O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: dva tituly Moniky Světničkové a Michala Hubáčka

Český Krumlov hostil týden po dospěláckém šampionátu MČR juniorů. Nejúspěšnějšími se ziskem dvou titulů stali Michal Hubáček a Monika Světničková.

Společně dokázali Michal s Monikou ovládnout smíšenou čtyřhru. Klíčem ke zlatým medailím bylo pro druhý nasazený pár především zdolání sehrané klimkovické dvojice Jan Somerlík – Dominika Budzelová po třech setech v sobotním večerním semifinále. Ve finále Hubáčka a Světničkovou vyzvali Ondřej Klimeš a Magdalena Lajdová, celý zápas ale byli převážně v obraně a výsledek 21:14 a 21:13 přiřkl zlaté medaile dvojici "M+M."

Monika Světničková přidala k mixovému titulu ještě velmi cennou výhru ve vyrovnané soutěži singlu dívek. V semifinále dokázala ve třech setech porazit turnajovou jedničku Magdalenu Lajdovou. Ve spodní polovině pavouka se k medailím prosadily dvě nenasazené hráčky: Berta Ausbergerová a Tereza Švábíková, patnácti, respektive čtrnáctileté hráčky si poradily s favorizovanými soupeřkami. Ve vzájemném souboji byla lepší Švábíková. I ve finále dělala její rychlá a dynamická hra Světničkové velké problémy. Po výsledku 21:9 11:21 a 21:18 se však z titulu radovala brněnská svěřenka trenéra Standy Kohoutka.

Do semifinále čtyřhry chlapců se dostalo hned pět hráčů z Prahy (z celkového počtu osmi účastníků) – v hlavním městě se zkrátka hrají dobré debly. Napínavější než finále byly předchozí souboje; nejpřísnější měřítka snesla čtvrtfinálová třísetová bitva párů Michal Hubáček-Jan Somerlík a Jan Louda-Radek Pistulka s výsledkem 24:26 21:18 a 21:19, či obě semifinále, v nichž Hubáček se Somerlíkem porazili Filipa Budzela s Lukášem Holubem 21:16 a 25:23; a Dean Brabec s Janem Vorlíkem zase udolali v koncovce třetí sady Jakuba Klubala a Matěje Hubáčka 21:14 19:21 a 22:20.

Ve finále turnajové jedničky Hubáček se Somerlíkem byly o něco lepší než turnajové dvojky Vorlík a Brabec. Záznam zápasu si můžete prohlédnout níže:

Ve čtyřhře dívek se k očekávané výhře probojovaly Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Finalistky MČR dospělých neměly snadnou práci v semifinále s párem Sabina Milová-Ivana Zychová, které porazily výsledkem 21:23 21:16 a 21:11. Naopak finále proti Tereze Švábíkové a Michaele Fuchsové se pro nemoc druhé jmenované vůbec nehrálo.

Dvouhra chlapců nabídla vyrovnané a dramatické bitvy závěrečných kol. V prvním semifinále v souboji ročníků narození 1999 a úspěšných hráčů z loňského ME U15 se z výhry tentokrát radoval plzeňský Jan Louda, když porazil Petra Berana 19:21 21:9 a 21:14. Ve finále ho čekal Filip Budzel – klimkovický rychlík si v semifinále "starších" – tedy ročníků narození 1996 – poradil se svým tradičním soupeře Lukášem Holubem 22:24 21:11 a 21:14. Zápas byl zajímavý i dalšími okolnostmi: Holub dostal za vulgarismus vůči rozhodčímu ve třetí sadě nejprve červenou kartu, aby ho vzápětí Budzel napodobil žlutou kartou za zdržování hry.

Ve finále to vypadalo na dvousetové vítězství Jana Loudy, který vyhrál 21:15 a ve druhé sadě výrazně vedl. Nedokázal však proměnit čtyři mečboly a set ztratil poměrem 21:23. To ho však pro rozhodující minuty spíše nabudilo a Budzela nakonec přehrál 21:11. Mistrovský titul za dvouhru chlapců tak míří do Plzně k šikovnému levákovi Janu Loudovi a jeho kouči Janu Segečovi.

Bez problémů zorganizovaný turnaj měl i dobročinný rozměr – skromnější ceny znamenaly věnování části finančních prostředků z rozpočtu MČR U19 postiženým dětem. Medailisté tak mohli mít ze svého snažení hned dvojnásobně dobrý pocit.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Filip Budzel: "1 600 schodů byla obrovská výzva."

Absolvoval tři týdny drsné čínské přípravy a po Vánocích ovládl republikový turnaj mladších juniorů. Filip Budzel ze Sokola Klimkovic popisuje pro BadmintonWeb svou čínskou zkušenost a plány do budoucna.

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

GPA U19: dvě domácí výhry pro Janáčka a Černou

Celostátní turnaj Grand Prix A juniorů hostil o víkendu Český Krumlov. V domácím prostředí získali po dvou vítězstvích Jaromír Janáček a Lucie Černá. Řadu překvapení přinesla soutěž ve dvouhře chlapců.

GPA U19: Jan Somerlík a Michal Hubáček slaví dvě zlaté medaile

Celostátní turnaj juniorů GPA U19 hostila o víkendu 1.-2. listopadu Vinoř. Po dvou výhrách vezou Jan Somerlík a Michal Hubáček. Mezi dívkami ovládla dvouhru domácí Michaela Zelinková.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!