O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME juniorů: Češi obsadili druhé místo ve skupině

Týmovou soutěží startuje v Turecku kontinentální šampionát juniorů. Český tým v základní skupině porazil Izrael, Slovensko a Lotyšsko, v boji o první příčku však ale jednoznačně podlehl Nizozemsku.

Nesnadný úvod: Česko – Izrael 4:1

Jako by se na výkonu našich hráčů ještě podepsalo svízelné cestování, proti Izraeli museli o očekávanou výhru hodně bojovat. Adam Mendrek nečekaně podlehl Danielu Chislovovi a až třetí set rozhodoval o osudu čtyřhry chlapců i mixu. Suverénní výkon Lucie Černé a také dívčí čtyřhry Denisa Šikalová-Magdalena Lajdová ale rozhodl o výhře našich.

přehled výsledků

Sobotní derby: Česko – Slovensko 4:1

Souboj s našimi východními sousedy úspěšně otevřel mix. Jaromír Janáček s Lucií Černou ve třech setech přehráli Baluchu s Bálintovou. Adam Mendrek sice vzápětí neuspěl proti Mateji Hliničanovi, ale pak už sbírali body jen naši. Lucie Černá po třech setech porazila Martinu Repiskou, výhru si připsaly i páry Adam Mendrek-Michal Světnička a Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová.

přehled výsledků

Nedělní rozcvička: Česko – Lotyšsko 5:0

V neděli čekaly naše hned dvě utkání. První bylo snazší – Lotyšku jsme uštědřili "kanára" a přesvědčivě vyhráli i 10:0 na sety. Nejtěžší to asi měly Lajdová s Šikalovou, ale udržely si zatím stoprocentní bilanci. Ve dvouhře trenér Petr Koukal st. vyzkoušel tentokrát Jaromíra Janáčka a ten svému soupeři nedal šanci.

přehled výsledků

Lekce z kvality: Česko – Nizozemsko 1:4

V závěrečném duelu šlo o první místo a postup ze skupiny. Nizozemci nám ale dali velkou lehci z kvality. V úvodním mixu si ji "užili" Michal Světnička a Denisa Šikalová, kteří uhráli proti páru Tabeling-Halkemová jen 12 a 12 bodů. Adama Mendreka týmová soutěž nezastihla v ideální formě, ve dvouhře podlehl Marku Caljouwovi 15:21 a 10:21. Naději pro naše barvy držela Lucie Černá, když porazila Alidu Chenovou. Ale pak přišly dvě porážky našich párů Mendrek-Světnička a Černá-Šikalová... a bylo po nadějích. Češi tak evropský šampionát zakončí na děleném 9. místě.

přehled výsledků

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS