O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME U15: Petr Beran a Jan Louda získali bronzové medaile!

Obrovský úspěch oslavil minulý týden český badminton. Petr Beran získal dvě bronzové medaile na Mistrovství Evropy U15 – ve dvouhře chlapců a ve čtyřhře společně s Janem Loudou. Čtyři z pěti zlatých medailí si odvezli hráči Dánska.

Turnaj žákovské kategorie probíhal ve švýcarské Basileji současně s mistrovstvím Evropy družstev dospělých. Mladí hráči tak měli možnost sledovat vyvrcholení turnaje a zápasy těch nejlepších hráčů Evropy – lepší motivaci k vydání maxima na kurtu a další tréninkové práci si lze jen stěží představit. Česká republika vyslala do Švýcarska pětičlenný tým vedený trenérem Radkem Votavou, který tvořili Jan Louda, Petr Beran, Berta Ausbergerová, Tereza Švábíková a Michaela Fuchsová.

Největšího úspěchu dosáhl Petr Beran, který se dokázal dostat mezi čtyři nejlepší hráče ve dvouhře a potvrdil tak své nasazení v turnaji. Po výhrách nad Adamem Gozzim (Švédsko), Jeremym Poy (Švýcarsko) a Davidem Orteu (také Švýcarsko) podlehl až v semifinále Lukovi Miličovi ze Srbska. Šikovný badmintonista Sokola Křemže pak přidal medaili i ve čtyřhře, kde společně s plzeňským Janem Loudou vyřadili páry Kyle Magee-Paul Reynolds (Irsko) a David Orteu-Julien Scheiwiller (Švýcarsko). V semifinále Jan s Petrem bojovali proti Callumu Hemmingovi a Johnnie Torjussenovi z Anglie – nakonec ale odešli poraženi po setech 20:22 21:18 a 14:21. I tak vynikající vystoupení českých chlapců podtrhl Jan Louda ještě čtvrtfinálovou účastí ve dvouhře. Po výhrách nad Peterem Hrnčárem ze Slovenska a Nenadem Miloševičem ze Srbska podlehl ve čtvrtfinále také na tři sety Thomu Gicquelovi z Francie.

Z dívek si nejlépe vedla dodatečně nominovaná Berta Ausbergerová. Hráčka SK Prosek Praha nejprve vyřadila estonskou soupeřku Liisu Tannikovou 21:18 a 21:12. Pak si k překvapení všech poradila i s třetí nasazenou Angličankou Samodani Wijetungeovou 21:19 14:21 a 21:14. Ve třetím kole už bohužel nestačila na Španělku Saru Penalverovou. Tereza Švábíková se ve dvouhře smolně loučila už v prvním kole, když podlehla Raphaele Winklerové z Rakouska 19:21 ve třetím setu. A podobně si klimkovická hráčka vedla i ve čtyřhře s pardubickou Michaelou Fuchsovou – na tři sety podlehly polskému páru Wiktoria Dabczynská-Alexandra Goszczynská.

Ať už byli nasazováni, či nikoliv, málokoho asi překvapil počet zlatých medailí pro hráče Dánska. Evropská hegemonie se potvrdila i v kategorii nejmladších juniorů, když nejúspěšnější hráči Jesper Toft a Alexandra Bojeová získali po dvou zlatých medailích – oba dva ve dvouhrách, a společně také ve smíšené čtyřhře. Štěstí pro ostatní, že tím pádem už nemohli nastoupit do deblů; pravidla turnaje totiž start ve třech disciplínách zapovídala... Další dánské zlato získala v deblu chlapců dvojice Paw Erisken-Mads Thogersen. Pouze ve čtyřhře žen se musely Dánky spokojit až s bronzovou medailí, v nizozemsko-anglickém finále byla nakonec úspěšnější dvojice Marlies Baanová a Ella Petersová ze země tulipánů.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.02.2014]

Diskuze k článku

19.02.2014 16:58
Martin
Zdravím. Jen malá oprava - vítěz nad Beranem je ze Srbska. Potvrzení třeba zde: http://www.kurir-info.rs/badminton-luka-milic-drugi-u-evropi-clanak-1234161

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...

Mezinárodní turnaj mládeže v Českém Krumlově

SKB Český Krumlov uspořádal o víkendu 26. ročník mezinárodního turnaje družstev žáků. V konkurenci týmů ze sedmi zemí se jako nejúspěšnější ukázali hráči chorvatského HBK Max Zagreb.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!