O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: vítězství získalo ruské Primorye

Badmintonová "liga mistrů" se hrála v uplynulém týdnu ve francouzském Beauvais. Ve finále mistrovství Evropy smíšených družstev se utkali dva největší favorité a Primorye Vladivostok přehrál dánský Team Skælskør-Slagelse poměrem 4:1.

Češi se nezúčastnili z blíže nespecifikovaných důvodů

Postup na ME družstev si vybojoval loni senzačně třetí tým Sokol Veselý Brno Jehnice – mistr české extraligy. V klubu došlo v nedávné době ke změně vedení, přesto se na turnaj přihlásil. Na poslední chvíli se však Brňané rozhodli do Francie neodcestovat. Tím byla zmařena i naděje vyslat náhradní tým (např. vicemistry z Benátek nad Jizerou). "Důvodem odhlášení týmu TJ Sokol Veselý Jehnice z Europe Cupu dle vyjádření do té doby veducího družstva "A" pana Ladislava Vorla ze dne 22. 5. 2013 bylo, že se rozhodli z blíže neuvedených důvodu na akci neodcestovat."  uvedl pro Czechbadminton předseda brněnského oddílu Stanislav Bernacik. Dodal pak ještě, že sami nevědí, co si o tom myslet – asi podobně jako většina české badmintonové veřejnosti.

Hlavní favorité naplnili očekávání, hrálo se rusko-dánské finále

Průběh turnaje, jehož se nakonec zúčastnilo 18 mistrů nejrůznějších evropských zemí, se držel papírových předpokladů. Do finále se dostaly hvězdami nabité celky Primorye a Skælskør-Slagelse. V pátečním play-off si postup do semifinále v dopoledním programu vybojovaly Primorye výhrou 4:1 nad polským Bialystokem, nizozemský Amersfoort vítězstvím nad Lagoense (Portugalsko) 4:1. Stejné skóre měl i zápas mezi francouzským Chambly Oise a tureckým Egosporem. Skælskør-Slagelse pak přehrál francouzský Štrasburk dokonce 4:0. Ve večerních hodinách následovalo semifinále, kde naopak Primorye deklasovalo poměrem 4:0 Amersfoort a Skælskør-Slagelse porazil Chambly Oise 4:1.

V sobotním finálovém duelu Rusové jednoznačně přehráli dánského soupeře 4:1. V úvodním mixu Sozonov a Sorokinová v koncovkách udolali Mateusiaka a Ziebovou. Následoval souboj mužských jedniček, v němž si Vladimir Ivanov poradil s Hansem-Kristianem Vittinghusem. Za Skælskør-Slagelse kontrovala Mette Poulsenová vítězstvím nad Anastasií Prokopenkovou. Ale pak už opět bodovalo pouze Primorye – páry Ivanov-Sozonov a Vislovová-Sorokinová se postaraly o konečné vítězství a titul mistrů Evropy pro ruský celek Primorye Vladivostok.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

Finnish International: Koukal i Gavnholt uhráli kolo

Mezinárodního mistrovství Polska se z Čechů zúčastnily obě singlové jedničky: Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Oběma se povedlo uhrát jedno kolo, nestačili na své soupeře mezi nejlepšími šestnácti.

Italian International: maximem Čechů bylo druhé kolo

Na mezinárodním mistrovství Itálie se v minulém týdnu české reprezentaci příliš nedařilo. Z turnaje evropského okruhu si Češi odvezli jen několik postupů do druhého kola.

Dutch International: dva tituly pro Valerii Sorokinovou

Nejúspěšnější hráčkou mezinárodního mistrovství Nizozemska se stala Valerie Sorokinová. Ruská deblistka zvítězila na turnaji evropského circuitu ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Trojice Čechů opustila soutěž už v prvním kole.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Polish International: dobré výsledky Alžběty Bášové

Na mezinárodním mistrovství Polska se dařilo českým reprezentantům v párových disciplínách: Alžběta Bášová se dostala mezi šestnáct nejlepších ve čtyřhře žen a do osmičky nejlepších spolu s Jakubem Bitmanem v mixu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!