O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME juniorů: Češi obsadili druhé místo ve skupině

Týmovou soutěží startuje v Turecku kontinentální šampionát juniorů. Český tým v základní skupině porazil Izrael, Slovensko a Lotyšsko, v boji o první příčku však ale jednoznačně podlehl Nizozemsku.

Nesnadný úvod: Česko – Izrael 4:1

Jako by se na výkonu našich hráčů ještě podepsalo svízelné cestování, proti Izraeli museli o očekávanou výhru hodně bojovat. Adam Mendrek nečekaně podlehl Danielu Chislovovi a až třetí set rozhodoval o osudu čtyřhry chlapců i mixu. Suverénní výkon Lucie Černé a také dívčí čtyřhry Denisa Šikalová-Magdalena Lajdová ale rozhodl o výhře našich.

přehled výsledků

Sobotní derby: Česko – Slovensko 4:1

Souboj s našimi východními sousedy úspěšně otevřel mix. Jaromír Janáček s Lucií Černou ve třech setech přehráli Baluchu s Bálintovou. Adam Mendrek sice vzápětí neuspěl proti Mateji Hliničanovi, ale pak už sbírali body jen naši. Lucie Černá po třech setech porazila Martinu Repiskou, výhru si připsaly i páry Adam Mendrek-Michal Světnička a Magdalena Lajdová-Denisa Šikalová.

přehled výsledků

Nedělní rozcvička: Česko – Lotyšsko 5:0

V neděli čekaly naše hned dvě utkání. První bylo snazší – Lotyšku jsme uštědřili "kanára" a přesvědčivě vyhráli i 10:0 na sety. Nejtěžší to asi měly Lajdová s Šikalovou, ale udržely si zatím stoprocentní bilanci. Ve dvouhře trenér Petr Koukal st. vyzkoušel tentokrát Jaromíra Janáčka a ten svému soupeři nedal šanci.

přehled výsledků

Lekce z kvality: Česko – Nizozemsko 1:4

V závěrečném duelu šlo o první místo a postup ze skupiny. Nizozemci nám ale dali velkou lehci z kvality. V úvodním mixu si ji "užili" Michal Světnička a Denisa Šikalová, kteří uhráli proti páru Tabeling-Halkemová jen 12 a 12 bodů. Adama Mendreka týmová soutěž nezastihla v ideální formě, ve dvouhře podlehl Marku Caljouwovi 15:21 a 10:21. Naději pro naše barvy držela Lucie Černá, když porazila Alidu Chenovou. Ale pak přišly dvě porážky našich párů Mendrek-Světnička a Černá-Šikalová... a bylo po nadějích. Češi tak evropský šampionát zakončí na děleném 9. místě.

přehled výsledků

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!