O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U17: senzačním mistrem se stal Michal Hubáček!

Každý turnaj má své černé koně a překvapení se občas dějí; mistrovský titul Michala Hubáčka z pražského Meteoru ale čekal opravdu jen málokdo. Mistrovství ČR mladších dorostenců v Orlové přineslo řadu zajímavých výsledků a pořádně zamíchalo papírovými předpoklady.

Michal Hubáček vstupoval do turnaje z pozice outsidera. Na kvalifikačním turnaji, přeboru Prahy, obsadil až třetí místo a na MČR se vůbec nekvalifikoval - startoval mohl jen díky pozici náhradníka na základě republikového žebříčku. A dobře, že dostal šanci! Bojovnou, útočnou a pestrou hrou totiž postupně překonal všechny překážky v cestě za titulem, ve který dost možná nedoufal ani sám... Jmenovitě to byli David Stejskal, velký favorit Lukáš Holub, nasazený Roman Tichý, turnajová jednička Filip Budzel (ve dvou setech!) a ve finále pak i další překvapení turnaje, Jan Somerlík. Gratulace patří bezpochyby jak Michalovi, tak i jeho jmenovci a trenéru Turoňovi a jeho akademii.

Filip Budzel si spravil chuť ve smíšené čtyřhře. Společně s Ivanou Zychovou z pražské Astry dokázali zvítězit ve vyrovnaném startovním poli a přehráli jak turnajové jedničky Holuba s Drapáčovou, tak i dvojky Klimeše a Lajdovou.

Poražený zbývajících dvou chlapeckých disciplín Lukáš Holub pak zažil svůj "okamžik slávy" v deblu - spolu s Davidem Stejskalem porazili postupně páry Kukač-Lapáček, Dokládal-Klimeš a ve finále Budzel-Klupa. Ale cesta za zlatou medailí to byla pořádně náročná: všechny zmíněné zápasy totiž musel rozhodnout třetí set.

Ve dvouhře dívek se na přední místa probojovaly reprezentantky ČR. V napínavém semifinále zdolala Dominika Budzelová Denisu Šikalovou 23:21 ve třetím setu. Rodinný klan Budzelů se definitivně mohl radovat ze druhé zlaté medaile, když ve finále Dominika také na tři sety udolala Magdalenu Lajdovou.

Titul ve čtyřhře dívek získaly první nasazené - byla to jediná disciplína, kde se papírové předpoklady potvrdily beze zbytku. Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová ukázaly, že nejsou nadarmo reprezentační dvojicí číslo 1 a dovolily si pouze jedno malé "rozehrávací" zaváhání, když musely své první kolo proti Kelnarové a Slatinské hrát na tři sety.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Filip Budzel, Ivana Zychová (Sokol Klimkovice, Astra ZM Praha) - Lukáš Holub, Pavla Drapáčová (Montas Hradec Králové, TJ Orlová-Lutyně) 21:15 18:21 21:15
dvouhra chlapců: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) - Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) 21:19 21:16
dvouhra dívek: Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) - Magdalena Lajdová (Astra ZM Praha) 13:21 21:14 21:15
čtyřhra chlapců: Lukáš Holub, David Stejskal (Montas Hradec Králové, TJ Slovan Vesec) - Filip Budzel, Matěj Klupa (Sokol Klimkovice, TJ Orlová-Lutyně) 21:12 18:21 21:19
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Kristýna Brunátová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 21:17 23:21

PS: Jako malý bonus přikládáme foto - takhle se rodil nejpřekvapivější mistr ČR letošní sezóny na soustředení pražského RCM ;-)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS