O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: Češkám jen o fous uteklo play-off

Svou soutěž ME družstev hrály společně s muži v Basileji také ženy. Český reprezentační tým obsadil druhé místo ve skupině a jen o kousek mu unikl vytoužený postup do čtvrtfinále. Vítězkami turnaje se podle očekávání staly hráčky Dánska.

Českou republiku na turnaji, který je kontinentální kvalifikací pro Uber Cup, pod vedením trenéra Tomasze Mendreka reprezentovaly Kristína Gavnholt, Hana Milisová, Lucie Černá, Kateřina Tomalová a Zuzana Pavelková. Stejně jako muži měly i ženy těžký los: hned prvním soupeřem jim byly hráčky Dánska. Proti pozdějším mistryním Evropy se našim nepodařilo získat bohužel ani set. Relativně blízko mu byla Kristína Gavnholt, která v první dvouhře podlehla Line Kjaersfeldtové 20:22 a 16:21. Nadějná pak byla i její čtyřhra společně s Hanou Milisovou, kdy na dvojici Grebaková-Helsbolová uhrály 17 a 18 bodů.

Náladu si Češky spravily v dalších utkáních skupiny. Proti Maďarsku vybojovala první bod Kristína Gavnholt výhrou nad Laurou Sarosiovou. Zuzana Pavelková potom sice podlehla Danielle Gondové, ale pak už bodovaly jen Češky. Lucie Černá po třech setech nad Orsolyí Vargovou a také čtyřhry Gavnholt-Milisová a Černá-Tomalová. Česko – Maďarsko tedy 4:1.

Účinkování v soutěži zakončily Češky výhrou nad Tureckem v poměru 5:0. Mladý turecký tým jsme doslova rozložili už ve dvouhrách, kdy Kristína Gavnholt přehrála Ebru Yazganovou, Zuzana Pavelková si poradila s Cemre Fereovou a Lucie Černá porazila Ozge Toyranovou – vše jednoznačně, ve dvou setech. Po třísetové výhře páru Černá-Tomalová turecké soupeřky poslední zápas čtyřhry skrečovaly.

Bohužel to znamenalo komplikaci i pro české postupové naděje. Druhé místo ve skupině dávalo za podmínky dobrého skóre určitou naději na postup do čtvrtfinále, kam se podívaly hned tři nejlepší celky z druhých míst. Kombinace jasné porážky s Dánskem a skreče s Tureckem však tyto naděje uťala.

V pátečním čtvrtfinále Němky až překvapivě jednoznačně vyřadily Anglii poměrem 3:0. Stejně tak silné Bulharsko nedalo šanci Uhrajině a Rusko vyřadilo Francii taktéž beze ztráty zápasu. V zajímavém utkání plném třísetových zápasů si pak Dánky poradily se Španělském 3:1.

Hodně napínavé bylo i první semifinále. Německo potopilo zranění Olgy Kononové, která musela ve třetím setu skrečovat svou dvouhru proti Elle Diehlové. Rusko v utkání, které trvalo čtyři a půl hodiny, porazilo Německo 3:2. Dánky si poradily s Bulharskem výrazně rychleji a poměrem 3:1.

Také nedělní finále už bylo jasnou záležitostí. Line Kjaersfeldtová porazila Natalii Perminovovou, Sandra-Maria Jensenová přehrála Ellu Diehlovou a Mia Blichfeldtová porazila Anastasii Červjakovovou – vše ve dvou sadách a v čase jen lehce nad půlhodinku na zápas. Dánky se po výhře nad Ruskami 3:0 staly mistryněmi Evropy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS