O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

Hlavními favority smíšené čtyřhry byli určitě Jakub Bitman a Alžběta Bášová. Náš nejlepší mezinárodní pár přišel o svou domácí neporazitelnost ale už ve čtvrtfinále, když v koncovce třetího setu B+B podlehli dobrušské dvojici Ondřej Kopřiva-Šárka Křížková 21:17 14:21 a 20:22. Kopřiva s Křížkovou pak došli až do finále, kde po třech setech prohráli s turnajovými dvojkami Petrem Jelínkem a Dominikou Kurzovou – pro hráčku pražské Astry to bylo premiérové vítězství na GPA dospělých.

Chuť si Jakub Bitman určitě alespoň částečně spravil ve čtyřhře mužů, kde startoval ve znovuobnoveném páru s Pavlem Drančákem. Radotínská spolupráce znamenala jasný zisk titulu beze ztráty setu a přesvědčivým rozdílem, jinak to nebylo ani ve finále, kde Bitman s Drančákem přehráli Jaromíra Janáčka a Ondřeje Kopřivu 21:14 a 21:10.

Čtyřhra žen pak přinesla zlaté "vykoupení" také Alžbětě Bášové, která společně s Michaelou Fuchsovou postoupila jasně do finále, ve kterém Východočešky přehrály dvojici pražské Astry Dominiku Kurzovou a Ivanu Zychovou 15:21 a dvakrát 21:14.

Ve dvouhře mužů neměl konkurenci Adam Mendrek, mohl si tak zejména semifinálovým vítězstvím nad tradičním soupeřem Mírou Janáčkem a finálovou výhrou proti Bedřichu Valentovi zlepšit sebevědomí před blížící se maturitní zkouškou.

Českokrumlovské univerzálce Haně Milisové se tentokrát nepodařilo proniknout do finále smíšené čtyřhry ani ženského deblu... a tak si vše vynahradila ve dvouhře. Tři šance měl klub Super Stars Most na vyřazení turnajové jedničky, ale ve druhém kole Vlasta Phamová, ani v semifinále Veronika Dobiášová a ve finále Veronika Koldová nedokázaly vzít Milisové ani jediný set.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!