O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U17: v týmové soutěži Češi vyhráli jen jednou

V turecké Ankaře probíhalo od 15. března Mistrovství Evropy kategorie U17. V soutěži družstev se z očekávaného vítězství radoval výběr Dánska, který ve finále porazil Anglii. Češi skončili 3. v základní skupině.

Český tým v turnaji startoval v šestičlenném složení. Pod vedením trenérů Tomasze Mendrek a Markéty Osičkové jeho barvy hájili Michal Hubáček, Jan Somerlík, Jan Louda, Magdalena Lajdová, Monika Světničková a Denisa Šikalová. V základní skupině týmového mistrovství jsme měli silné Rusko, černého koně turnaje – Španělsko a papírově slabší Itálii.

Už v úvodním duelu se Španělskem se bohužel potvrdilo, že budou Jihoevropané pro naše tuhým oříškem k rozlousknutí. Jediný bod při porážce 1:4 získala deblová dvojice Jan Louda-Jan Somerlík, ostatní zaznamenalo více či méně jednoznačné porážky ve dvou setech.

Ve druhém utkání Češi srovnali skóre. Itálii přehráli výsledkem 4:1, když bod ztratil pouze v těsných koncovkách dvouhry Michal Hubáček. Naopak bodoval mix Jan Somerlík-Denisa Šikalová, Monika Světničková ve dvouhře a páry Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová a Jan Louda-Jan Somerlík.

V závěrečném duelu s Ruskem jsme se chtěli pokusit o překvapení. Konečný výsledek 0:5 je vzhledem k velkému množství vyrovnaných zápasů snad až krutý. Michal Hubáček s Janem Somerlíkem ztratili až koncovku třetího setu ve čtyřhře poměrem 20:22, ještě dál se dostaly při porážce 21:23 ve třetí sadě Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Ani to však nezabránilo celkové třetí příčce a tedy konci už v základní skupině šampionátu.

"Úvodní pokřik a atmosféra – povzbuzování v týmu máme snad nejlepší v hale. V tom jsme skvělý tým," uvedl pro Czechbadminton trenér Tomasz Mendrek. Své svěřence pak za utkání s Ruskem pochválil a dodal: "Z naší strany: výborné debly, nadějný singl holek. Mnohdy kousíček štěstí nebo klidu scházel k dotažení zápasu k vítěznému konci."

V play-off nicméně Rusové dlouho nevydrželi – po porážce 1:3 od Francie se museli se soutěží rozloučit už ve čtvrtfinále. Domácího prostředí využil tým Turecka, který porazil 3:1 Švédy. Dánsko se dostalo do bojů o medaile výhrou 3:1 nad Slovinskem, čtvrtým do "medailové party" se po těsné výhře 3:2 nad Německem stala Anglie.

Semifinálové duely měly až nečekaně jednoznačný průběh. Favorité z Dánska a Anglie deklasovali Francii, respektive Turecko 3:0. Finále sice otevřeli lépe Angličané výhrou v mixu, další tři body už ale získali dánští favorité a mohli se radovat z titulu týmového mistra Evropy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Friedrichshafen: dvě vítězství Jana Loudy

Na mezinárodním turnaji mládeže (kategorie U11-19) v německém Friedrichshafenu se dařilo Čechům hlavně v nižších kategoriích. Nejlépe se vedlo Janu Loudovi. Hráč plzeňské Bílé Hory zvítězil v kategorii U11 ve dvouhře i ve čtyřhře ...

Michal Turoň oznámil složení juniorské reprezentace

Hlavní trenér juniorského reprezentačního družstva České republiky Michal Turoň oznámil složení týmu pro sezónu 2010/2011. Mezi hlavní hvězdy by měli patřit hráči užšího výběru: Milan Ludík, Vojtěch Šelong, Ivo Stoklas, Tomáš ...

Slovak Junior: mladí reprezentanti ověšeni medailemi

V Prešově se ve dnech 3.-5. září konalo mezinárodní mistrovství Slovenska juniorů. Tradičně početná výprava českých reprezentantů získala hned sedm medailí, ve smíšené čtyřhře se dokonce hrálo české finále, ze zlata se radovali ...

Lausanne Youth International: čeští junioři končili v osmičce

Mezinárodní turnaj Lausanne Youth International nabídl českým juniorům v kategoriích U17 a U19 možnost konfrontace s evropskou konkurencí. Naše výprava se ve Švýcarsku neztratila a vybojovala několik čtvrtfinálových účastí.

Croatian Junior International: české finále vyhrála Tomalová

Velmi úspěšná byla česká výprava na juniorském mezinárodním mistrovství Chorvatska. Ve dvouhře dívek se hrálo české finále, Kateřina Tomalová v něm porazila Lucii Černou. Kousek od vítězství byli i nakonec druzí ve čtyřhře chlapců ...

Kateřina Tomalová: "Chci se připravit na přechod do dospělých."

Ohlédli jsme se za úspěšným turnajem juniorů – mezinárodním mistrovstvím Chorvatska. Na pár všetečných otázek odpověděla Kateřina Tomalová, vítězka dvouhry dívek. O zhodnocení výkonu našich reprezentantů jsme požádali trenéra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!