O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Holobradého: dvě vítězství pro Jakuba Bitmana

Nejúspěšnějším hráčem Memoriálu Holobradého (GPA dospělých) se stal Jakub Bitman – vítěz dvouhry ovládl spolu s Alžbětou Bášovou také mix a ve čtyřhře skončil na třetím místě. Pražská Vinoř viděla parádní turnaj s účastí hráčů domácí špičky.

Memoriál Holobradého: čest památce českého reprezentanta

Memoriál Holobradého je už od konce 70. let tradičním turnajem na úvod soutěžní sezóny. První Grand Prix kategorie A, na kterém se sejde celorepubliková špička, nese jméno Ing. Konstantina Holobradého, výrazné osobnosti československého badmintonu (profil na svazových stránkách). Talentovaný hráč, který dokázal uspět ve všech třech disciplínách, byl od počátku 70. let členem národního družstva, jemuž pomohl například k zisku zlatých medailí na Helvetia Cupu 1973. Na československém mezinárodním mistrovství v roce 1976 pak získal svůj nejcennější “skalp” - povedlo se mu na domácí půdě porazit Wolfganga Bochowa, úřadujícího mistra Evropy! V roce 1978 Konstantin Holobradý umírá na alergický záchvat cestou do Paříže – v té době mu bylo teprve 24 let.

Letos se do Vinoře sjela opět tvrdá konkurence. Ti nejlepší sice sbírají body do olympijské kvalifikace na světových turnajích, ale přesto mohli diváci vidět umění mistrů republiky Jakuba Bitmana, Pavla Drančáka, zkušenou hru Jiřího Provazníka, Evy Titěrové či Hany Milisové a také sledovat v akci juniorské hvězdy. Právě první jmenovaný Jakub Bitman se nakonec stal tím nejúspěšnějším hráčem turnaje. Ve všech třech disciplínách se propracoval alespoň do semifinále, dvakrát získal první místo. Ke zlatu ze dvouhry přidal také první místo ve smíšené čtyřhře společně s Alžbětou Bášovou a potvrdil tak znovu pozici aktuálně nejlepšího českého mixového páru. Pouze ve čtyřhře mužů (kterou hrál společně se Zdeňkem Gondou) našel přemožitele, ironicky ve svém dlouholetém partnerovi Pavlu Drančákovi, který v nové sezóně startuje spolu s Jiřím Provazníkem a zatím tato nová dvojice sbírá pouze vítězství. Drančáka s Provazníkem nezastavil ani nasazený pár číslo jedna, plzeňská dvojice Josef Rubáš a Jaroslav Sobota.

Mezi ženami se prosazovaly tentokrát zkušenější hráčky, ve finále čtyřhry žen Hana Milisová s Evou Titěrovou zdolaly juniorskou reprezentační dvojici Lucie Havlová – Alžběta Bášová, další juniorky a nasazené jedničky Lucie Pilařová a Kateřina Krejčová překvapivě vypadly už v prvním kole. Ve dvouhře žen si pak pro vítězství došla Dominika Koukalová. Letos ji čeká hostování v Itálii a nově nabytá energie do tréninku se projevila: její typické silové hře nedokázaly ostatní soupeřky čelit.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Jakub Bitman (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Petr Jelínek (BC RSC Brno) 21:15 21:12
dvouhra žen: Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) – Hana Milisová (SKB Český Krumlov) 19:21 21:15 21:18
čtyřhra mužů: Pavel Drančák, Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha Radotín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) 21:16 21:15
čtyřhra žen: Hana Milisová, Eva Titěrová (SKB Český Krumlov, Sokol Meteor Praha Radotín) – Lucie Havlová, Alžběta Bášová (Sokol Doubravka, UK Hradec Králové) 22:20 21:16
smíšená čtyřhra: Jakub Bitman, Alžběta Bášová (Sokol Veselý Brno Jehnice, UK Hradec Králové) -. Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) 21:17 21:17

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 46 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v Praze

O tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS