O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME juniorů: Adam Mendrek se probojoval do čtvrtfinále

Nejúspěšnějším členem české výpravy v individuálním turnaji mistrovství Evropy juniorů se stal Adam Mendrek. Na medaili ale nakonec bohužel nedosáhl, když ve čtvrtfinále podlehl Rhysi Walkerovi. Dvě zlaté medaile v turnaji získala bulharská hráčka Stefani Stoevová.

Češi v akci: nejúspěšnějším byl Adam Mendrek

Ve dvouhře chlapců jsme měli dva nasazené. Jaromír Janáček si nejprve poradil se soupeřem z Walesu, ale mezi 32 nejlepšími podlehl na tři sety Bruno Carvalhovi. Adam Mendrek byl díky úspěchům v turnajích evropského okruhu nasazen jako dvojka. Po volném kole přehrál soupeře z Islandu, a po třech setech zdolal Sinana Zorlua z Turecka. Do čtvrtfinále postoupil po výhře nad Iikkem Heinem z Finska. Souboj o medaili byl vyrovnaným až do posledních míčů. Po výsledku 21:16 a 24:22 se ale z postupu do semifinále radoval Angličan Rhys Walker.

Mezi dívkami Magdalena Lajdová podlehla hned ve svém prvním zápase nasazené Line Kjaersfeldtové z Dánska. Lucie Černá z pozice nasazení 5/8 přehrála Annamarii Oksovou z Finska, Luise Heimovou z Německa, ale nestačila na další dánskou soupeřku Natalii Kochovou Rhodeovou.

Působení Čechů ve čtyřhře chlapců mělo jepičí život – Adam Mendrek s Michalem Světničkou hned v prvním zápase prohráli se silnými Rusy Kargajevem a Zinčenkem. Podobně se nám nevydařila ani čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou prohrály velmi jednoznačně s německým párem Dörrová-Volkmannová a Michaela Myšáková a Veronika Úblová podlehly nečekaně islandskému páru Hognadóttir-Johannsdóttir.

V mixu jedno kolo uhráli Michal Světnička s Denisou Šikalovou díky výhře nad soupeři z Arménie, pak podlehli francouzskému páru Corvee-Batomeneová. Našimi hlavními želízky v ohni byli Jaromír Janáček s Lucií Černou – ti nejprve vyhráli nad Kypřany Pissisem a Pinharryovou, pak porazili anglickou dvojici Cheng-Pugh, ale v osmifinále podlehli silnému bulharskému páru Garev-Stoevová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: David Daugard, Maiken Fruergaardová (Dánsko) – Robin Tabeling, Halkema Mykeová (Nizozemsko) 21:15 21:18
dvouhra dívek: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Line Kjaersfeldtová (Dánsko) 21:13 23:25 21:19
dvouhra chlapců: Fabian Roth (Německo) – Mark Caljouw (Nizozemsko) 21:17 21:14
čtyřhra chlapců: Kasper Antonsen, Oliver Babic - Mathias Christiansen, David Daugard (všichni Dánsko) 21:17 25:23
čtyřhra dívek: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Julie Finneová-Ipsenová, Rikke S. Hansenová (Dánsko) 21:11 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

US Open: dobré výkony Petra Koukala

Ve světové formě zastihlo US Open Petra Koukala. Český singlista prošel dvěma koly turnaje Grand Prix Gold, porazil nasazeného Erica Panga a zajistil si opět pozici nejvýše postaveného Čecha na světovém žebříčku. Z výhry v turnaji ...

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS