O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: Češky podlehly pouze Ukrajině

V nizozemském Amsterdamu se konala evropská fáze Thomas a Uber Cupu – mistrovství Evropy družstev se účastnily i české reprezentační týmy. Ženám se podařilo dosáhnout na druhé místo ve skupině, podlehly pouze Ukrajině.

Česko – Litva 3:2

V úvodním utkání nečekaně zaváhala naše singlová jednička Kristína Gavnholt, která ztratila bod ve dvouhře i v deblu. Zastoupily ji ale jiné hráčky, zejména debutantka v národním týmu, na poslední chvíli nominovaná Lucie Černá. Ta zařídila dva body (ve třetí dvouhře a ve druhé čtyřhře s Lucií Havlovou) a rozhodujícím způsobem se podílela na těsné výhře našich hráček. Třetí bod získala ve druhé dvouhře Zuzana Pavelková.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Akvile Stapusaityte 19:21 17:21
2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Gerda Voitechovskaja 21:17 21:14
3. dvouhra: Lucie Černá - Rasa Sulniene 21:7 21:9
1. čtyřhra: Alžběta Bášová, Kristína Gavnholt - Akvile Stapusaityte, Gerda Voitechovskaja 22:24 14:21
2. čtyřhra: Lucie Černá, Lucie Havlová - Indre Stareviciute, Rasa Sulniene 21:7 21:10  

Česko – Chorvatsko 5:0

Vítězství proti Chorvatkám bylo výrazně jasnější. Naše hráčky mohly čerpat sebevědomí i z faktu, že se soupeřův tým opíral o hráčky, které letos hostují v rezervě Benátek nad Jizerou v naší druhé nejvyšší soutěži družstev. Kristína Gavnholt, Zuzana Pavelková, Lucie Černá i páry Alžběta Bášová – Lucie Havlová a Lucie Černá – Kristína Gavnholt si připsaly jednoznačné výhry ve dvou setech s výrazným bodovým rozdílem.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Dorotea Sutara 21:12 21:7
2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Katarina Galenič 21:8 21:10
3. dvouhra: Lucie Černá - Maja Pavlinič 21:11 21:15
1. čtyřhra: Alžběta Bášová, Lucie Havlová - Katarina Galenič, Lucija Vlah 21:12 21:14
2. čtyřhra: Lucie Černá, Kristína Gavnholt - Maja Pavlinič, Dorotea Sutara 21:11 21:8

Česko – Ukrajina 0:5

Ukrajinky byly v naší skupině nasazeným celkem a svoji úlohu favorita také potvrdily. V první dvouhře své soupeřce vzdorovala Kristína Gavnholt, ale nastavení druhé sady nedotáhla do vítězného konce a odešla tak poražena. Dobrou šanci bodovat měla pak ještě ve čtyřhře společně s Lucií Havlovou, utkání proti Marii Ulitinové a Natalii Vojcechové dotáhly do třetího setu, v něm ale uhrály pouze 11 bodů. Český tým tak obsadil druhé místo v základní skupině a nepostoupil do play-off. Záznam utkání našich s Ukrajinou najdete v Badminton Europe TV.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Larisa Griga 15:21 22:24   2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Marija Ulitina 14:21 12:21   3. dvouhra: Lucie Černá - Natalya Voytsech 11:21 9:21   1. čtyřhra: Kristína Ganvholt, Lucie Havlová - Marija Ulitina, Natalya Voytsech 21:18 11:21 11:21   2. čtyřhra: Lucie Černá, Alžběta Bášová - Larisa Griga, Anna Kobceva 15:21 10:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS