O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: v Brně se sejde juniorská elita

Yonex aréna v Brně-Jehnicích hostí o víkendu mistrovství České republiky kategorie U19. Předehra k republikovému šampionátu dospělých nabídne pohled na formu a dovednosti našich nejlepších juniorů.

Dvouhry: dva páry jasných favoritů

Ve dvouhře chlapců se o titul budou ucházet zejména orlovský Vojtěch Šelong a brněnský Adam Mendrek – první dva nasazení hráči myslí jedině na nejvyšší příčku, výhra jiného singlisty by byla velkým překvapením. Medailové ambice určitě netají další členové užšího i širšího kádru juniorské reprezentace – Bedřich Valenta, Michal Světnička či Matěj Šváb.

Docela podobná situace je i ve dvouhře dívek, kde startovnímu poli dominují turnajová jednička z Astry Praha Tereza Lajdová a druhá nasazená Lucie Černá (SKB Český Krumlov). Překvapit hlavní favoritky bude chtít určitě dvojice Veronika Koldová – Zuzana Jeřichová (obě Super Stars Most), šanci mají i plzeňské hráčky Kateřina Krejčová či Lucie Kolářová, černým koněm turnaje může být orlovská Jana Žwaková či některá z mladších badmintonistek.

Čtyřhry: uspějí sehrané páry, nebo účelové kombinace?

V párových disciplínách se můžeme těšit jak na mnoho sezón spolu hrající dvojice, tak i účelově složené páry z výborných hráčů. V mixu mají převahu ti první – nasazené jedničky Šelong a Žwaková doplní Šváb s Pilařovou, Janáček s Černou nebo Bílek s Jeřichovou. Zajímavé bude sledovat výkony letos složené dvojice Světnička – Lajdová, reprezentačního páru Valenta – Koldová, ale velký černý kůň soutěže číhá na úplném chvostu startovní listiny: dvojice Adam Mendrek – Alžběta Bášová.

Ve čtyřhře chlapců budou muset sehrané páry čelit elitní dvojici: Vojtěch Šelong a Michal Světnička spojili síly, aby překonali turnajové jedničky Pikla se Švábem i další kvalitní páry jako Hamáček-Hubáček, Machač-Král nebo Bílek-Valenta. Budou individuální kvality tím rozhodujícím v cestě za titulem?

Čtyřhra dívek má hlavní favoritky ve dvojici Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová. Plzeňsko-ústecký pár už ale nemá tak zářivou formu jako loni a bude mít co dělat se soupeřkami z Prahy (Lajdová-Klusoňová), Mostu (Jeřichová-Koldová) či Hradce Králové (Bášová-Menšlová).

Turnaj v Brně startuje zítra od 9 hodin, v neděli jsou od 8:30 na programu semifinálové a finálové zápasy. Kompletní startovní listinu si můžete prohlédnout zde.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS