Mega" nejsou zdaleka jen singlisté – že umějí parádně i párové disciplíny, dokázali v Těšíně třemi vítězstvími. Společně hráli smíšenou čtyřhru a málem zakopli hned na prvním schůdku: Jan Štika a Martina Vacková jim v prvním kole dokázali vzít jeden set. Od té chvíle už ale Indonésané kráčeli po mixových schodech jen vzhůru a brali to "po dvou" – v žádném setu už jim soupeři nedali více než 15 bodů a porazit indonéskou dvojici se nepovedlo ve finále ani českým mistrům republiky Jakubu Bitmanovi a Alžbětě Bášové.

Megawati byla v Českém Těšíně mimořádně suverénní a svou medailovou sbírku doplnila ještě o zlato ze čtyřhry, kterou hrála společně s Hanou Milisovou. Vítězství beze ztráty setu potvrdila dvojice "Mega-Hana" ve finále proti Monice Erbenové a Martině Vackové. Viki Indra Okvana hrál čtyřhru se svým finálovým soupeřem z dvouhry, Petrem Jelínkem, a ačkoli na rozdíl od své oddílové spoluhráčky ztratil ve čtvrtfinále jeden set, ve finálovém zápase proti plzeňské dvojici Jaroslav Sobota – Josef Rubáš si vedl podobně suverénně.

V Českém Těšíně tedy Indonésané ukázali českým i slovenským soupeřům záda a opět nastavili zrcadlo výkonnosti našich předních juniorů a dospělých...

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra mužů: Viki Indra Okvana (Deltacar Benátky n. Jiz.) – Petr Jelínek (BC RSC Brno) 18:21 21:19 21:15
dvouhra žen: Megawati Gustiani Sari (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) 21:19 21:13
čtyřhra mužů: Viki Indra Okvana, Petr Jelínek (Deltacar Benátky n. Jiz., BC RSC Brno) – Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) 21:18 21:11
čtyřhra žen: Megawati Gustiani Sari, Hana Milisová (Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) – Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Esiko Kladno, Sokol Králův Dvůr) 21:15 21:10
smíšená čtyřhra: Viki Indra Okvana, Gustiani Megawati Sari (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jakub Bitman, Alžběta Bášová (Sokol Meteor Praha Radotín, UK Hradec Králové) 21:13 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!