O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR veteránů: nejúspěšnější hráči SK Prosek Praha

V Liberci se o víkendu konalo mistrovství České republiky veteránů. Hráči starší 35 let se utkali o tituly v kategoriích podle věku. Nejvíce zlatých medailí získali hráči SK Prosek Praha: Jiří Parkán zvítězil hned třikrát, dvě zlaté medaile mají Diana Pražáková a Pavel Kubiš s Ladislavem Orosem.

Jiří Parkán ovládl i "nižší" věkové kategorie

Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal Jiří Parkán. Někdejší opora proseckého ligového družstva přitom nastoupila v rozdílných věkových kategoriích. Ve dvouhře ovládl Jiří "svou" kategorii 55+, stejně tak společně s Jiřím Mrázkem ve čtyřhře. Ale v mixu nastoupil mezi o deset let mladšími protihráči do kategorie 45+ a spolu se svou ženou Alenou si poradil i s mladší konkurencí.

Medailově nejúspěšnější byli hráči SK Prosek Praha. Vedle Jiřího Parkána a Jiřího Mrázka získali mistrovské tituly také Diana Pražáková, Dana Kykalová a Pavel Kubiš. Diana Pražáková se krátce po operaci nepřihlásila do dvouhry, spolu s Pavlem Kubišem ale vyhrála smíšenou čtyřhru a s Danou Kykalovou čtyřhru žen v kategorii 35+. Ve stejné kategorii proseckým ještě přispěl stříbrnou medailí z deblu Jan Filz a Dana Kykalová bronzem z mixu. Pavel Kubiš pak přidal ještě jednu zlatou medaili za čtyřhru 40+ společně s Radkem Gregorem.

Mezi dvojnásobné veteránské mistry ČR se zařadil ještě Ladislav Oros. Hráč Chemičky Ústí zvítězil ve dvouhře 35+ a společně s Danielem Fetrem i ve čtyřhře. Dalšími mistry ČR jsou: ve dvouhře žen 35+ Ludmila Bášová, ve dvouhře mužů 40+ Pavel Halsch, mezi muži 45+ ve dvouhře Radek Brázda, ve čtyřhře 45+ Boris Krais s Jiřím Novotným, ve dvouhře mužů 60+ Antonín Lesniak a mezi muži staršími 65 let Zdeněk Merany.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.05.2012]

Diskuze k článku

06.09.2016 03:10
Dohnalova Miluse
Nejdek.Rada bych si prisla k Vam zahrat .

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS