O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U17: v týmové soutěži Češi vyhráli jen jednou

V turecké Ankaře probíhalo od 15. března Mistrovství Evropy kategorie U17. V soutěži družstev se z očekávaného vítězství radoval výběr Dánska, který ve finále porazil Anglii. Češi skončili 3. v základní skupině.

Český tým v turnaji startoval v šestičlenném složení. Pod vedením trenérů Tomasze Mendrek a Markéty Osičkové jeho barvy hájili Michal Hubáček, Jan Somerlík, Jan Louda, Magdalena Lajdová, Monika Světničková a Denisa Šikalová. V základní skupině týmového mistrovství jsme měli silné Rusko, černého koně turnaje – Španělsko a papírově slabší Itálii.

Už v úvodním duelu se Španělskem se bohužel potvrdilo, že budou Jihoevropané pro naše tuhým oříškem k rozlousknutí. Jediný bod při porážce 1:4 získala deblová dvojice Jan Louda-Jan Somerlík, ostatní zaznamenalo více či méně jednoznačné porážky ve dvou setech.

Ve druhém utkání Češi srovnali skóre. Itálii přehráli výsledkem 4:1, když bod ztratil pouze v těsných koncovkách dvouhry Michal Hubáček. Naopak bodoval mix Jan Somerlík-Denisa Šikalová, Monika Světničková ve dvouhře a páry Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová a Jan Louda-Jan Somerlík.

V závěrečném duelu s Ruskem jsme se chtěli pokusit o překvapení. Konečný výsledek 0:5 je vzhledem k velkému množství vyrovnaných zápasů snad až krutý. Michal Hubáček s Janem Somerlíkem ztratili až koncovku třetího setu ve čtyřhře poměrem 20:22, ještě dál se dostaly při porážce 21:23 ve třetí sadě Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Ani to však nezabránilo celkové třetí příčce a tedy konci už v základní skupině šampionátu.

"Úvodní pokřik a atmosféra – povzbuzování v týmu máme snad nejlepší v hale. V tom jsme skvělý tým," uvedl pro Czechbadminton trenér Tomasz Mendrek. Své svěřence pak za utkání s Ruskem pochválil a dodal: "Z naší strany: výborné debly, nadějný singl holek. Mnohdy kousíček štěstí nebo klidu scházel k dotažení zápasu k vítěznému konci."

V play-off nicméně Rusové dlouho nevydrželi – po porážce 1:3 od Francie se museli se soutěží rozloučit už ve čtvrtfinále. Domácího prostředí využil tým Turecka, který porazil 3:1 Švédy. Dánsko se dostalo do bojů o medaile výhrou 3:1 nad Slovinskem, čtvrtým do "medailové party" se po těsné výhře 3:2 nad Německem stala Anglie.

Semifinálové duely měly až nečekaně jednoznačný průběh. Favorité z Dánska a Anglie deklasovali Francii, respektive Turecko 3:0. Finále sice otevřeli lépe Angličané výhrou v mixu, další tři body už ale získali dánští favorité a mohli se radovat z titulu týmového mistra Evropy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Van Zundert Velo – Benátky n. Jiz. 4:3

Nejtěsnější porážku v poměru 3:4 utrpěly ve svém prvním utkání mistrovství Evropy družstev badmintonisté BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. Statečný boj proti favoritovi přinesl tři vyhrané třísetové zápasy, ale klíčový čtvrtý bod ...

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

TOM International: ve Slovinsku se dařilo mládeži

O víkendu 16.-17. října proběhl ve slovinské Mirně mezinárodní turnaj juniorů a také žákovských kategorií. Na circuitovém turnaji se nejvíce dařilo Lucii Havlové, která skončila třetí, velké úspěchy ale sbírali naši nejmladší ...

Těšínský pohár: dvě výhry Kamily Augustyn

První celostátní turnaj GPA dospělých v novém roce hostil o víkendu 10.-11. ledna tradičně Český Těšín. Nejúspěšnější hráčkou turnaje se stala hlavní hvězda početné polské enklávy Kamila Augustyn, která vyhrála dvouhru i čtyřhru ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!