O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U15: Petr Beran a Jan Louda získali bronzové medaile!

Obrovský úspěch oslavil minulý týden český badminton. Petr Beran získal dvě bronzové medaile na Mistrovství Evropy U15 – ve dvouhře chlapců a ve čtyřhře společně s Janem Loudou. Čtyři z pěti zlatých medailí si odvezli hráči Dánska.

Turnaj žákovské kategorie probíhal ve švýcarské Basileji současně s mistrovstvím Evropy družstev dospělých. Mladí hráči tak měli možnost sledovat vyvrcholení turnaje a zápasy těch nejlepších hráčů Evropy – lepší motivaci k vydání maxima na kurtu a další tréninkové práci si lze jen stěží představit. Česká republika vyslala do Švýcarska pětičlenný tým vedený trenérem Radkem Votavou, který tvořili Jan Louda, Petr Beran, Berta Ausbergerová, Tereza Švábíková a Michaela Fuchsová.

Největšího úspěchu dosáhl Petr Beran, který se dokázal dostat mezi čtyři nejlepší hráče ve dvouhře a potvrdil tak své nasazení v turnaji. Po výhrách nad Adamem Gozzim (Švédsko), Jeremym Poy (Švýcarsko) a Davidem Orteu (také Švýcarsko) podlehl až v semifinále Lukovi Miličovi ze Srbska. Šikovný badmintonista Sokola Křemže pak přidal medaili i ve čtyřhře, kde společně s plzeňským Janem Loudou vyřadili páry Kyle Magee-Paul Reynolds (Irsko) a David Orteu-Julien Scheiwiller (Švýcarsko). V semifinále Jan s Petrem bojovali proti Callumu Hemmingovi a Johnnie Torjussenovi z Anglie – nakonec ale odešli poraženi po setech 20:22 21:18 a 14:21. I tak vynikající vystoupení českých chlapců podtrhl Jan Louda ještě čtvrtfinálovou účastí ve dvouhře. Po výhrách nad Peterem Hrnčárem ze Slovenska a Nenadem Miloševičem ze Srbska podlehl ve čtvrtfinále také na tři sety Thomu Gicquelovi z Francie.

Z dívek si nejlépe vedla dodatečně nominovaná Berta Ausbergerová. Hráčka SK Prosek Praha nejprve vyřadila estonskou soupeřku Liisu Tannikovou 21:18 a 21:12. Pak si k překvapení všech poradila i s třetí nasazenou Angličankou Samodani Wijetungeovou 21:19 14:21 a 21:14. Ve třetím kole už bohužel nestačila na Španělku Saru Penalverovou. Tereza Švábíková se ve dvouhře smolně loučila už v prvním kole, když podlehla Raphaele Winklerové z Rakouska 19:21 ve třetím setu. A podobně si klimkovická hráčka vedla i ve čtyřhře s pardubickou Michaelou Fuchsovou – na tři sety podlehly polskému páru Wiktoria Dabczynská-Alexandra Goszczynská.

Ať už byli nasazováni, či nikoliv, málokoho asi překvapil počet zlatých medailí pro hráče Dánska. Evropská hegemonie se potvrdila i v kategorii nejmladších juniorů, když nejúspěšnější hráči Jesper Toft a Alexandra Bojeová získali po dvou zlatých medailích – oba dva ve dvouhrách, a společně také ve smíšené čtyřhře. Štěstí pro ostatní, že tím pádem už nemohli nastoupit do deblů; pravidla turnaje totiž start ve třech disciplínách zapovídala... Další dánské zlato získala v deblu chlapců dvojice Paw Erisken-Mads Thogersen. Pouze ve čtyřhře žen se musely Dánky spokojit až s bronzovou medailí, v nizozemsko-anglickém finále byla nakonec úspěšnější dvojice Marlies Baanová a Ella Petersová ze země tulipánů.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.02.2014]

Diskuze k článku

19.02.2014 16:58
Martin
Zdravím. Jen malá oprava - vítěz nad Beranem je ze Srbska. Potvrzení třeba zde: http://www.kurir-info.rs/badminton-luka-milic-drugi-u-evropi-clanak-1234161

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS