O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: Češkám jen o fous uteklo play-off

Svou soutěž ME družstev hrály společně s muži v Basileji také ženy. Český reprezentační tým obsadil druhé místo ve skupině a jen o kousek mu unikl vytoužený postup do čtvrtfinále. Vítězkami turnaje se podle očekávání staly hráčky Dánska.

Českou republiku na turnaji, který je kontinentální kvalifikací pro Uber Cup, pod vedením trenéra Tomasze Mendreka reprezentovaly Kristína Gavnholt, Hana Milisová, Lucie Černá, Kateřina Tomalová a Zuzana Pavelková. Stejně jako muži měly i ženy těžký los: hned prvním soupeřem jim byly hráčky Dánska. Proti pozdějším mistryním Evropy se našim nepodařilo získat bohužel ani set. Relativně blízko mu byla Kristína Gavnholt, která v první dvouhře podlehla Line Kjaersfeldtové 20:22 a 16:21. Nadějná pak byla i její čtyřhra společně s Hanou Milisovou, kdy na dvojici Grebaková-Helsbolová uhrály 17 a 18 bodů.

Náladu si Češky spravily v dalších utkáních skupiny. Proti Maďarsku vybojovala první bod Kristína Gavnholt výhrou nad Laurou Sarosiovou. Zuzana Pavelková potom sice podlehla Danielle Gondové, ale pak už bodovaly jen Češky. Lucie Černá po třech setech nad Orsolyí Vargovou a také čtyřhry Gavnholt-Milisová a Černá-Tomalová. Česko – Maďarsko tedy 4:1.

Účinkování v soutěži zakončily Češky výhrou nad Tureckem v poměru 5:0. Mladý turecký tým jsme doslova rozložili už ve dvouhrách, kdy Kristína Gavnholt přehrála Ebru Yazganovou, Zuzana Pavelková si poradila s Cemre Fereovou a Lucie Černá porazila Ozge Toyranovou – vše jednoznačně, ve dvou setech. Po třísetové výhře páru Černá-Tomalová turecké soupeřky poslední zápas čtyřhry skrečovaly.

Bohužel to znamenalo komplikaci i pro české postupové naděje. Druhé místo ve skupině dávalo za podmínky dobrého skóre určitou naději na postup do čtvrtfinále, kam se podívaly hned tři nejlepší celky z druhých míst. Kombinace jasné porážky s Dánskem a skreče s Tureckem však tyto naděje uťala.

V pátečním čtvrtfinále Němky až překvapivě jednoznačně vyřadily Anglii poměrem 3:0. Stejně tak silné Bulharsko nedalo šanci Uhrajině a Rusko vyřadilo Francii taktéž beze ztráty zápasu. V zajímavém utkání plném třísetových zápasů si pak Dánky poradily se Španělském 3:1.

Hodně napínavé bylo i první semifinále. Německo potopilo zranění Olgy Kononové, která musela ve třetím setu skrečovat svou dvouhru proti Elle Diehlové. Rusko v utkání, které trvalo čtyři a půl hodiny, porazilo Německo 3:2. Dánky si poradily s Bulharskem výrazně rychleji a poměrem 3:1.

Také nedělní finále už bylo jasnou záležitostí. Line Kjaersfeldtová porazila Natalii Perminovovou, Sandra-Maria Jensenová přehrála Ellu Diehlovou a Mia Blichfeldtová porazila Anastasii Červjakovovou – vše ve dvou sadách a v čase jen lehce nad půlhodinku na zápas. Dánky se po výhře nad Ruskami 3:0 staly mistryněmi Evropy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!