O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: v Brně se sejde juniorská elita

Yonex aréna v Brně-Jehnicích hostí o víkendu mistrovství České republiky kategorie U19. Předehra k republikovému šampionátu dospělých nabídne pohled na formu a dovednosti našich nejlepších juniorů.

Dvouhry: dva páry jasných favoritů

Ve dvouhře chlapců se o titul budou ucházet zejména orlovský Vojtěch Šelong a brněnský Adam Mendrek – první dva nasazení hráči myslí jedině na nejvyšší příčku, výhra jiného singlisty by byla velkým překvapením. Medailové ambice určitě netají další členové užšího i širšího kádru juniorské reprezentace – Bedřich Valenta, Michal Světnička či Matěj Šváb.

Docela podobná situace je i ve dvouhře dívek, kde startovnímu poli dominují turnajová jednička z Astry Praha Tereza Lajdová a druhá nasazená Lucie Černá (SKB Český Krumlov). Překvapit hlavní favoritky bude chtít určitě dvojice Veronika Koldová – Zuzana Jeřichová (obě Super Stars Most), šanci mají i plzeňské hráčky Kateřina Krejčová či Lucie Kolářová, černým koněm turnaje může být orlovská Jana Žwaková či některá z mladších badmintonistek.

Čtyřhry: uspějí sehrané páry, nebo účelové kombinace?

V párových disciplínách se můžeme těšit jak na mnoho sezón spolu hrající dvojice, tak i účelově složené páry z výborných hráčů. V mixu mají převahu ti první – nasazené jedničky Šelong a Žwaková doplní Šváb s Pilařovou, Janáček s Černou nebo Bílek s Jeřichovou. Zajímavé bude sledovat výkony letos složené dvojice Světnička – Lajdová, reprezentačního páru Valenta – Koldová, ale velký černý kůň soutěže číhá na úplném chvostu startovní listiny: dvojice Adam Mendrek – Alžběta Bášová.

Ve čtyřhře chlapců budou muset sehrané páry čelit elitní dvojici: Vojtěch Šelong a Michal Světnička spojili síly, aby překonali turnajové jedničky Pikla se Švábem i další kvalitní páry jako Hamáček-Hubáček, Machač-Král nebo Bílek-Valenta. Budou individuální kvality tím rozhodujícím v cestě za titulem?

Čtyřhra dívek má hlavní favoritky ve dvojici Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová. Plzeňsko-ústecký pár už ale nemá tak zářivou formu jako loni a bude mít co dělat se soupeřkami z Prahy (Lajdová-Klusoňová), Mostu (Jeřichová-Koldová) či Hradce Králové (Bášová-Menšlová).

Turnaj v Brně startuje zítra od 9 hodin, v neděli jsou od 8:30 na programu semifinálové a finálové zápasy. Kompletní startovní listinu si můžete prohlédnout zde.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní bilanci mají Český Krumlov, Astra B, Montas a brněnská Kometa

Prvním kolem byla rozehrána druhá nejvyšší domácí soutěž. Dvě výhry si v západní skupině připsaly týmy SKB Český Krumlov a Astra ZM Praha B, ve východní skupině se podobně dařilo Kometě Brno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!