O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U17: senzačním mistrem se stal Michal Hubáček!

Každý turnaj má své černé koně a překvapení se občas dějí; mistrovský titul Michala Hubáčka z pražského Meteoru ale čekal opravdu jen málokdo. Mistrovství ČR mladších dorostenců v Orlové přineslo řadu zajímavých výsledků a pořádně zamíchalo papírovými předpoklady.

Michal Hubáček vstupoval do turnaje z pozice outsidera. Na kvalifikačním turnaji, přeboru Prahy, obsadil až třetí místo a na MČR se vůbec nekvalifikoval - startoval mohl jen díky pozici náhradníka na základě republikového žebříčku. A dobře, že dostal šanci! Bojovnou, útočnou a pestrou hrou totiž postupně překonal všechny překážky v cestě za titulem, ve který dost možná nedoufal ani sám... Jmenovitě to byli David Stejskal, velký favorit Lukáš Holub, nasazený Roman Tichý, turnajová jednička Filip Budzel (ve dvou setech!) a ve finále pak i další překvapení turnaje, Jan Somerlík. Gratulace patří bezpochyby jak Michalovi, tak i jeho jmenovci a trenéru Turoňovi a jeho akademii.

Filip Budzel si spravil chuť ve smíšené čtyřhře. Společně s Ivanou Zychovou z pražské Astry dokázali zvítězit ve vyrovnaném startovním poli a přehráli jak turnajové jedničky Holuba s Drapáčovou, tak i dvojky Klimeše a Lajdovou.

Poražený zbývajících dvou chlapeckých disciplín Lukáš Holub pak zažil svůj "okamžik slávy" v deblu - spolu s Davidem Stejskalem porazili postupně páry Kukač-Lapáček, Dokládal-Klimeš a ve finále Budzel-Klupa. Ale cesta za zlatou medailí to byla pořádně náročná: všechny zmíněné zápasy totiž musel rozhodnout třetí set.

Ve dvouhře dívek se na přední místa probojovaly reprezentantky ČR. V napínavém semifinále zdolala Dominika Budzelová Denisu Šikalovou 23:21 ve třetím setu. Rodinný klan Budzelů se definitivně mohl radovat ze druhé zlaté medaile, když ve finále Dominika také na tři sety udolala Magdalenu Lajdovou.

Titul ve čtyřhře dívek získaly první nasazené - byla to jediná disciplína, kde se papírové předpoklady potvrdily beze zbytku. Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová ukázaly, že nejsou nadarmo reprezentační dvojicí číslo 1 a dovolily si pouze jedno malé "rozehrávací" zaváhání, když musely své první kolo proti Kelnarové a Slatinské hrát na tři sety.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Filip Budzel, Ivana Zychová (Sokol Klimkovice, Astra ZM Praha) - Lukáš Holub, Pavla Drapáčová (Montas Hradec Králové, TJ Orlová-Lutyně) 21:15 18:21 21:15
dvouhra chlapců: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) - Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) 21:19 21:16
dvouhra dívek: Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) - Magdalena Lajdová (Astra ZM Praha) 13:21 21:14 21:15
čtyřhra chlapců: Lukáš Holub, David Stejskal (Montas Hradec Králové, TJ Slovan Vesec) - Filip Budzel, Matěj Klupa (Sokol Klimkovice, TJ Orlová-Lutyně) 21:12 18:21 21:19
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Kristýna Brunátová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 21:17 23:21

PS: Jako malý bonus přikládáme foto - takhle se rodil nejpřekvapivější mistr ČR letošní sezóny na soustředení pražského RCM ;-)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

MČR U19: v Brně se sejde juniorská elita

Yonex aréna v Brně-Jehnicích hostí o víkendu mistrovství České republiky kategorie U19. Předehra k republikovému šampionátu dospělých nabídne pohled na formu a dovednosti našich nejlepších juniorů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!