O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U17: mistrovský double pro trio Černá, Mendrek, Janáček

V Brně proběhlo o víkendu mistrovství České republiky mladších dorostenců. Mezi hráči kategorie U17 byli nejúspěšnější očekávaní favorité – Lucie Černá, Adam Mendrek a Jaromír Janáček získali po dvou zlatých medailích. Překvapivými vítězkami čtyřhry dívek se staly Ivana Zychová a Kristýna Brunátová.

Nasazené jedničky převážně vítězily

Na MČR U17 se představila trojice hráčů, kteří výkonnostně svou kategorii výrazně přerostli. A tak se potvrzovaly papírové předpoklady – nejviditelněji ve dvouhře dívek, kde českokrumlovská Lucie Černá skutečně neměla soupeřku. Ve všech svých zápasech vyhrála ve dvou setech a jen Veronika Koldová v semifinále jí dokázala dát v jednom setu alespoň dvouciferný počet bodů (10)! Ve finále si Černá poradila s plzeňskou Veronikou Úblovou 21:6 a 21:9 – a mohla se radovat ze snadno získaného mistrovského titulu. Ani druhá zlatá medaile nebyla z těch nejobtížnějších, jakkoli tím nechceme snižovat práci, kterou musela Lucie v průběhu sezóny i na samotném turnaji odvést. Společně s Jaromírem Janáčkem (také SKB Český Krumlov) obhájili pozici nasazených jedniček v mixu, opět beze ztráty setu – a „nejtěsnějším“ výsledkem ve finále proti páru Matěj Šváb – Irena Mališová 21:12 a 21:7.

Jaromír Janáček se stal druhým „doublistou“ sedmnáctkového mistrovství. Vedle titulu v mixu přidal ještě vítězství ve čtyřhře společně s Adamem Mendrekem. Hned v prvním kole museli Jaromír a Adam vyhrát dramatickou koncovku proti mosteckému páru číslo jedna Martin Král – Jan Machač. Po výhře 21:8 a 23:21 už ale dál prošli turnajem jako dva ostře nabroušené nože kostkou másla a ve finále přehráli dvojici Pavel Vraník – Matěj Šváb poměrem 21:9 a 21:10.

Ve dvouhře chlapců si los trochu zahrál s dvěma hlavními favority – Adam Mendrek jako první nasazený musel čelit Jaromíru Janáčkovi už ve svém prvním zápase, tedy v osmifinále. Ve třech setech ale dokázal svého největšího konkurenta porazit – a připravit tím o jinak téměř jistou medaili. Další průběh turnaje už byl pro českou juniorskou naději snazší, ve finále porazil Mendrek Pavla Vraníka 21:8 a 21:10.

Překvapení se urodilo ve čtyřhře dívek, i když „zázračné dívky“ z pražské Astry už snad mají na překvapování starších soupeřek patent. Kristýna Brunátová s Ivanou Zychovou dokázaly ve čtvrtfinále porazit v nervydrásajícím zápasu své oddílové kolegyně Dominiku Kurzovou a Michaelu Myšákovou 23:21 ve třetím setu – a od této výhry se odpíchly k celkovému vítězství v turnaji. Finále čtyřhry dívek bylo jediné, které se hrálo na tři sety, a přineslo skutečné drama – po setech 16:21 22:20 a 21:13 zvítězily svěřenkyně trenérky roku 2010, Markéty Osičkové.

Mistrovství ČR kategorie U17 zakončilo seriál republikových šampionátů, svou medailovou bilanci na něm vylepšil především Český Krumlov, s podivem nejsou ani cenné kovy pro pražskou Astru či do Brna.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Matěj Šváb, Irena Mališová (Sokol Dobruška, TJ Orlová-Lutyně) 21:12 21:7
dvouhra chlapců: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Pavel Vraník (Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:8 21:10
dvouhra dívek: Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Veronika Úblová (Sokol Plzeň Doubravka) 21:6 21:9
čtyřhra dívek: Kristýna Brunátová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) – Sabina Milová, Lucie Černá (SKB Český Krumlov) 16:21 22:20 21:13
čtyřhra chlapců: Jaromír Janáček, Adam Mendrek (SKB Český Krumlov, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Matěj Šváb, Pavel Vraník (Sokol Dobruška, Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:9 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.05.2011]

Diskuze k článku

01.05.2011 15:36
Libor T.
Zda li se nepletu měly 2 stříbrné a 3 bronzové medaile tudíž nejvíce!
01.05.2011 15:48
Tomáš Krajča
To se skutečně nepletete, nijak nezpochybňuji, že to pro benátecké bylo úspěšné mistrovství - zároveň ale stále platí, co jsem napsal, tedy že hráči z Benátek zůstali vždy krůček (či dva) pod vrcholem a zlaté medaile si odváželi hráči a hráčky z Brna, Českého Krumlova a Prahy.
01.05.2011 18:08
Tomáš Krajča
Nabízím ještě trochu další statistiky: pouze tři oddíly dokázaly získat medaili na všech mládežnických MČR - je to Astra Praha, TJ Orlová a Brno Jehnice. Nejvíce zlatých medailí vybojovali s přehledem hráči pražské Astry.
01.05.2011 13:59
Libor T.
A co Benátky?Ty snad nemají tolik medailí jak Astra, Krumlov či Jehnice?
01.05.2011 15:08
Tomáš Krajča
Dobrý den, Benátky samozřejmě patří k oddílům, kde se špičkově pracuje s mládeží. Na MČR U17 ale zůstaly přece jen vždy krůček pod vrcholem. T.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!