O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: v Brně se sejde juniorská elita

Yonex aréna v Brně-Jehnicích hostí o víkendu mistrovství České republiky kategorie U19. Předehra k republikovému šampionátu dospělých nabídne pohled na formu a dovednosti našich nejlepších juniorů.

Dvouhry: dva páry jasných favoritů

Ve dvouhře chlapců se o titul budou ucházet zejména orlovský Vojtěch Šelong a brněnský Adam Mendrek – první dva nasazení hráči myslí jedině na nejvyšší příčku, výhra jiného singlisty by byla velkým překvapením. Medailové ambice určitě netají další členové užšího i širšího kádru juniorské reprezentace – Bedřich Valenta, Michal Světnička či Matěj Šváb.

Docela podobná situace je i ve dvouhře dívek, kde startovnímu poli dominují turnajová jednička z Astry Praha Tereza Lajdová a druhá nasazená Lucie Černá (SKB Český Krumlov). Překvapit hlavní favoritky bude chtít určitě dvojice Veronika Koldová – Zuzana Jeřichová (obě Super Stars Most), šanci mají i plzeňské hráčky Kateřina Krejčová či Lucie Kolářová, černým koněm turnaje může být orlovská Jana Žwaková či některá z mladších badmintonistek.

Čtyřhry: uspějí sehrané páry, nebo účelové kombinace?

V párových disciplínách se můžeme těšit jak na mnoho sezón spolu hrající dvojice, tak i účelově složené páry z výborných hráčů. V mixu mají převahu ti první – nasazené jedničky Šelong a Žwaková doplní Šváb s Pilařovou, Janáček s Černou nebo Bílek s Jeřichovou. Zajímavé bude sledovat výkony letos složené dvojice Světnička – Lajdová, reprezentačního páru Valenta – Koldová, ale velký černý kůň soutěže číhá na úplném chvostu startovní listiny: dvojice Adam Mendrek – Alžběta Bášová.

Ve čtyřhře chlapců budou muset sehrané páry čelit elitní dvojici: Vojtěch Šelong a Michal Světnička spojili síly, aby překonali turnajové jedničky Pikla se Švábem i další kvalitní páry jako Hamáček-Hubáček, Machač-Král nebo Bílek-Valenta. Budou individuální kvality tím rozhodujícím v cestě za titulem?

Čtyřhra dívek má hlavní favoritky ve dvojici Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová. Plzeňsko-ústecký pár už ale nemá tak zářivou formu jako loni a bude mít co dělat se soupeřkami z Prahy (Lajdová-Klusoňová), Mostu (Jeřichová-Koldová) či Hradce Králové (Bášová-Menšlová).

Turnaj v Brně startuje zítra od 9 hodin, v neděli jsou od 8:30 na programu semifinálové a finálové zápasy. Kompletní startovní listinu si můžete prohlédnout zde.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS