O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME juniorů: individuální soutěži vládli Dánové

Zatímco v týmové soutěži se radovali Němci, v individuálních pavoucích mistrovství Evropy juniorů na zlato nedosáhli: hned třikrát se radovali hráči z Dánska, po jednom titulu slaví Španělsko a Anglie.

Česká stopa: lepší jsme byli v párových disciplínách

Češi na ME předvedli více v párových disciplínách – singlisté vypadávali v prvních kolech. To platí pro Terezu Lajdovou, která podlehla ve třech setech Rakušance Mathisové, a Adama Mendreka, který nestačil na nasazeného Tobyho Pentyho z Anglie. Lucie Havlová a Milan Ludík dokázali uhrát jedno kolo – Lucie porazila Aniku Doerrovou z Německa, pak prohrála se Švýcarkou Nicole Schallerovou. Milan si nejprve poradil s Antonem Kaistim z Finska, ale na Anatolije Jarceva už jeho síly nestačily.

Česká účast v mixu měla jepičí život: Adam Mendrek s Lucií Havlovou i Milan Ludík s Alžbětou Bášovou prohráli hned své první zápasy, nutno dodat, že oba proti nasazeným párům z Francie a Ruska. Ve čtyřhře chlapců Adam Mendrek s polským partnerem Mateuszem Dubowským podlehl ve třech setech dvojici ze Švýcarka. Milan Ludík s Ivo Stoklasem si vedli lépe – výhry nad páry ze Slovinska a Izraele pro ně znamenaly účast mezi nejlepšími 16, v boji o čtvrtfinále však Ivo a Milan podlehli dvojici Fabian Holzer – Max Schwenger (pozdější finalisté deblu). Se soutěží ve čtyřhře dívek se hned v prvním kole loučila Tereza Lajdová, která spolu s Urskou Polcovou ze Slovinska nestačila na dvojici z Francie. Alžběta Bášová a Lucie Havlová napodobily osud svých kolegů z chlapecké části reprezentace, když vyhrály dvě kola, v souboji o čtvrtfinále pak ale podlehly hráčkám z Dánska.

Čeští reprezentanti si podobně jako v soutěži družstev odvedli i v té individuální svoje – nikdo výrazněji nepřekvapil, nikdo nezklamal a obrázek jejich výsledků je tedy věrným obrázkem současné úrovně českého juniorského badmintonu. K tradičním baštám je daleko; na záda se díváme i „raketám“ posledních let, jako je Španělsko či Turecko, ale přesto si v mezinárodním srovnání nevedeme špatně.

Hodnocení reprezentačního trenéra a trenéra roku 2009 Michala Turoně si můžete přečíst na serveru Czechbadminton.

Viktor Axelsen našel soupeře až ve finále

Jako nůž máslem procházel pavouky juniorského šampionátu hlavní favorit na zisk zlaté medaile ve dvouhře: Viktor Axelsen uštědřoval svým soupeřům lekce z moderního badmintonu a srovnatelného protivníka našel až ve finále ve svém reprezentačním kolegovi Rasmusi Fladbergovi, který mu dokázal dokonce sebrat set. Axelsen ale v rozhodující sadě nezaváhal a přidal k titulu juniorského mistra světa i zlatou medaili z juniorského mistrovství starého kontinentu.

Další dánská vítězství přinesli hráči v párových disciplínách. Kim Astrup Sorensen a Line Kjaersfeldtová byli nasazeni jako číslo 3, ve finále si poradili s anglickou dvojicí Matthew Nottingham – Helena Lewczynská ve třech vyrovnaných setech. Ve čtyřhře dívek nebyly Mette Poulsenová a Ditte Strunge Larsenová vůbec nasazené, přesto se dokázaly probít až do finále a v něm zakočily favorizovanou nizozemskou dvojici Thamara Petersová – Josephine Wentholtová.

Ve finále dvouhry dívek se sešly hned dvě hráčky ze Španělska a zdokumentovaly tak vzestup španělského badmintonu daný investicemi do výchovy mládeže a rozšiřování základny v rámci olympijského programu. Nasazená jednička Carolina Marinová po vyrovnaném průběhu porazila Beatriz Corralesovou 21:14 a 23:21.

V závěrečném finále čtyřhry chlapců si pak spravil chuť už zmíněný Matthew Nottingham z Anglie. Společně s Chrisem Colesem dokázali porazit německý pár Fabian Holzer – Max Schwenger na tři sety, a stali se tak posledními juniorskými mistry Evropy pro rok 2011.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Kim Astrup Sorensen, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) - Matthew Nottingham, Helena Lewczynská (Anglie) 19:21 21:14 21:16
dvouhra chlapců: Viktor Axelsen - Rasmus Fladberg (oba Dánsko) 21:8 17:21 21:13
dvouhra dívek: Carolina Marinová - Beatriz Corralesová (obě Španělsko) 21:14 23:21
čtyřhra dívek: Mette Poulsenová, Ditte Strunge Larsenová (Dánsko) - Thamara Petersová, Josephine Wentholtová (Nizozemsko) 13:21 22:20 21:17
čtyřhra chlapců: Chris Coles, Matthew Nottingham (Anglie) - Fabian Holzer, Max Schwenger (Německo) 15:21 21:14 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS