O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME veteránů: bronzové medaile Diany Pražákové a Dany Kykalové

V portugalském Caldas da Rainha probíhalo tento týden mistrovství Evropy veteránských kategorií. Česká reprezentace veze domů bronz ze čtyřhry žen 40+ díky Dianě Pražákové a Daně Kykalové.

Početná česká výprava se ve startovním poli veteránského mistrovství Evropy neztratila a připsala si celou řadu vítězných zápasů. Až na bronzovou medaili dosáhly Diana Pražáková a Dana Kykalová. Hráčky ligového oddílu SK Prosek Praha si v pavouku ženské čtyřhry v kategorii nad 40 let postupně poradily s Michelle Brothers a Nicolou Robertson z Anglie 21:16 a 21:7. Následovalo suverénní vítězství nad švýcarským párem Sandrine Oberli – Rahela Syed poměrem 21:4 a 21:7. Ve čtvrtfinále pak dokázaly Diana a Dana zvládnou i německé soupeřky Petru Mews a Michaelu Meyer výsledkem 21:19 a 21:12. V pátečním večerním souboji o finále bohužel již nestačily na Tracey Middleton a Joanne Muggerdige, po výsledku 16:21 a 12:21 se tak musely spokojit se třetím místem.

Z našich singlistů si dobře vedli Boris Krais, Jan Port a Jan Segeč, kteří shodně dokázali uhrát v pavoucích své věkové kategorie dvě kola. Kraise zastavil druhý nasazený Vaisainen z Finska, proboštovký Jan Port padl dokonce s nasazenou jedničkou Edvardssonem ze Švédska. A švédský soupeř se stal osudným i Janu Segečovi, který vypadl s Frederikem Bohlinem – vše mezi 16 nejlepšími.

Do osmifinále se pak dostaly také páry Radek Gregor-Dana Kykalová v mixu 40+ a Radek Gregor – Pavel Kubiš v deblu ve stejné věkové kategorii. Mezi padesátiletými pak Jiří Dohnal s Borisem Kraisem dokráčeli dokonce až do čtvrtfinále, když postupně porazili páry Sadler-Summer (Anglie), Campa-Schlapfer (Švýcarsko) a Durando-Reuther (Portugalsko-Německo). Na medaili bohužel nakonec nedosáhli po prohře s Janem Petersenem a Jesperem Tolmanem z Dánska.

Přehled všech medailistů ME veteránů

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.09.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...

Čeští veteráni zůstali krok pod medailovými stupni

Čtvrteční zápasy čtvrtfinále mistrovství světa veteránů českým reprezentantům nevyšly. Ani jeden ze tří pokusů získat medaili nedopadl pro naše barvy vítězně a Diana Pražáková, Ladislav Oros i Zdeněk Musil tak odjíždějí "pouze" s ...

České úspěchy na MS veteránů: všichni hrají o medaili!

Na mistrovství světa hráčů starších 35 let se našim reprezentantům daří výrazně lépe než na MS v Londýně: Diana Pražáková, Zdeněk Musil a Ladislav Oros mají v zítřejším programu všichni šanci vybojovat si medaili.

Mistrovství světa veteránů: Česko má tři želízka v ohni

Krátce po světovém šampionátu dospělých se koná také veteránské mistrovství. Jeho dějištěm je kanadský Vancouver a Česko vysílá za velkou louži trojici svých zástupců: Dianu Pražákovou, Zdeňka Musila a Ladislava Orose.

Mistrovství Evropy veteránů: Češi končili v osmifinále

Umístění mezi nejlepšími šestnácti bylo maximem české výpravy na Mistrovství Evropy veteránů, které se koná od 27. září do 2. října v irském Dundalku. Ze sedmičlenné výpravy se do osmifinále probojovali ve svých kategoriích Filip ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!