O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U17: dvě zlaté pro Magdalenu Lajdovou a Michala Hubáčka

Očekávaní favorité ovládli mistrovství ČR do 17 let v Českém Těšíně. Magdalena Lajdová a Michal Hubáček sahali oba po zlatém hat-tricku, nakonec zakončili turnaj s bilancí dvou zlatých a jedné stříbrné medaile.

O něco blíže ke třem titulům měl radotínský Michal Hubáček. Svěřenec Michala Turoně, trenéra roku 2009 a hlavního kouče Yonex Badmiton Academy, dokázal vyhrát beze ztráty setu dvouhru chlapců. Po volném kole si poradil s Jiřím Burešem, ve čtvrtfinále zdolal domácího Wojciecha Mendreka, v semifinále si poradil se svým deblovým partnerem Janem Somerlíkem a ve finále udolal i čerstvého mistra ČR do 15 let Petra Berana, který po setech 19:21 a 13:21 ztratil šanci na titul mezi o dva roky staršími soupeři.

Ve čtyřhře chlapců narazili Jan Somerlík a Michal Hubáček na srovnatelné soupeře až ve finále, když cestou vyřadili páry Vojtěch Jára-Tomáš Ryba a Petr Beran-Vojtěch Lapáček. Plzeňskou dvojici Jan Louda-Radek Pistulka porazili 21:18 ve třetím setu; Jan Louda přidal druhým místem další do letošní sbírky stříbrných medailí.

Dvouhru a čtyřhru vyhrál Michal Hubáček z pozice nasazeného číslo dvě. V mixu, kde byl s Monikou Světničkovou nasazen jako turnajová jednička, jako v jediné disciplíně na zlato nedosáhl. Po přesvědčivé cestě do finále museli Michal s Monikou čelit Ondřeji Klimešovi a Magdaleně Lajdové. Ti vstupovali do soutěže jako nenasazení, ale zároveň předpokládaní černí koně turnaje. Díky výhrám nad páry Michal Vašátko-Michaela Zelinková, Matěj Hubáček-Tereza Járová, Jan Somerlík-Dominika Budzelová a v semifinále také nad mistry ČR do 15 let Vojtěchem Lapáčkem a Terezou Švábíkovou si Ondřej s Magdalenou vybojovali účast ve finále. A po napínavém průběhu se radovali z výhry v koncovce třetího setu.

Magdalena k výhře v mixu přidala ještě očekávaný primát ve čtyřhře dívek spolu s Denisou Šikalovou. Největší soupeřky reprezentačního páru, vítězky předchozích turnajů GPA Jana Slatinská a Kristýna Brunátová v turnaji pro zranění Kristýny startovat nemohly, a tak Magdalena s Denisou prošly turnajem jako nůž máslem. Zlato braly po výhrách nad páry Bára Fukalová-Anežka Nováčková, Tereza Járová-Tereza Švábíková a ve finále Sabina Milová-Jana Panochová.

Ve dvouhře dívek pak došlo na utkání mezi dvěma nejvýše nasazenými. Monika Světničková, která vynechala čtyřhru a soustředila se jen na dvě disciplíny, ukázala lepší formu a zvítězila ve dvou setech.

Turnaj v Českém Těšíně nepříjemně ovlivnila i další zranění – vedle již zmiňované Kristýny Brunátové musela své zápasy skrečovat například obhájkyně loňského zlata ze dvouhry Dominika Budzelová, řada hráčů (namátkou Tereza Švábíková, Adam Šářec) z širšího okruhu favoritů pak překonávala větší či menší zdravotní obtíže. O důvod více zamyslet se nad délkou sezóny, počtem turnajů a tréninkovým procesem v oddílech; tak aby vedle náročného tréninku zbyl prostor i na kvalitní regeneraci a prevenci zranění.

Sledujte přímý přenos nejdramatičtějšího finále z nedělního programu – smíšené čtyřhry:

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Michal Hubáček, Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Klimkovice) – Jan Louda, Radek Pistulka (USK Plzeň) 21:17 19:21 21:18
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Sabina Milová, Jana Panochová (SKB Český Krumlov, Super Stars Most) 21:16 21:12
dvouhra dívek: Monika Světničková (TJ Sokol Veselý Brno Jehnice) – Magdalena Lajdová (Astra ZM Praha) 21:19 21:11
dvouhra chlapců: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Petr Beran (Sokol Křemže) 21:19 21:13
smíšená čtyřhra: Ondřej Klimeš, Magdalena Lajdová (TJ Slovan Vesec, Astra ZM Praha) – Michal Hubáček, Monika Světničková (Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Sokol Veselý Brno Jehnice) 14:21 21:14 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!