O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MEJ: Češi se dostali třikrát mezi nejlepších 16

Účast v osmifinále byla nejlepším výsledkem českých juniorů na mistrovství Evropy v polském Lubinu. Povedla se párům Hubáček-Světničková, Holub-Šikalová a Fuchsová-Švábíková. Čtyři zlaté medaile z individuálního turnaje získali favorizovaní Dánové.

Soutěž jednotlivců na MEJ probíhala od pondělka. Naši netradičně uspěli zejména v párových disciplínách. Pro singlisty byl maximem jeden vyhraný zápas, který vydřela Magda Lajdová nad Slovenkou Grenčíkovou a Jan Louda nad Ukrajincem Sarsekenovem. Hned v prvním kole soutěž opustili Filip Budzel i Monika Světničková.

Ve čtyřhře chlapců Michal Hubáček a Jan Somerlík přehráli v prvním kole islandský pár, pak podlehli skotské dvojici Dunn-Hall. Filip Budzel a Lukáš Holub nestačili na estonské soupeře už v prvním kole.

Mezi dívkami doplatily na los Magda Lajdová a Denisa Šikalová, které podlehly ve dvou setech nasazeným Němkám Janssens a Li. Příjemným překvapením byl výsledek Michaely Fuchsové a Terezy Švábíkové – nejmladší členky výpravy porazily v koncovce třetího setu chorvatskou dvojici Drvodelič-Sutara a také po třech setech udolaly i irský pár Boyle-Darragh. V osmifinále už nestačily na anglický pár Banerjee-Pugh, 9. místo z MEJ je ale pro dvě patnáctileté hráčky obrovským úspěchem.

Nejlepší disciplínou Čechů se stal na MEJ mix. Michal Hubáček a Monika Světničková podávali skvělé výkony už v soutěži týmů a v individuálním turnaji dobrou formu jen potvrdili. Po výhrách nad islandskými a bulharskými soupeři se dostali do nejlepší šestnáctky, kde narazili na dánský pár Sogaard Mortensen-Lundgaard. Stejné umístění pak uhráli i Lukáš Holub a Denisa Šikalová, kteří si poradili se soupeři z Litvy a Itálie, podlehli až pozdějším mistrům Evropy Weisskirchenovi a Janssens z Německa.

Čtyři zlaté medaile z MEJ do Dánska

Byl to paradox – překvapiví vítězové týmové soutěže na MEJ, Španělé, nezískali v turnaji jednotlivců ani jednu medaili. Zato zklamaní semifinalisté z Dánska, tradičně nejúspěšnější země, si dokonale napravili chuť, když získali čtyři zlaté medaile a nebyli daleko ani od té páté.

Finálový program dnes otevřela dvouhra dívek, ve které šlo o čistě dánský souboj. Výše nasazená Mia Blichfeldt si poradila s Julií Dawall Jakobsen 21:14 a 21:10. Druhé zlato pro Dány získal Anders Antonsen, který po třech setech porazil turnajovou jedničku Maxe Weisskirchena z Německa.

Nejdelším zápasem dne byla čtyřhra chlapců, v níž se po výsledku 21:15 22:24 a 21:16 radovali z evropského zlata Alexander Bond a Joel Eipe. Ve čtyřhře dívek se prosadily Julie Dawall Jakobsen a Ditte Soby Hansen. A tak až poslední finále dne přineslo jinou než dánskou radost – německý pár Max Weisskirchen-Eva Janssens porazil dánské soupeře Frederika Sogaarda Mortensena a Saru Lundgaard 19:21 21:12 a 21:18.

Kompletní výsledky MEJ: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

Mistrovství ČR družstev žáků: Sokol Klimkovice bezkonkurenční

Vyrovnaná a juniorskými reprezentanty nabitá sestava žákovského celku Sokola Klimkovic neměla konkurenci na mistrovství ČR družstev žáků. Druhou příčku obsadil Baník Most, třetí skončili hráči Českého Krumlova.

MČR U13: Cristian Savin získal tři zlaté medaile

Výjimečnou bilanci na mistrovství ČR mladších žáků oslavil benátecký Cristian Savin. Vyhrál všechny tři disciplíny a v průběhu turnaje ztratil jen jediný set. Dvěma výhrami mu sekundovala klimkovická Tereza Švábíková.

Badmintonová exhibice v Říčanech: Zábavné odpoledne se špičkovým badmintonem

Výjimečná badmintonová exhibice v podání českých reprezentantů a mistrů republiky, dovednostní soutěže pro děti a možnost zahrát si s našimi nejlepšími badmintonisty – to vše se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 v prostorách ...

Croatian Junior International: české finále vyhrála Tomalová

Velmi úspěšná byla česká výprava na juniorském mezinárodním mistrovství Chorvatska. Ve dvouhře dívek se hrálo české finále, Kateřina Tomalová v něm porazila Lucii Černou. Kousek od vítězství byli i nakonec druzí ve čtyřhře chlapců ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!