O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Dívčí suverénka turnaje Kateřina Zuzáková už sbírá úspěchy mimo rámec své věkové kategorie. Na turnaji v Orlové sehrála ve dvouhře jediný doopravdy obtížný zápas v semifinále, kdy jí vzdorovala domácí Nela Němcová. Technika a křivky benátecké Katky Zuzákové nakonec slavily úspěch nad dynamickým pohybem a houževnatostí orlovské hráčky po setech 21:17 21:23 a 21:19. Ve finále se Zuzáková utkala se svou deblovou partnerkou Lucií Krpatovou, kterou porazila 21:7 a 21:17.

Obě dívky společně ovládly čtyřhru, zlatou odměnu pro pardubickou Lucii Krpatovou zajistil finálový výsledek 21:14 a 21:18 proti domácímu páru Nela Němcová – Sharleen Tallulah van Coppenolle. Úspěch orlovského badmintonu podtrhly třetím místem nenasazené Vendula Míčková a Zuzana Morcinková.

Třetí zlatou získala Kateřina Zuzáková v mixu společně s českokrumlovským Tomášem Švejdou. Turnajové jedničky Jan Janoštík a Lucie Krpatová odešly poraženy až v koncovce rozhodujícího setu 21:17 21:23 a 24:22.

Jan Janoštík, nejmladší z vítězného kvarteta, ovládl dvě další disciplíny. Jihočeský pár Janoštík-Švejda neměl konkurenci ve čtyřhře chlapců, David Herzán a Daniel Kostrhun ve finále uhráli pouze 14 bodů v obou setech.

Ve dvouhře pak podle očekávání došlo na vzájemný souboj obou hráčů, ve kterém se po výsledku 21:17 a 21:10 z výhry radoval sice druhý nasazený, ale přesto favorit zápasu Jan Janoštík.

MČR v Orlové potvrdilo dominanci několika výjimečných hráčů nad startovním polem, stejně jako vyrovnanost zbytku startovního pole, kde často docházelo k překvapením na úkor nasazených hráčů a dvojic. Kolotoč mládežnických MČR uzavře příští týden šampionát sedmnáctiletých v Hradci Králové.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2015]

Diskuze k článku

04.05.2015 11:45
Zdena
Benátecké úspěchy ve všech kategoriích jsou zásluhou skvělých tréninkových podmínek a nejlepšího trenéra v ČR pana Petra Martince.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS