O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

Dva hráči s nadstandardní výkonností na svou kategorii nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro zlaté medaile – a to i přesto, že musel Cristian Savin ve dvouhře a oba společně v mixu startovat v pozici nenasazených. V pavouku smíšené čtyřhry rozdávali Savin a Švábíková jednociferné příděly a zapotili se až ve finále proti turnajovým jedničkám Jiřímu Vajsejtlovi a Adéle Vackové, které porazili 21:16 a 21:12.

Cristian Savin už dále startoval pouze ve dvouhře, kde ten nejzajímavější zápas sehrál hned ve druhém kole. Jiřímu Vajsejtlovi za odvážný a kvalitní výkon zaslouženě tleskala celá hala v Dašické, ale stačilo to jen na 17 a 16 bodů. Více už později neuhráli ani Tomáš Švejda, ani Martin Siegl v semifinále, Marek Aubus ve finále dosáhl na 11 a 13.

Obdobně suverénní jízda se čekala i od Terezy Švábíkové, a ta ji také dlouho potvrzovala. Po jednoznačných výhrách nad Veronikou Čihákovou, Lucií Krpatovou a Adélou Vackovou přišlo na řadu finále. Českobudějovická Bára Hadáčková potvrdila výkonnostní vzestup a dokázala klimkovické favoritce vzít druhý set. Třetí už si ale Švábíková pohlídala bezpečným rozdílem 21:9.

Třetí titul vybojovala Švábíková spolu s Terezou Járovou ve čtyřhře. Sehraný pár ve třech zápasech neztratil ani set, soupeřky se navíc nedostaly přes hranici 15 bodů. Ve finále Terky vyřídily Báru Hadáčkovou a Adélu Vackovou 21:12 a 21:10.

Nejzajímavější souboje a třísetové finále s velmi těsným koncem nabídla čtyřhra chlapců. Do finále se probojovaly dva nejvýše nasazené páry, turnajové jedničky Jiří Král a Jiří Vajsejtl nakonec podlehli Marku Aubusovi a Martinu Sieglovi 21:14 19:21 a 18:21. Titul tak zůstal na východě Čech, ze zlaté mistrovské medaile se radují v Hradci Králové a také v Osíku u Litomyšli.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

MČR juniorů: dva tituly pro Adama Mendreka

Domácího prostředí tělocvičny v Brně-Jehnicích využil naplno Adam Mendrek a na mistrovství České republiky kategorie U19 získal hned dvě zlaté medaile – ve dvouhře a mixu s Alžbětou Bášovou. Dalšími mistry jsou Tereza Lajdová, ...

GPA U13: trojnásobným vítězem Cristian Savin

Domácího prostředí v Benátkách nad Jizerou dokonale využil Cristian Savin a stal se trojnásobným vítězem prvního republikového turnaje GPA mladších žáků v kategorii U13.

GPA U13: Klimkovice slaví medailové hody

Druhý republikový turnaj Grand Prix A kategorie U13 se konal o víkendu ve Vinoři. Nejúspěšnější hráčkou se stala Dominika Budzelová ze Sokola Klimkovice – vítězka dvou párových disciplín. Prosadili se ale také Jihočeši a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!