O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME juniorů: individuální soutěži vládli Dánové

Zatímco v týmové soutěži se radovali Němci, v individuálních pavoucích mistrovství Evropy juniorů na zlato nedosáhli: hned třikrát se radovali hráči z Dánska, po jednom titulu slaví Španělsko a Anglie.

Česká stopa: lepší jsme byli v párových disciplínách

Češi na ME předvedli více v párových disciplínách – singlisté vypadávali v prvních kolech. To platí pro Terezu Lajdovou, která podlehla ve třech setech Rakušance Mathisové, a Adama Mendreka, který nestačil na nasazeného Tobyho Pentyho z Anglie. Lucie Havlová a Milan Ludík dokázali uhrát jedno kolo – Lucie porazila Aniku Doerrovou z Německa, pak prohrála se Švýcarkou Nicole Schallerovou. Milan si nejprve poradil s Antonem Kaistim z Finska, ale na Anatolije Jarceva už jeho síly nestačily.

Česká účast v mixu měla jepičí život: Adam Mendrek s Lucií Havlovou i Milan Ludík s Alžbětou Bášovou prohráli hned své první zápasy, nutno dodat, že oba proti nasazeným párům z Francie a Ruska. Ve čtyřhře chlapců Adam Mendrek s polským partnerem Mateuszem Dubowským podlehl ve třech setech dvojici ze Švýcarka. Milan Ludík s Ivo Stoklasem si vedli lépe – výhry nad páry ze Slovinska a Izraele pro ně znamenaly účast mezi nejlepšími 16, v boji o čtvrtfinále však Ivo a Milan podlehli dvojici Fabian Holzer – Max Schwenger (pozdější finalisté deblu). Se soutěží ve čtyřhře dívek se hned v prvním kole loučila Tereza Lajdová, která spolu s Urskou Polcovou ze Slovinska nestačila na dvojici z Francie. Alžběta Bášová a Lucie Havlová napodobily osud svých kolegů z chlapecké části reprezentace, když vyhrály dvě kola, v souboji o čtvrtfinále pak ale podlehly hráčkám z Dánska.

Čeští reprezentanti si podobně jako v soutěži družstev odvedli i v té individuální svoje – nikdo výrazněji nepřekvapil, nikdo nezklamal a obrázek jejich výsledků je tedy věrným obrázkem současné úrovně českého juniorského badmintonu. K tradičním baštám je daleko; na záda se díváme i „raketám“ posledních let, jako je Španělsko či Turecko, ale přesto si v mezinárodním srovnání nevedeme špatně.

Hodnocení reprezentačního trenéra a trenéra roku 2009 Michala Turoně si můžete přečíst na serveru Czechbadminton.

Viktor Axelsen našel soupeře až ve finále

Jako nůž máslem procházel pavouky juniorského šampionátu hlavní favorit na zisk zlaté medaile ve dvouhře: Viktor Axelsen uštědřoval svým soupeřům lekce z moderního badmintonu a srovnatelného protivníka našel až ve finále ve svém reprezentačním kolegovi Rasmusi Fladbergovi, který mu dokázal dokonce sebrat set. Axelsen ale v rozhodující sadě nezaváhal a přidal k titulu juniorského mistra světa i zlatou medaili z juniorského mistrovství starého kontinentu.

Další dánská vítězství přinesli hráči v párových disciplínách. Kim Astrup Sorensen a Line Kjaersfeldtová byli nasazeni jako číslo 3, ve finále si poradili s anglickou dvojicí Matthew Nottingham – Helena Lewczynská ve třech vyrovnaných setech. Ve čtyřhře dívek nebyly Mette Poulsenová a Ditte Strunge Larsenová vůbec nasazené, přesto se dokázaly probít až do finále a v něm zakočily favorizovanou nizozemskou dvojici Thamara Petersová – Josephine Wentholtová.

Ve finále dvouhry dívek se sešly hned dvě hráčky ze Španělska a zdokumentovaly tak vzestup španělského badmintonu daný investicemi do výchovy mládeže a rozšiřování základny v rámci olympijského programu. Nasazená jednička Carolina Marinová po vyrovnaném průběhu porazila Beatriz Corralesovou 21:14 a 23:21.

V závěrečném finále čtyřhry chlapců si pak spravil chuť už zmíněný Matthew Nottingham z Anglie. Společně s Chrisem Colesem dokázali porazit německý pár Fabian Holzer – Max Schwenger na tři sety, a stali se tak posledními juniorskými mistry Evropy pro rok 2011.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Kim Astrup Sorensen, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) - Matthew Nottingham, Helena Lewczynská (Anglie) 19:21 21:14 21:16
dvouhra chlapců: Viktor Axelsen - Rasmus Fladberg (oba Dánsko) 21:8 17:21 21:13
dvouhra dívek: Carolina Marinová - Beatriz Corralesová (obě Španělsko) 21:14 23:21
čtyřhra dívek: Mette Poulsenová, Ditte Strunge Larsenová (Dánsko) - Thamara Petersová, Josephine Wentholtová (Nizozemsko) 13:21 22:20 21:17
čtyřhra chlapců: Chris Coles, Matthew Nottingham (Anglie) - Fabian Holzer, Max Schwenger (Německo) 15:21 21:14 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS