O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: mezi muži zvítězili Dánové, mezi ženami Němky

V neděli 19. února vyvrcholila finálovými utkáními evropská fáze Thomas a Uber Cupu. Mistrovství Evropy družstev ovládli podle očekávání Dánové, ve finále ženských týmů překvapily vítězstvím Němky.

Play-off mužů se vyvíjelo podle papírových očekávání. Do čtvrtfinále se dostala nasazená osmička týmů, do semifinále pak celky nasazené jako 1-4. Dánové přehráli Polsko 3:0, Německo si poradilo s Nizozemskem 3:2, Anglie porazila Ukrajinu 3:1 a stejným rozdílem zvítězilo také Rusko nad Francií. V semifinále Dánsko nedalo šanci Anglii a vyhrálo 3:0, Německu se podařilo zdolat Rusko 3:1. V nedělním zápase o třetí místo Anglie porazila Rusko 3:0.

Finále ME družstev mužů: Dánsko – Německo 3:0

Dánové v průběhu celého turnaje neztratili ani zápas a i bez své největší hvězdy Petera Gadeho jasně vévodili šampionátu. Finále otevřel Jan O. Jorgensen dvousetovou výhrou nad Marcem Zwieblerem. Utkání mírně zdramatizovali elitní němečtí deblisté Ingo Kindervater a Johannes Schöttler, kteří sebrali set Matthiasi Boemu a Carstenu Mogensenovi. Další dva už ale ovládli dánští hráči a zvýšili na 2:0. Třetí a rozhodující bod vybojoval ve druhém singlu Hans-Kristian Vittinghus, který porazil Dietera Domkeho. Německému týmu ani rituál v podobě knírků, které si hráči nechali narůst, nepomohl ke zdolání favorita. Společně s finalisty postupuje do finálového turnaje Thomas Cupu ještě třetí celek Anglie.

Zatímco mezi muži si Angličané vedli dobře, v ženské soutěži vyhořeli – Anglie skončila už ve skupině na raketách Švýcarska. Cesta nenasazených Švýcarek turnajem skončila ve čtvrtfinále, kde nejtěsnějším rozdílem 2:3 podlehly celku Nizozemska. Potíže měly i favorizované Dánky, které zdolaly Ukrajinu také 3:2. Rusky si pohlídaly utkání proti Bulharsku a postoupily po výsledku 3:1, posledním účastníkem semifinále se po výhře 3:0 nad Francií staly Němky. V sobotním semifinále si Dánky poradily s Ruskami 3:0, Němky porazily Nizozemky 3:1. V utkání o třetí místo napodobily ruské ženy své mužské kolegy a po prohře 1:3 se musely spokojit s bramborovou medailí – třetí skončily Nizozemky.

Finále ME družstev žen: Německo – Dánsko 3:1

Ve finále německé ženy dokonale zaskočily hlavní evropskou badmintonovou velmoc. V prvním zápasu sice Tine Baunová porazila ve dvou setech německou singlovou jedničku Juliane Schenkovou, ale pak už bodovaly pouze Němky. Olga Kononová porazila jednoznačně Karinu Jorgensenovou. Ve třísetové první čtyřhře Birgit Michelsová s Juliane Schenkovou porazily Line Damkjaerovou-Kruseovou a Marii Ropkeovou. A dílo dánské zkázy dokonala ve třetí dvouhře Karin Schnaaseová, která v koncovkách dvou setů porazila Line Kjaersfeldtovou. Do finálového turnaje Uber Cupu spolu s Německem a Dánskem postupuje také třetí Nizozemsko.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Uber Cup 2010: jak se zrodilo korejské překvapení

Že čínský tým vyhraje Uber Cup 2010 bylo tak jasné, jako že slunce vychází na východě. A přece dokázala reprezentace Korey ve finále jednoznačného favorita porazit 3:1. Korejky srazily na kolena tým složený z prvních pěti hráček ...

Mistrovství Evropy: Dánové získali očekávané zlato

Žádné překvapení nepřinesl finálový duel mistrovství Evropy smíšených družstev v nizozemském Amsterdamu. Favorizovaní Dánové i přes absenci dvou nejlepších hráčů porazili Německo 3:1 a stali se mistry Evropy.

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Thomas Cup 2010: Čína porazila ve finále Indonésii 3:0

Zatímco finále Uber Cupu přineslo překvapení na úkor největšího favorita, ve finále Thomas Cupu Čína odehrála svou roli velkého favorita svědomitě. Za necelé tři hodiny porazila Indonésii 3:0 a stala se mistrem světa v soutěži ...

Thomas Cup: po dramatickém finále se radují z výhry Japonci

Více než šest hodiny hry a pět napínavých zápasů přineslo utkání o pohár sira George Alana Thomase. Mistry světa se stali nakonec hráči Japonska, kteří porazili tým Malajsie 3:2.

Z historie: dánská vůle v indonéském pekle

Velké turnaje pořádané v asijských zemích mají neopakovatelnou atmosféru. Nejkrásnějším příkladem je napínavé utkání semifinále Thomas Cupu 2004. V mistrovství světa družstev mužů se proti sobě postavil tým Dánska a domácí ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS