O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: vítězí Dánové, Češi druzí ve skupině

Ve Švýcarské Basileji proběhlo v minulém týdnu ME družstev – v mužské části šlo o kontinentální kvalifikaci pro Thomas Cup. Vítězství podle očekávání získali Dánové, náš tým obsadil druhé místo v základní skupině.

České družstvo na turnaji startovalo pod vedením trenéra Tomasze Mendreka v pětičlenném složení Petr Koukal, Jan Fröhlich, Jakub Bitman, Pavel Florian a Ondřej Kopřiva. V základní skupině nás hned na úvod čekal nejtěžší možný soupeř – tým Dánska. I když naši zaznamenali jednoznačnou porážku 0:5, výkon nebyl vůbec špatný. Petru Koukalovi se dokonce podařilo vzít set chybující dánské jedničce Hansi Kristianu Vittinghusovi. Ve třetí sadě ale od stavu 13:13 bodoval téměř výhradně soupeř. Velmi dobrý zápas odehrál také Jan Fröhlich proti Viktoru Axelsenovi a ani třetí dvouhra Jakuba Bitmana s Emilem Holstem nebyla bez pěkných výměn a naděje na body. V párových disciplínách už se projevila výrazná kvalitativní převaha soupeře.

Druhé utkání ve skupině bylo klíčové z pohledu umístění. Soupeřem byl tým Irska, proti němu poněkud provokativně česká reprezentace vyrazila v dresech zelené barvy. Dlouhé a napínavé utkání otevřel Petr Koukal porážkou od Scotta Evanse. Pak se ale Janu Fröhlichovi podařilo otočit vývoj zápasu s Jonathanem Dolanem a srovnat na 1:1. Druhý bod Čechům bezpečně přinesl Jakub Bitman proti Tonymu Stephensonovi, za Iry ještě bezpečněji srovnal první debl Dolan-Magee. Rozhodovala poslední čtyřhra: Jakub Bitman a Petr Koukal se v ní postavili dvojici Evans-Stephenson a po nervydrásajícím průběhu se Petrovi vydařila pomsta za singla. Vítězství 21:19 ve třetím setu znamenalo i celkovou výhru 3:2 pro české družstvo.

Posledním utkáním českého výběru na ME byl duel proti Slovensku. Naši v něm byli jasnými favority, ale východní sousedé při své prohře 0:5 hodně "kousali" – Petr Koukal porazil Jarolíma Vícena na dva sety, ale Jan Fröhlich proti Mateji Hliničanovi i Pavel Florian proti Juraji Vachálkovi museli hrát sady tři. Deblové výhry přidala dvojice Florian-Kopřiva i Bitman-Koukal. Češi tak obsadili druhé místo ve své skupině a celkově dělenou 9. příčku.

Do play-off se dostalo osm vítězných týmů jednotlivých skupin. Ve čtvrtfinále si Německo poradilo s Ukrajinou 3:1, Anglie v napínavém duelu zdolala Francii 3:2 a Dánsko suverénně přehrálo Rusy 3:0. Překvapením turnaje se stal finský tým v čele s výborně hrajícím Ville Langem, který vyřadil lokální rivaly ze Švédska také 3:0.

V semifinále už Finové další "vikingské derby" nezvládli a favoritovi z Dánska podlehli 0:3. Druhé finálové místo si vybojovala Anglie, která porazila Německo 3:1.

Nedělní finálový duel otevřeli lépe Angličané, když Rajiv Ouseph na dva sety porazil Hanse Kristiana Vittinghuse. Pak už se ale hrálo podle dánských not: Boe a Mogensen přinesli bod výhrou nad Adcockem a Ellisem, Viktor Axelsen porazil Toby Pentyho a dílo dokonali Petersen a Kolding ve druhé čtyřhře. Mistry Evropy ve družstvech mužů se stali Dánové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!