O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: dva tituly Moniky Světničkové a Michala Hubáčka

Český Krumlov hostil týden po dospěláckém šampionátu MČR juniorů. Nejúspěšnějšími se ziskem dvou titulů stali Michal Hubáček a Monika Světničková.

Společně dokázali Michal s Monikou ovládnout smíšenou čtyřhru. Klíčem ke zlatým medailím bylo pro druhý nasazený pár především zdolání sehrané klimkovické dvojice Jan Somerlík – Dominika Budzelová po třech setech v sobotním večerním semifinále. Ve finále Hubáčka a Světničkovou vyzvali Ondřej Klimeš a Magdalena Lajdová, celý zápas ale byli převážně v obraně a výsledek 21:14 a 21:13 přiřkl zlaté medaile dvojici "M+M."

Monika Světničková přidala k mixovému titulu ještě velmi cennou výhru ve vyrovnané soutěži singlu dívek. V semifinále dokázala ve třech setech porazit turnajovou jedničku Magdalenu Lajdovou. Ve spodní polovině pavouka se k medailím prosadily dvě nenasazené hráčky: Berta Ausbergerová a Tereza Švábíková, patnácti, respektive čtrnáctileté hráčky si poradily s favorizovanými soupeřkami. Ve vzájemném souboji byla lepší Švábíková. I ve finále dělala její rychlá a dynamická hra Světničkové velké problémy. Po výsledku 21:9 11:21 a 21:18 se však z titulu radovala brněnská svěřenka trenéra Standy Kohoutka.

Do semifinále čtyřhry chlapců se dostalo hned pět hráčů z Prahy (z celkového počtu osmi účastníků) – v hlavním městě se zkrátka hrají dobré debly. Napínavější než finále byly předchozí souboje; nejpřísnější měřítka snesla čtvrtfinálová třísetová bitva párů Michal Hubáček-Jan Somerlík a Jan Louda-Radek Pistulka s výsledkem 24:26 21:18 a 21:19, či obě semifinále, v nichž Hubáček se Somerlíkem porazili Filipa Budzela s Lukášem Holubem 21:16 a 25:23; a Dean Brabec s Janem Vorlíkem zase udolali v koncovce třetí sady Jakuba Klubala a Matěje Hubáčka 21:14 19:21 a 22:20.

Ve finále turnajové jedničky Hubáček se Somerlíkem byly o něco lepší než turnajové dvojky Vorlík a Brabec. Záznam zápasu si můžete prohlédnout níže:

Ve čtyřhře dívek se k očekávané výhře probojovaly Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Finalistky MČR dospělých neměly snadnou práci v semifinále s párem Sabina Milová-Ivana Zychová, které porazily výsledkem 21:23 21:16 a 21:11. Naopak finále proti Tereze Švábíkové a Michaele Fuchsové se pro nemoc druhé jmenované vůbec nehrálo.

Dvouhra chlapců nabídla vyrovnané a dramatické bitvy závěrečných kol. V prvním semifinále v souboji ročníků narození 1999 a úspěšných hráčů z loňského ME U15 se z výhry tentokrát radoval plzeňský Jan Louda, když porazil Petra Berana 19:21 21:9 a 21:14. Ve finále ho čekal Filip Budzel – klimkovický rychlík si v semifinále "starších" – tedy ročníků narození 1996 – poradil se svým tradičním soupeře Lukášem Holubem 22:24 21:11 a 21:14. Zápas byl zajímavý i dalšími okolnostmi: Holub dostal za vulgarismus vůči rozhodčímu ve třetí sadě nejprve červenou kartu, aby ho vzápětí Budzel napodobil žlutou kartou za zdržování hry.

Ve finále to vypadalo na dvousetové vítězství Jana Loudy, který vyhrál 21:15 a ve druhé sadě výrazně vedl. Nedokázal však proměnit čtyři mečboly a set ztratil poměrem 21:23. To ho však pro rozhodující minuty spíše nabudilo a Budzela nakonec přehrál 21:11. Mistrovský titul za dvouhru chlapců tak míří do Plzně k šikovnému levákovi Janu Loudovi a jeho kouči Janu Segečovi.

Bez problémů zorganizovaný turnaj měl i dobročinný rozměr – skromnější ceny znamenaly věnování části finančních prostředků z rozpočtu MČR U19 postiženým dětem. Medailisté tak mohli mít ze svého snažení hned dvojnásobně dobrý pocit.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovačka: vítězem 3. kola je Michal Hubáček

S nejtěsnějším náskokem 0,5 bodu zvítězil ve třetím kole tipovačky na extraligu a 1. ligu Michal Hubáček. Kolo plné překvapivých výsledků dalo tipařům hodně zabrat...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!