O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: vítězí Dánové, Češi druzí ve skupině

Ve Švýcarské Basileji proběhlo v minulém týdnu ME družstev – v mužské části šlo o kontinentální kvalifikaci pro Thomas Cup. Vítězství podle očekávání získali Dánové, náš tým obsadil druhé místo v základní skupině.

České družstvo na turnaji startovalo pod vedením trenéra Tomasze Mendreka v pětičlenném složení Petr Koukal, Jan Fröhlich, Jakub Bitman, Pavel Florian a Ondřej Kopřiva. V základní skupině nás hned na úvod čekal nejtěžší možný soupeř – tým Dánska. I když naši zaznamenali jednoznačnou porážku 0:5, výkon nebyl vůbec špatný. Petru Koukalovi se dokonce podařilo vzít set chybující dánské jedničce Hansi Kristianu Vittinghusovi. Ve třetí sadě ale od stavu 13:13 bodoval téměř výhradně soupeř. Velmi dobrý zápas odehrál také Jan Fröhlich proti Viktoru Axelsenovi a ani třetí dvouhra Jakuba Bitmana s Emilem Holstem nebyla bez pěkných výměn a naděje na body. V párových disciplínách už se projevila výrazná kvalitativní převaha soupeře.

Druhé utkání ve skupině bylo klíčové z pohledu umístění. Soupeřem byl tým Irska, proti němu poněkud provokativně česká reprezentace vyrazila v dresech zelené barvy. Dlouhé a napínavé utkání otevřel Petr Koukal porážkou od Scotta Evanse. Pak se ale Janu Fröhlichovi podařilo otočit vývoj zápasu s Jonathanem Dolanem a srovnat na 1:1. Druhý bod Čechům bezpečně přinesl Jakub Bitman proti Tonymu Stephensonovi, za Iry ještě bezpečněji srovnal první debl Dolan-Magee. Rozhodovala poslední čtyřhra: Jakub Bitman a Petr Koukal se v ní postavili dvojici Evans-Stephenson a po nervydrásajícím průběhu se Petrovi vydařila pomsta za singla. Vítězství 21:19 ve třetím setu znamenalo i celkovou výhru 3:2 pro české družstvo.

Posledním utkáním českého výběru na ME byl duel proti Slovensku. Naši v něm byli jasnými favority, ale východní sousedé při své prohře 0:5 hodně "kousali" – Petr Koukal porazil Jarolíma Vícena na dva sety, ale Jan Fröhlich proti Mateji Hliničanovi i Pavel Florian proti Juraji Vachálkovi museli hrát sady tři. Deblové výhry přidala dvojice Florian-Kopřiva i Bitman-Koukal. Češi tak obsadili druhé místo ve své skupině a celkově dělenou 9. příčku.

Do play-off se dostalo osm vítězných týmů jednotlivých skupin. Ve čtvrtfinále si Německo poradilo s Ukrajinou 3:1, Anglie v napínavém duelu zdolala Francii 3:2 a Dánsko suverénně přehrálo Rusy 3:0. Překvapením turnaje se stal finský tým v čele s výborně hrajícím Ville Langem, který vyřadil lokální rivaly ze Švédska také 3:0.

V semifinále už Finové další "vikingské derby" nezvládli a favoritovi z Dánska podlehli 0:3. Druhé finálové místo si vybojovala Anglie, která porazila Německo 3:1.

Nedělní finálový duel otevřeli lépe Angličané, když Rajiv Ouseph na dva sety porazil Hanse Kristiana Vittinghuse. Pak už se ale hrálo podle dánských not: Boe a Mogensen přinesli bod výhrou nad Adcockem a Ellisem, Viktor Axelsen porazil Toby Pentyho a dílo dokonali Petersen a Kolding ve druhé čtyřhře. Mistry Evropy ve družstvech mužů se stali Dánové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!