O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U17: dvě zlaté medaile pro Bena Lanea

Mistrovství Evropy kategorie U17 vyvrcholilo dnes finálovými zápasy individuální soutěže. Dvě výhry pro Anglii v párových disciplínách získal Ben Lane. Po jedné zlaté mají hráči Dánska, Německa a také Chorvatska. Českým maximem bylo osmifinále.

Pro české zástupce na ME bylo úspěchem každé uhrané kolo. Nejlépe se vedlo dvojici Michal Hubáček-Monika Světničková v mixu. Nejprve překonali české prokletí koncovek a zdolali kvalitní skotský pár Macmillan-Findlayová 23:21 v rozhodujícím setu. Ve druhém kole si poradili s ukrajinskou dvojicí Tkačuk-Michalkovová 21:19 ve třetí sadě. Až v osmifinále narazili, když podlehli prvnímu nasazenému páru z Ruska, dvojici Alimov-Davletovová. Jedno kolo v mixu uhrála i druhá česká dvojice, Jan Somerlík a Denisa Šikalová si poradili se soupeři z Kypru, posléze nestačili na nasazené dvojky a pozdější vítěze Bena Lanea a Jessicu Pughovou.

Singlisté ze šampionátu odjíždějí s nemilou bilancí 0:4. Ve dvou setech podlehli Michal Hubáček Kolesnikovi z Ukrajiny, Jan Louda Bedrackovi z Izraele a Monika Světničkové španělské Claře Azurmendiové. Magdalena Lajdová vzala první set Hoyauxové z Francie, v dalších dvou už ale také dominovala soupeřka.

Ve čtyřhrách Jan Louda a Jan Somerlík nešťastně padli ve dvou koncovkách se švýcarskou dvojicí Filliettaz-Hohl. Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou nejprve vyřadily ukrajinský pár Michalkovová-Peková, pak sehrály tři sety s pozdějšími vítězkami celého turnaje Katarinou Galeničovou a Majou Pavliničovou z Chorvatska.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ben Lane, Jessica Pughová (Anglie) – Rodion Alimov, Alina Davletovová (Rusko) 21:16 18:21 21:14
dvouhra dívek: Yvonne Liová (Německo) – Ira Banerjeeová (Anglie) 21:13 21:17
dvouhra chlapců: Anders Antonsen (Dánsko) – Toma Junior Popov (Francie) 21:9 21:12
čtyřhra chlapců: Matthew Clare, Ben Lane (Anglie) – Rodion Alimov,Alexander Kozyrev (Rusko) 21:15 21:17
čtyřhra dívek: Katarina Galeničová, Maja Pavliničová (Chorvatsko) – Ira Banerjeeová, Jessica Pughová (Anglie) 17:21 21:19 24:22

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!