O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U15: dva tituly pro domácího Jana Loudu

Mistrovství ČR kategorie U15 v Plzni přineslo řadu překvapivých výsledků. Nejlepším hráčem se stal se dvěma zlatými medailemi vítězu singlu a mixu Jan Louda. Z dívek zakončila turnaj s nejlepší bilancí Michaela Zelinková - ke zlaté medaili ze čtyřhry přidala dva bronzy.

Turnaj poznamenala zranění i únava na konci dlouhé sezóny. Ze všech disciplín se po obnoveném zranění stehenního svalu musel odhlásil Jan Somerlík. Dveře se tak otevřely dalších hráčům a párům - a ti je s chutí využili. V mixu se na nejvyšší příčku prodrali Jan Louda s Kristýnou Brunátovou, která se právě po vážném zranění do badmintonu vrací. Více než v samotném finále proti dvojici Ludík-Pěčková se ale zapotili v semifinále proti Michalu Vašátkovi a Michaele Zelinkové, které udolali až 21:19 ve třetím setu.

Ve dvouhře chlapců využil příznivého losu a výborné formy Jan Fiala. Hráč pražské Astry postupně vyřadil tři papírové favority a došel až do finále, kde už ho čekal domácí Jan Louda. Mohlo to být ale úplně jinak: právě pozdější vítěz Louda totiž v předchozím utkání s Martinem Ludíkem odvracel nepříznivý vývoj třetí sady a vyhrál ji také až v koncovce.

Dvouhra dívek měla dvě favoritky v Dominice Budzelové a Michaele Zelinkové. Že se sejdou ve finále, se zdálo být nad slunce jasnější. Ale v semifinále došlo k nečekanému "zatmění": Dominika podlehla oddílové soupeřce Tereze Švábíkové a Michaela nestačila na útočně hrající Janu Slatinskou. V překvapivém finále byla lepší běhavá a aktivní Švábíková.

Budzelová se Zelinkovou si náladu spravily ve čtyřhře - nasazeny byly sice až jako trojky, ale pavoukem prošly bez zaváhání a titul získaly beze ztráty setu.

Ve čtyřhře chlapců pak do finále i díky problémům favoritů dokráčeli Martin Ludík s Jiřím Burešem a Matěj Hubáček s Martinem Jindrou. Po neúspěchu v mixu a ve dvouhře se tentokrát Martin Ludík dočkal zlaté medaile.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Louda, Kristýna Brunátová (Bílá Hora Plzeň, Astra ZM Praha) - Martin Ludík, Veronika Pěčková (Sokol Veselý Brno Jehnice, Badminton Přerov) 24:22 21:12
čtyřhra dívek: Dominika Budzelová, Michaela Zelinková (Sokol Klimkovice, SK Prosek Praha) - Michaela Fuchsová, Pavlína Krpatová (Polabiny Pardubice) 21:14 21:18
čtyřhra chlapců: Jiří Bureš, Martin Ludík (Sokol Veselý Brno Jehnice) - Matěj Hubáček, Martin Jindra (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol České Budějovice) 21:8 21:14
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) - Jana Slatinská (Slavia TU Liberec) 21:18 21:9
dvouhra chlapců: Jan Louda (Bílá Hora Plzeň) - Jan Fiala (Astra ZM Praha) 21:10 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Cyprus Junior International: Češi vezou tři výhry

Na výbornou dopadlo vystoupení českých juniorů na mezinárodním mistrovství Kypru. Z vítězství se radovali Tereza Švábíková v singlu a v mixu s Vojtou Lapáčkem, který zase přidal deblovou výhru s Petrem Beranem. Beran pak skončil ...

České akademické hry: dvě zlaté Petra Jelínka a Elišky Maixnerové

Liberec hostil v rámci Českých akademických her vysokoškolské mistrovství ČR. Nejlépe si na něm vedli Eliška Maixnerová a Petr Jelínek, kteří zvítězili ve dvouhrách a v jedné z párových disciplín.

Falco Cup: nejlepším žákovským týmem družstvo Prahy

V Liberci se o víkendu 1.-2. června konal 21. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let – Falco Cupu. V konkurenci deseti družstev dosáhli na první místo hráči Výběru Prahy.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!