O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: Češky podlehly pouze Ukrajině

V nizozemském Amsterdamu se konala evropská fáze Thomas a Uber Cupu – mistrovství Evropy družstev se účastnily i české reprezentační týmy. Ženám se podařilo dosáhnout na druhé místo ve skupině, podlehly pouze Ukrajině.

Česko – Litva 3:2

V úvodním utkání nečekaně zaváhala naše singlová jednička Kristína Gavnholt, která ztratila bod ve dvouhře i v deblu. Zastoupily ji ale jiné hráčky, zejména debutantka v národním týmu, na poslední chvíli nominovaná Lucie Černá. Ta zařídila dva body (ve třetí dvouhře a ve druhé čtyřhře s Lucií Havlovou) a rozhodujícím způsobem se podílela na těsné výhře našich hráček. Třetí bod získala ve druhé dvouhře Zuzana Pavelková.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Akvile Stapusaityte 19:21 17:21
2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Gerda Voitechovskaja 21:17 21:14
3. dvouhra: Lucie Černá - Rasa Sulniene 21:7 21:9
1. čtyřhra: Alžběta Bášová, Kristína Gavnholt - Akvile Stapusaityte, Gerda Voitechovskaja 22:24 14:21
2. čtyřhra: Lucie Černá, Lucie Havlová - Indre Stareviciute, Rasa Sulniene 21:7 21:10  

Česko – Chorvatsko 5:0

Vítězství proti Chorvatkám bylo výrazně jasnější. Naše hráčky mohly čerpat sebevědomí i z faktu, že se soupeřův tým opíral o hráčky, které letos hostují v rezervě Benátek nad Jizerou v naší druhé nejvyšší soutěži družstev. Kristína Gavnholt, Zuzana Pavelková, Lucie Černá i páry Alžběta Bášová – Lucie Havlová a Lucie Černá – Kristína Gavnholt si připsaly jednoznačné výhry ve dvou setech s výrazným bodovým rozdílem.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Dorotea Sutara 21:12 21:7
2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Katarina Galenič 21:8 21:10
3. dvouhra: Lucie Černá - Maja Pavlinič 21:11 21:15
1. čtyřhra: Alžběta Bášová, Lucie Havlová - Katarina Galenič, Lucija Vlah 21:12 21:14
2. čtyřhra: Lucie Černá, Kristína Gavnholt - Maja Pavlinič, Dorotea Sutara 21:11 21:8

Česko – Ukrajina 0:5

Ukrajinky byly v naší skupině nasazeným celkem a svoji úlohu favorita také potvrdily. V první dvouhře své soupeřce vzdorovala Kristína Gavnholt, ale nastavení druhé sady nedotáhla do vítězného konce a odešla tak poražena. Dobrou šanci bodovat měla pak ještě ve čtyřhře společně s Lucií Havlovou, utkání proti Marii Ulitinové a Natalii Vojcechové dotáhly do třetího setu, v něm ale uhrály pouze 11 bodů. Český tým tak obsadil druhé místo v základní skupině a nepostoupil do play-off. Záznam utkání našich s Ukrajinou najdete v Badminton Europe TV.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Larisa Griga 15:21 22:24   2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Marija Ulitina 14:21 12:21   3. dvouhra: Lucie Černá - Natalya Voytsech 11:21 9:21   1. čtyřhra: Kristína Ganvholt, Lucie Havlová - Marija Ulitina, Natalya Voytsech 21:18 11:21 11:21   2. čtyřhra: Lucie Černá, Alžběta Bášová - Larisa Griga, Anna Kobceva 15:21 10:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!