O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U17: dvě zlaté pro Magdalenu Lajdovou a Michala Hubáčka

Očekávaní favorité ovládli mistrovství ČR do 17 let v Českém Těšíně. Magdalena Lajdová a Michal Hubáček sahali oba po zlatém hat-tricku, nakonec zakončili turnaj s bilancí dvou zlatých a jedné stříbrné medaile.

O něco blíže ke třem titulům měl radotínský Michal Hubáček. Svěřenec Michala Turoně, trenéra roku 2009 a hlavního kouče Yonex Badmiton Academy, dokázal vyhrát beze ztráty setu dvouhru chlapců. Po volném kole si poradil s Jiřím Burešem, ve čtvrtfinále zdolal domácího Wojciecha Mendreka, v semifinále si poradil se svým deblovým partnerem Janem Somerlíkem a ve finále udolal i čerstvého mistra ČR do 15 let Petra Berana, který po setech 19:21 a 13:21 ztratil šanci na titul mezi o dva roky staršími soupeři.

Ve čtyřhře chlapců narazili Jan Somerlík a Michal Hubáček na srovnatelné soupeře až ve finále, když cestou vyřadili páry Vojtěch Jára-Tomáš Ryba a Petr Beran-Vojtěch Lapáček. Plzeňskou dvojici Jan Louda-Radek Pistulka porazili 21:18 ve třetím setu; Jan Louda přidal druhým místem další do letošní sbírky stříbrných medailí.

Dvouhru a čtyřhru vyhrál Michal Hubáček z pozice nasazeného číslo dvě. V mixu, kde byl s Monikou Světničkovou nasazen jako turnajová jednička, jako v jediné disciplíně na zlato nedosáhl. Po přesvědčivé cestě do finále museli Michal s Monikou čelit Ondřeji Klimešovi a Magdaleně Lajdové. Ti vstupovali do soutěže jako nenasazení, ale zároveň předpokládaní černí koně turnaje. Díky výhrám nad páry Michal Vašátko-Michaela Zelinková, Matěj Hubáček-Tereza Járová, Jan Somerlík-Dominika Budzelová a v semifinále také nad mistry ČR do 15 let Vojtěchem Lapáčkem a Terezou Švábíkovou si Ondřej s Magdalenou vybojovali účast ve finále. A po napínavém průběhu se radovali z výhry v koncovce třetího setu.

Magdalena k výhře v mixu přidala ještě očekávaný primát ve čtyřhře dívek spolu s Denisou Šikalovou. Největší soupeřky reprezentačního páru, vítězky předchozích turnajů GPA Jana Slatinská a Kristýna Brunátová v turnaji pro zranění Kristýny startovat nemohly, a tak Magdalena s Denisou prošly turnajem jako nůž máslem. Zlato braly po výhrách nad páry Bára Fukalová-Anežka Nováčková, Tereza Járová-Tereza Švábíková a ve finále Sabina Milová-Jana Panochová.

Ve dvouhře dívek pak došlo na utkání mezi dvěma nejvýše nasazenými. Monika Světničková, která vynechala čtyřhru a soustředila se jen na dvě disciplíny, ukázala lepší formu a zvítězila ve dvou setech.

Turnaj v Českém Těšíně nepříjemně ovlivnila i další zranění – vedle již zmiňované Kristýny Brunátové musela své zápasy skrečovat například obhájkyně loňského zlata ze dvouhry Dominika Budzelová, řada hráčů (namátkou Tereza Švábíková, Adam Šářec) z širšího okruhu favoritů pak překonávala větší či menší zdravotní obtíže. O důvod více zamyslet se nad délkou sezóny, počtem turnajů a tréninkovým procesem v oddílech; tak aby vedle náročného tréninku zbyl prostor i na kvalitní regeneraci a prevenci zranění.

Sledujte přímý přenos nejdramatičtějšího finále z nedělního programu – smíšené čtyřhry:

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Michal Hubáček, Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Klimkovice) – Jan Louda, Radek Pistulka (USK Plzeň) 21:17 19:21 21:18
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Sabina Milová, Jana Panochová (SKB Český Krumlov, Super Stars Most) 21:16 21:12
dvouhra dívek: Monika Světničková (TJ Sokol Veselý Brno Jehnice) – Magdalena Lajdová (Astra ZM Praha) 21:19 21:11
dvouhra chlapců: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Petr Beran (Sokol Křemže) 21:19 21:13
smíšená čtyřhra: Ondřej Klimeš, Magdalena Lajdová (TJ Slovan Vesec, Astra ZM Praha) – Michal Hubáček, Monika Světničková (Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Sokol Veselý Brno Jehnice) 14:21 21:14 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

GPA U19: dvě domácí výhry pro Janáčka a Černou

Celostátní turnaj Grand Prix A juniorů hostil o víkendu Český Krumlov. V domácím prostředí získali po dvou vítězstvích Jaromír Janáček a Lucie Černá. Řadu překvapení přinesla soutěž ve dvouhře chlapců.

GPA U19: Jan Somerlík a Michal Hubáček slaví dvě zlaté medaile

Celostátní turnaj juniorů GPA U19 hostila o víkendu 1.-2. listopadu Vinoř. Po dvou výhrách vezou Jan Somerlík a Michal Hubáček. Mezi dívkami ovládla dvouhru domácí Michaela Zelinková.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!