O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: Češky podlehly pouze Ukrajině

V nizozemském Amsterdamu se konala evropská fáze Thomas a Uber Cupu – mistrovství Evropy družstev se účastnily i české reprezentační týmy. Ženám se podařilo dosáhnout na druhé místo ve skupině, podlehly pouze Ukrajině.

Česko – Litva 3:2

V úvodním utkání nečekaně zaváhala naše singlová jednička Kristína Gavnholt, která ztratila bod ve dvouhře i v deblu. Zastoupily ji ale jiné hráčky, zejména debutantka v národním týmu, na poslední chvíli nominovaná Lucie Černá. Ta zařídila dva body (ve třetí dvouhře a ve druhé čtyřhře s Lucií Havlovou) a rozhodujícím způsobem se podílela na těsné výhře našich hráček. Třetí bod získala ve druhé dvouhře Zuzana Pavelková.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Akvile Stapusaityte 19:21 17:21
2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Gerda Voitechovskaja 21:17 21:14
3. dvouhra: Lucie Černá - Rasa Sulniene 21:7 21:9
1. čtyřhra: Alžběta Bášová, Kristína Gavnholt - Akvile Stapusaityte, Gerda Voitechovskaja 22:24 14:21
2. čtyřhra: Lucie Černá, Lucie Havlová - Indre Stareviciute, Rasa Sulniene 21:7 21:10  

Česko – Chorvatsko 5:0

Vítězství proti Chorvatkám bylo výrazně jasnější. Naše hráčky mohly čerpat sebevědomí i z faktu, že se soupeřův tým opíral o hráčky, které letos hostují v rezervě Benátek nad Jizerou v naší druhé nejvyšší soutěži družstev. Kristína Gavnholt, Zuzana Pavelková, Lucie Černá i páry Alžběta Bášová – Lucie Havlová a Lucie Černá – Kristína Gavnholt si připsaly jednoznačné výhry ve dvou setech s výrazným bodovým rozdílem.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Dorotea Sutara 21:12 21:7
2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Katarina Galenič 21:8 21:10
3. dvouhra: Lucie Černá - Maja Pavlinič 21:11 21:15
1. čtyřhra: Alžběta Bášová, Lucie Havlová - Katarina Galenič, Lucija Vlah 21:12 21:14
2. čtyřhra: Lucie Černá, Kristína Gavnholt - Maja Pavlinič, Dorotea Sutara 21:11 21:8

Česko – Ukrajina 0:5

Ukrajinky byly v naší skupině nasazeným celkem a svoji úlohu favorita také potvrdily. V první dvouhře své soupeřce vzdorovala Kristína Gavnholt, ale nastavení druhé sady nedotáhla do vítězného konce a odešla tak poražena. Dobrou šanci bodovat měla pak ještě ve čtyřhře společně s Lucií Havlovou, utkání proti Marii Ulitinové a Natalii Vojcechové dotáhly do třetího setu, v něm ale uhrály pouze 11 bodů. Český tým tak obsadil druhé místo v základní skupině a nepostoupil do play-off. Záznam utkání našich s Ukrajinou najdete v Badminton Europe TV.

1. dvouhra: Kristína Gavnholt - Larisa Griga 15:21 22:24   2. dvouhra: Zuzana Pavelková - Marija Ulitina 14:21 12:21   3. dvouhra: Lucie Černá - Natalya Voytsech 11:21 9:21   1. čtyřhra: Kristína Ganvholt, Lucie Havlová - Marija Ulitina, Natalya Voytsech 21:18 11:21 11:21   2. čtyřhra: Lucie Černá, Alžběta Bášová - Larisa Griga, Anna Kobceva 15:21 10:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!