O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek Brázda.

Diana Pražáková ještě v průběhu letošní sezóny patřila do nejlepší desítky singlistek na průběžném žebříčku ČR v ne-veteránské konkurenci. Kapitánka ligového družstva SK Prosek Praha si udržela dobrou formu i několik týdnů "po sezóně" a zvítězila ve dvouhře i v obou párových disciplínách. V singlu kategorie 40+ to bylo po finálovém vítězství nad Ludmilou Bášovou, která Pražákové "vyfoukla" titul v minulém roce. Smíšenou čtyřhru téže kategorie ovládla Diana společně s Pavlem Kubišem, když na druhém místě skončil další pár z někdejšího klubu ČKD Kompresory (dnes napůl Astra a napůl Prosek) Radovan Gregor-Dana Kykalová. A konečně ve čtyřhře žen zvítězila Diana Pražáková společně s Danou Kykalovou dokonce o kategorii "níž" ve 35+, poraženy ve finále zůstaly Martina Hončíková a Hana Procházková.

Blízko ke třem medailím měl "čerstvý" veterán, Jiří Provazník, který na seniorském šampionátu startoval vůbec poprvé. Spolu s Jaroslavem Fröhlichem benátecký badmintonista zvítězil ve čtyřhře, s Danielou Rubášovou vyhrál i v mixu. Pouze ve dvouhře se musel sklonit před středočeským rivalem Danielem Skrčeným z Kladna. Doplňme, že v kategorii 35+ se mistryní ve dvouhře žen stala Dita Marešová (SK Prosek Praha), mezi 40letými pak dvouhru ovládl Ladislav Oros před Filipem Týcem, debl mužů potom Jan Jirásek a Michal Koudelka.

Kategorie 45+ měla svého dvojnásobného mistra, když Radek Brázda z Ivančic zvítězil v singlu před Pavlem Halschem, se kterým posléze vyhrál také čtyřhru. V mixu se ke zlaté medaili prosadili manželé Petr a Ludmila Bášovi. Mezi padesátiletými už se hrály jen mužské disciplíny, ve dvouhře byl nejlepší Boris Krais, čtyřhru vyhrála domácí dvojice Jiří Dohnal-Luboš Kunášek.

Mezi muži v 55+ získal dvě zlaté Jiří Parkán (SK Prosek Praha), první v singlu, druhou společně s Jiřím Mrázkem ve čtyřhře. A konečně dvouhru mužů v kategorii 60+ ovládl Antonín Lesniak.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.05.2014]

Diskuze k článku

27.05.2014 11:12
Lenka Zálešáková
Celému turnaji na škodu je místo konání, a to Liberec hlavně pro moravské hráče. Je to opravdu trochu z ruky. Ideální bylo Brno. Můžete mi prosím napsat složení soutěže \\\"děvčat\\\" 55+ Z článku nic nevyčtu anebo nebyla žádná účast???

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Tomáš Krajča

Trenér II. třídy a absolvent mezinárodního školení Badminton Europe Summer School; hlavní trenér mládeže v oddílu SK Prosek Praha, trenér pražského Regionálního sportovního centra. Naučte se správnou techniku úderů, pohyb po ...

Navštívili jsme: Tipsport Aréna

V rozlehlém sportovním areálu Tipsport Arény v Liberci se vedle hokejového stadionu Bílých tygrů nachází také badmintonová hala. Jasně oranžové kurty nám poskytly průměrný zážitek.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS