O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U17: v týmové soutěži Češi vyhráli jen jednou

V turecké Ankaře probíhalo od 15. března Mistrovství Evropy kategorie U17. V soutěži družstev se z očekávaného vítězství radoval výběr Dánska, který ve finále porazil Anglii. Češi skončili 3. v základní skupině.

Český tým v turnaji startoval v šestičlenném složení. Pod vedením trenérů Tomasze Mendrek a Markéty Osičkové jeho barvy hájili Michal Hubáček, Jan Somerlík, Jan Louda, Magdalena Lajdová, Monika Světničková a Denisa Šikalová. V základní skupině týmového mistrovství jsme měli silné Rusko, černého koně turnaje – Španělsko a papírově slabší Itálii.

Už v úvodním duelu se Španělskem se bohužel potvrdilo, že budou Jihoevropané pro naše tuhým oříškem k rozlousknutí. Jediný bod při porážce 1:4 získala deblová dvojice Jan Louda-Jan Somerlík, ostatní zaznamenalo více či méně jednoznačné porážky ve dvou setech.

Ve druhém utkání Češi srovnali skóre. Itálii přehráli výsledkem 4:1, když bod ztratil pouze v těsných koncovkách dvouhry Michal Hubáček. Naopak bodoval mix Jan Somerlík-Denisa Šikalová, Monika Světničková ve dvouhře a páry Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová a Jan Louda-Jan Somerlík.

V závěrečném duelu s Ruskem jsme se chtěli pokusit o překvapení. Konečný výsledek 0:5 je vzhledem k velkému množství vyrovnaných zápasů snad až krutý. Michal Hubáček s Janem Somerlíkem ztratili až koncovku třetího setu ve čtyřhře poměrem 20:22, ještě dál se dostaly při porážce 21:23 ve třetí sadě Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Ani to však nezabránilo celkové třetí příčce a tedy konci už v základní skupině šampionátu.

"Úvodní pokřik a atmosféra – povzbuzování v týmu máme snad nejlepší v hale. V tom jsme skvělý tým," uvedl pro Czechbadminton trenér Tomasz Mendrek. Své svěřence pak za utkání s Ruskem pochválil a dodal: "Z naší strany: výborné debly, nadějný singl holek. Mnohdy kousíček štěstí nebo klidu scházel k dotažení zápasu k vítěznému konci."

V play-off nicméně Rusové dlouho nevydrželi – po porážce 1:3 od Francie se museli se soutěží rozloučit už ve čtvrtfinále. Domácího prostředí využil tým Turecka, který porazil 3:1 Švédy. Dánsko se dostalo do bojů o medaile výhrou 3:1 nad Slovinskem, čtvrtým do "medailové party" se po těsné výhře 3:2 nad Německem stala Anglie.

Semifinálové duely měly až nečekaně jednoznačný průběh. Favorité z Dánska a Anglie deklasovali Francii, respektive Turecko 3:0. Finále sice otevřeli lépe Angličané výhrou v mixu, další tři body už ale získali dánští favorité a mohli se radovat z titulu týmového mistra Evropy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!