O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U17: v týmové soutěži Češi vyhráli jen jednou

V turecké Ankaře probíhalo od 15. března Mistrovství Evropy kategorie U17. V soutěži družstev se z očekávaného vítězství radoval výběr Dánska, který ve finále porazil Anglii. Češi skončili 3. v základní skupině.

Český tým v turnaji startoval v šestičlenném složení. Pod vedením trenérů Tomasze Mendrek a Markéty Osičkové jeho barvy hájili Michal Hubáček, Jan Somerlík, Jan Louda, Magdalena Lajdová, Monika Světničková a Denisa Šikalová. V základní skupině týmového mistrovství jsme měli silné Rusko, černého koně turnaje – Španělsko a papírově slabší Itálii.

Už v úvodním duelu se Španělskem se bohužel potvrdilo, že budou Jihoevropané pro naše tuhým oříškem k rozlousknutí. Jediný bod při porážce 1:4 získala deblová dvojice Jan Louda-Jan Somerlík, ostatní zaznamenalo více či méně jednoznačné porážky ve dvou setech.

Ve druhém utkání Češi srovnali skóre. Itálii přehráli výsledkem 4:1, když bod ztratil pouze v těsných koncovkách dvouhry Michal Hubáček. Naopak bodoval mix Jan Somerlík-Denisa Šikalová, Monika Světničková ve dvouhře a páry Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová a Jan Louda-Jan Somerlík.

V závěrečném duelu s Ruskem jsme se chtěli pokusit o překvapení. Konečný výsledek 0:5 je vzhledem k velkému množství vyrovnaných zápasů snad až krutý. Michal Hubáček s Janem Somerlíkem ztratili až koncovku třetího setu ve čtyřhře poměrem 20:22, ještě dál se dostaly při porážce 21:23 ve třetí sadě Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Ani to však nezabránilo celkové třetí příčce a tedy konci už v základní skupině šampionátu.

"Úvodní pokřik a atmosféra – povzbuzování v týmu máme snad nejlepší v hale. V tom jsme skvělý tým," uvedl pro Czechbadminton trenér Tomasz Mendrek. Své svěřence pak za utkání s Ruskem pochválil a dodal: "Z naší strany: výborné debly, nadějný singl holek. Mnohdy kousíček štěstí nebo klidu scházel k dotažení zápasu k vítěznému konci."

V play-off nicméně Rusové dlouho nevydrželi – po porážce 1:3 od Francie se museli se soutěží rozloučit už ve čtvrtfinále. Domácího prostředí využil tým Turecka, který porazil 3:1 Švédy. Dánsko se dostalo do bojů o medaile výhrou 3:1 nad Slovinskem, čtvrtým do "medailové party" se po těsné výhře 3:2 nad Německem stala Anglie.

Semifinálové duely měly až nečekaně jednoznačný průběh. Favorité z Dánska a Anglie deklasovali Francii, respektive Turecko 3:0. Finále sice otevřeli lépe Angličané výhrou v mixu, další tři body už ale získali dánští favorité a mohli se radovat z titulu týmového mistra Evropy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

Croatian Junior: českým hráčům se dařilo hlavně v mixu

Početná česká výprava se zúčastnila juniorského mezinárodního mistrovství Chorvatska. Nejlépe si naši zástupci vedli v mixu, když Jiří Louda s Magdalenou Lajdovou vybojovali stříbrné medaile; Jan Hubáček a Dominika Kurzová ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS