O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Holobradého: turnaj ovládla Lucie Černá

Turnaj GPA dospělých v Praze-Vinoři se vydařil badmintonistům z Českého Krumlova. Nejlépe si vedla Lucie Černá, která dokázala vyhrát dvouhru, čtyřhru i mix. Dramatickou podívanou nabídlo finále čtyřhry mužů, v němž uspěli Ivo Stoklas a Ondřej Král.

Nejjednoznačnější výhrou pro Lucii Černou byla ta ve dvouhře. Jako turnajová jednička prošla pavoukem beze ztráty setu a poradila si i s dobře hrajícími juniorkami. Hned v úvodu turnaje ji potrápila benátecká Denisa Šikalová, v semifinále se pak o překonání "černé zdi" pokusila Magdalena Lajdová. Ta se stala velkým překvapením turnaje, když vyřadila Lucii Kolářovou či Petru Pilařovou, na Lucii Černou ale nestačila. Na překvapivé výsledky nebyla nouze ani ve spodní polovině pavouka, kde Zuzana Klusoňová hned ve druhém kole vyřadila Hanu Milisovou.

Ve dvouhře mužů došlo na střet nasazené jedničky s dvojkou – a Petr Jelínek potvrdil papírové předpoklady, když porazil Vojtěcha Šelonga. Oproti pavouku žen nedošlo k tolika nečekaným výsledkům, ale mnoho zápasů sneslo přísné měřítko: třeba výhra René Neděly nad Jaromírem Janáčkem, a jeho nedělní porážka od Petra Jelínka.

Špičkové obsazení měla ale i smíšená čtyřhra, jež už v sobotu ráno nabídla v rámci prvních kol velmi zajímavé zápasy. Pavel Florian se Štěpánkou Vazačovou vyřadili po třech setech Bedřicha Valentu s Veronikou Koldovou, posléze si poradili i s nasazenými jedničkami Vojtěchem Šelongem a Denisou Šikalovou. Náročné třísetové duely posouvaly vpřed i dvojici Stanislav Kohoutek-Hana Milisová. Ti se do soutěže dostali z kvalifikace a došli až do semfinále, kde podlehli právě Florianovi s Vazačovou. Jedním z vrcholů sobotního programu byl ale především zápas mezi páry Jaromír Janáček-Lucie Černá a Pavel Drančák-Magdalena Lajdová. Ve třech setech uspěli pozdější vítězové Janáček s Černou, ale k podívané přispěly svým výkonem obě strany. Alespoň zmínku pak jistě zaslouží i medailové umístění mladého páru Matěj Šváb-Ivana Zychová, a také čtvrtfinálová účast rodinného týmu Zdeňka a Hany Musilových.

Svůj zlatý hattrick dovršila Lucie Černá ve čtyřhře žen spolu s Hanou Milisovou. I tady to bylo, podobně jako v singlu, beze ztráty setu, ve finále českokrumlovská dvojice přehrála ústecký sesterský pár Lucie a Petry Pilařových.

Ve čtyřhře mužů se nejzajímavější a nejnapínavější zápasy hrály až v neděli. V semifinále na sebe narazili úřadující mistři ČR Josef Rubáš a Jaroslav Sobota a reprezentační debl Ondřej Kopřiva-Pavel Florian. V koncovce třetí sady byli úspěšnějí Rubáš se Sobotou. Také druhé semifinále bylo hodně napínavé, Ivo Stoklas s Ondřejem Králem porazili Pavla Drančáka s Jaromírem Janáčkem 22:20 ve třetím setu. To ale ještě nebylo nic proti finálovému zápasu. Po výsledku 29:30 (!) 21:18 a 22:20 se z překvapivého, ale vzhledem k průběhu turnaje zcela zaslouženého vítězství radovali Ivo a Ondřej.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Lucie Černá, Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 21:9 21:13
dvouhra mužů: Petr Jelínek (BC RSC Brno) – Vojtěch Šelong (TJ Orlová Lutyně) 21:14 21:17
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá - Pavel Florian, Štěpánka Vazačová (všichni SKB Český Krumlov) 21:19 21:16
čtyřhra mužů: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha Radotín) – Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) 29:30 21:18 22:20
dvouhra žen: Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) 21:18 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Víkendový camp s Evou Titěrovou - v sobotu singly, v neděli debly

 Přihlaste se na víkendový camp s trenérkou I. třídy Evou Titěrovou, který proběhne ve dnech 25.-26. července v tělocvičně ZŠ Vinoř. V sobotu budou na programu singly, v neděli pak párové disciplíny.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!