O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U15: dva tituly pro Loudu, Šikalovou a Lajdovou

V Benátkách nad Jizerou se o víkendu rozhodovalo o mistrech České republiky v žákovské kategorii U15. Po dvou titulech si ze středočeské badmintonové metropole vezou Jan Louda, Magdalena Lajdová a také domácí Denisa Šikalová.

Překvapení ve dvouhrách, pároví specialisté Louda a Šikalová

Plné vyrovnaných soubojů a překvapení na úkor favoritů byly v Benátkách dvouhry. Potvrdilo se tak, že je žákovská špička velmi vyrovnaná a ani papírové jedničky či dvojky turnaje nemají svou pozici vůbec jistou. Mezi chlapci získal titul ve dvouhře Jan Somerlík. Šikovný levák z Klimkovic udržel nervy na uzdě v těsné koncovce semifinále proti těšínskému rivalovi Adamu Šářcovi, ve finále pak zdolal Ondřeje Klimeše. Hráč Slovanu Vesec byl na kurtu o něco rychlejší, ale jeho útočná hra nesla příliš velké množství nevynucených chyb – v koncovce byl Somerlík přesnější a zvítězil 21:19 v rozhodující sadě.

Ve dvouhře dívek skončila bez medaile vítězka všech tří předcházejících turnajů GPA: českokrumlovskou Sabinu Milovou vyřadila ve čtyřicetiminutovém dramatu ve čtvrtfinále Michaela Zelinková (SK Prosek) 22:20 ve třetí sadě. V semifinále pak Zelinková svedla vůbec nejdelší duel víkendu – po 53 minutách a výhře 21:16 ve třetím setu se z postupu do finále radovala domácí Denisa Šikalová. Ve druhé polovině pavouka kosila nasazené jednu za druhou Magdalena Lajdová. Hráčka pražské Astry se potýkala v sezóně se zdravotními problémy, na MČR se ale dokázala připravit dokonale a po výhrách nad Eliškou Kelnarovou, Terezou Janoštíkovou, Monikou Světničkovou a ve finále i Denisou Šikalovou slavila mistrovský titul.

Do finále mixu se k nasazeným jedničkám Janu Loudovi a Denise Šikalové trochu překvapivě dostal jihočeský pár Jindřich Kukač – Tereza Janoštíková. Ti ale jako by své maximum ukázali už v semifinále proti dvojici Somerlík-Budzelová, ve finále si neporadili s útočně laděným deblovým pojetím dvojice Louda-Šikalová a podlehli jim ve dvou setech. Čtyřhra chlapců přinesla duel nasazených párů číslo jedna a dvě: Jan Louda a Radek Pistulka si v něm poradili s dvojicí Roman Dokládal – Ondřej Klimeš. Zklamáni z turnaje odjížděli Jan Somerlík a Michal Vašátko, kteří jako nasazené trojky podlehli už v osmičce Wojciech Mendrek – Adam Šářec z Českého Těšína a zůstali tak bez medaile. Ve čtyřhře dívek podobně hned v prvním kole skončila první nasazená dvojice Dominika Budzelová – Michaela Zelinková na raketách páru Sabina Milová – Monika Světničková. Tento nenasazený pár se probojoval posléze až do finále, v něm ale lepší dravost a zakončování výměn ukázaly Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra dívek: Magdalena Lajdová (Astra ZM Praha) – Denisa Šikalová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 22:20 23:21
čtyřhra chlapců: Jan Louda, Radek Pistulka (TJ Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) – Roman Dokládal, Ondřej Klimeš (Baník Most, Slovan Vesec) 13:21 21:11 21:16
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Sabina Milová, Monika Světničková (SKB Český Krumlov, Sokol Veselý Brno Jehnice) 22:20 21:12
dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Ondřej Klimeš (Slovan Vesec) 21:18 14:21 21:19
smíšená čtyřhra: Jan Louda, Denisa Šikalová (TJ Bílá Hora Plzeň, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jindřich Kukač, Tereza Janoštíková (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) 21:13 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!