O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

Dva hráči s nadstandardní výkonností na svou kategorii nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro zlaté medaile – a to i přesto, že musel Cristian Savin ve dvouhře a oba společně v mixu startovat v pozici nenasazených. V pavouku smíšené čtyřhry rozdávali Savin a Švábíková jednociferné příděly a zapotili se až ve finále proti turnajovým jedničkám Jiřímu Vajsejtlovi a Adéle Vackové, které porazili 21:16 a 21:12.

Cristian Savin už dále startoval pouze ve dvouhře, kde ten nejzajímavější zápas sehrál hned ve druhém kole. Jiřímu Vajsejtlovi za odvážný a kvalitní výkon zaslouženě tleskala celá hala v Dašické, ale stačilo to jen na 17 a 16 bodů. Více už později neuhráli ani Tomáš Švejda, ani Martin Siegl v semifinále, Marek Aubus ve finále dosáhl na 11 a 13.

Obdobně suverénní jízda se čekala i od Terezy Švábíkové, a ta ji také dlouho potvrzovala. Po jednoznačných výhrách nad Veronikou Čihákovou, Lucií Krpatovou a Adélou Vackovou přišlo na řadu finále. Českobudějovická Bára Hadáčková potvrdila výkonnostní vzestup a dokázala klimkovické favoritce vzít druhý set. Třetí už si ale Švábíková pohlídala bezpečným rozdílem 21:9.

Třetí titul vybojovala Švábíková spolu s Terezou Járovou ve čtyřhře. Sehraný pár ve třech zápasech neztratil ani set, soupeřky se navíc nedostaly přes hranici 15 bodů. Ve finále Terky vyřídily Báru Hadáčkovou a Adélu Vackovou 21:12 a 21:10.

Nejzajímavější souboje a třísetové finále s velmi těsným koncem nabídla čtyřhra chlapců. Do finále se probojovaly dva nejvýše nasazené páry, turnajové jedničky Jiří Král a Jiří Vajsejtl nakonec podlehli Marku Aubusovi a Martinu Sieglovi 21:14 19:21 a 18:21. Titul tak zůstal na východě Čech, ze zlaté mistrovské medaile se radují v Hradci Králové a také v Osíku u Litomyšli.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

TOM International: ve Slovinsku se dařilo mládeži

O víkendu 16.-17. října proběhl ve slovinské Mirně mezinárodní turnaj juniorů a také žákovských kategorií. Na circuitovém turnaji se nejvíce dařilo Lucii Havlové, která skončila třetí, velké úspěchy ale sbírali naši nejmladší ...

Swiss Junior Open: vítězství Petra Berana a Jana Loudy

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Švýcarska. V turnaji se nejvíce dařilo Petru Beranovi a Janu Loudovi, kteří ovládli kategorii patnáctiletých. Bronzové medaile získaly ještě Tereza Švábíková ...

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Slovak Junior: medaile pro české dívky

Mezinárodní mistrovství juniorů ve slovenském Púchově přineslo dvě výhry reprezentacím Polska a Švýcarska. Neztratili se ani naši reprezentanti, kteří získali cenné kovy ve většině disciplín.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!