O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: turnaji vládli Adam Mendrek a Jaromír Janáček

Týden po republikovém šampionátu dospělých hráli o tituly mistrů ČR junioři. Se dvěma vítězstvími turnaj ovládli Adam Mendrek a Jaromír Janáček (v mixu s oddílovou spoluhráčkou Sabinou Milovou). Mezi dívkami uspěly Michaela Myšáková a Magdalena Lajdová s Denisou Šikalovou.

Dvouhry přinesly očekávanou výhru a překvapení

Ve dvouhře chlapců se utkali ve finále nasazení hráči číslo 1 a 2. V případě celkového vítěze Adama Mendreka to nebylo žádné překvapení. V průběhu turnaje sice hlavní favorit ztratil jeden set s Janem Loudou, jinak ale kráčel za zlatou medailí velmi přesvědčivě. Soupeřem mu byl hradecký Jan Hubáček, který v semifinále překvapivě vyřadil Jaromíra Janáčka a potvrdil setvalý herní vzestup.

Dvouhra dívek nabídla více dramat i překvapivých výsledků. Nasazená jednička Magdalena Lajdová nejprve vydřela republikovou medaili ve čtvrtfinále nad Monikou Světničkovou poměrem 23:21 ve třetím setu. V boji o finále už ale nestačila na oddílovou spoluhráčku Michaelu Myšákovou – 20:22 v rozhodující sadě. Myšáková přijela na MČR výborně připravena a poradila si i se svou poslední soupeřkou, Denisu Šikalovou přehrála dvakrát 21:18. Hráčky pražské Astry získaly hned tři ze čtyř medailí díky bronzu Dominiky Kurzové, dominanci hráček z hlavního města pak dokumentovala ještě čtvrtfinálová účast Ivany Zychové a Michaely Zelinkové.

V párových disciplínách překvapily mladé divčí debly

Ačkoliv šlo o duel nenasazených dvojic, finále čtyřhry chlapců mezi Adamem Mendrekem a Jaromírem Janáčkem a na druhé straně Bedřichem Valentou a Lukášem Holubem nebylo velkým překvapením. Výborné výkony předvedla také plzeňská dvojice Jan Louda-Radek Pistulka a druzí překvapiví medailisté, Vojta Brothánek a Tomáš Waller z pražské Astry. Mendrek s Janáčkem nicméně v turnaji neměli konkurenci a pro celkovou výhru došli beze ztráty setu.

Ve smíšené čtyřhře získal svůj druhý titul Jaromír Janáček. Vysoký českokrumlovský junior s oddílovou partnerkou Sabinou Milovou vydřel těsnou čtvrtfinálovou výhru nad dvojicí Filip Budzel-Ivana Zychová 25:23 ve třetím setu. Semifinále i finále už pak Jihočeši zvládli ve dvou sadách, a to i proti finálovým soupeřům Jiřímu Loudovi a Magdaleně Lajdové. Příjemným překvapením turnaje byl úspěch klimkovické dvojice Jan Somerlík-Dominika Budzelová, kteří startovali na divokou kartu.

Konečně čtyřhra dívek byla plná napínavých soubojů. V neúprosné horní polovině pavouka se málem v prvním kole loučily pozdější vítězky Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová, když dvojici Michaela Fuchsová-Tereza Švábíková zdolaly až 21:19 ve třetím setu. Vzápětí ale Lajdová s Šikalovou vystavily stop první nasazené dvojici Kurzová-Zychová a v napínavém semifinále si poradily i s párem Brunátová-Slatinská (opět musel rozhodnout třetí set, tentokrát 22:20). Ve spodní polovině turnajového pavouka se zrodilo obrovské překvapení. Prosecká Berta Ausbergerová a židlochovická Veronika Srncová ovládly báječně umění "hry tří setů" – tak si poradily s Fukalovou a Szewieczkovou, ve druhém kole s nasazenými dvojkami Pavlou Drapáčovou a Míšou Myšákovou a v semifinále i s Veronikou Ostrou a Eliškou Smejkalovou (24:22 ve třetím setu). Nedělnímu finále už jasně dominoval reprezentační debl Lajdová-Šikalová, obě dívky si tak doplnily zlato k dalším získaným medailím z MČR.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Jaromír Janáček, Adam Mendrek (SKB Český Krumlov, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Lukáš Holub, Bedřich Valenta (Montas Hradec Králové, Super Stars Most) 21:17 21:8
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Berta Ausbergerová, Veronika Srncová (SK Prosek Praha, TJ Sokol Židlochovice) 21:14 21:11
dvouhra chlapců: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:8 22:20
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Jiří Louda, Magdalena Lajdová (USK Plzeň, Astra ZM Praha) 21:19 21:15
dvouhra dívek: Michaela Myšáková (Astra ZM Praha) – Denisa Šikalová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:18 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!