O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME juniorů: Adam Mendrek se probojoval do čtvrtfinále

Nejúspěšnějším členem české výpravy v individuálním turnaji mistrovství Evropy juniorů se stal Adam Mendrek. Na medaili ale nakonec bohužel nedosáhl, když ve čtvrtfinále podlehl Rhysi Walkerovi. Dvě zlaté medaile v turnaji získala bulharská hráčka Stefani Stoevová.

Češi v akci: nejúspěšnějším byl Adam Mendrek

Ve dvouhře chlapců jsme měli dva nasazené. Jaromír Janáček si nejprve poradil se soupeřem z Walesu, ale mezi 32 nejlepšími podlehl na tři sety Bruno Carvalhovi. Adam Mendrek byl díky úspěchům v turnajích evropského okruhu nasazen jako dvojka. Po volném kole přehrál soupeře z Islandu, a po třech setech zdolal Sinana Zorlua z Turecka. Do čtvrtfinále postoupil po výhře nad Iikkem Heinem z Finska. Souboj o medaili byl vyrovnaným až do posledních míčů. Po výsledku 21:16 a 24:22 se ale z postupu do semifinále radoval Angličan Rhys Walker.

Mezi dívkami Magdalena Lajdová podlehla hned ve svém prvním zápase nasazené Line Kjaersfeldtové z Dánska. Lucie Černá z pozice nasazení 5/8 přehrála Annamarii Oksovou z Finska, Luise Heimovou z Německa, ale nestačila na další dánskou soupeřku Natalii Kochovou Rhodeovou.

Působení Čechů ve čtyřhře chlapců mělo jepičí život – Adam Mendrek s Michalem Světničkou hned v prvním zápase prohráli se silnými Rusy Kargajevem a Zinčenkem. Podobně se nám nevydařila ani čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou prohrály velmi jednoznačně s německým párem Dörrová-Volkmannová a Michaela Myšáková a Veronika Úblová podlehly nečekaně islandskému páru Hognadóttir-Johannsdóttir.

V mixu jedno kolo uhráli Michal Světnička s Denisou Šikalovou díky výhře nad soupeři z Arménie, pak podlehli francouzskému páru Corvee-Batomeneová. Našimi hlavními želízky v ohni byli Jaromír Janáček s Lucií Černou – ti nejprve vyhráli nad Kypřany Pissisem a Pinharryovou, pak porazili anglickou dvojici Cheng-Pugh, ale v osmifinále podlehli silnému bulharskému páru Garev-Stoevová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: David Daugard, Maiken Fruergaardová (Dánsko) – Robin Tabeling, Halkema Mykeová (Nizozemsko) 21:15 21:18
dvouhra dívek: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Line Kjaersfeldtová (Dánsko) 21:13 23:25 21:19
dvouhra chlapců: Fabian Roth (Německo) – Mark Caljouw (Nizozemsko) 21:17 21:14
čtyřhra chlapců: Kasper Antonsen, Oliver Babic - Mathias Christiansen, David Daugard (všichni Dánsko) 21:17 25:23
čtyřhra dívek: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Julie Finneová-Ipsenová, Rikke S. Hansenová (Dánsko) 21:11 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.

ME juniorů: individuální soutěži vládli Dánové

Zatímco v týmové soutěži se radovali Němci, v individuálních pavoucích mistrovství Evropy juniorů na zlato nedosáhli: hned třikrát se radovali hráči z Dánska, po jednom titulu slaví Španělsko a Anglie.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!