O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Dívčí suverénka turnaje Kateřina Zuzáková už sbírá úspěchy mimo rámec své věkové kategorie. Na turnaji v Orlové sehrála ve dvouhře jediný doopravdy obtížný zápas v semifinále, kdy jí vzdorovala domácí Nela Němcová. Technika a křivky benátecké Katky Zuzákové nakonec slavily úspěch nad dynamickým pohybem a houževnatostí orlovské hráčky po setech 21:17 21:23 a 21:19. Ve finále se Zuzáková utkala se svou deblovou partnerkou Lucií Krpatovou, kterou porazila 21:7 a 21:17.

Obě dívky společně ovládly čtyřhru, zlatou odměnu pro pardubickou Lucii Krpatovou zajistil finálový výsledek 21:14 a 21:18 proti domácímu páru Nela Němcová – Sharleen Tallulah van Coppenolle. Úspěch orlovského badmintonu podtrhly třetím místem nenasazené Vendula Míčková a Zuzana Morcinková.

Třetí zlatou získala Kateřina Zuzáková v mixu společně s českokrumlovským Tomášem Švejdou. Turnajové jedničky Jan Janoštík a Lucie Krpatová odešly poraženy až v koncovce rozhodujícího setu 21:17 21:23 a 24:22.

Jan Janoštík, nejmladší z vítězného kvarteta, ovládl dvě další disciplíny. Jihočeský pár Janoštík-Švejda neměl konkurenci ve čtyřhře chlapců, David Herzán a Daniel Kostrhun ve finále uhráli pouze 14 bodů v obou setech.

Ve dvouhře pak podle očekávání došlo na vzájemný souboj obou hráčů, ve kterém se po výsledku 21:17 a 21:10 z výhry radoval sice druhý nasazený, ale přesto favorit zápasu Jan Janoštík.

MČR v Orlové potvrdilo dominanci několika výjimečných hráčů nad startovním polem, stejně jako vyrovnanost zbytku startovního pole, kde často docházelo k překvapením na úkor nasazených hráčů a dvojic. Kolotoč mládežnických MČR uzavře příští týden šampionát sedmnáctiletých v Hradci Králové.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2015]

Diskuze k článku

04.05.2015 11:45
Zdena
Benátecké úspěchy ve všech kategoriích jsou zásluhou skvělých tréninkových podmínek a nejlepšího trenéra v ČR pana Petra Martince.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

MČR juniorů: dva tituly pro Adama Mendreka

Domácího prostředí tělocvičny v Brně-Jehnicích využil naplno Adam Mendrek a na mistrovství České republiky kategorie U19 získal hned dvě zlaté medaile – ve dvouhře a mixu s Alžbětou Bášovou. Dalšími mistry jsou Tereza Lajdová, ...

GPA U13: trojnásobným vítězem Cristian Savin

Domácího prostředí v Benátkách nad Jizerou dokonale využil Cristian Savin a stal se trojnásobným vítězem prvního republikového turnaje GPA mladších žáků v kategorii U13.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS