O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U13: králem turnaje se stal Marek Aubus

Mistrovství republiky nejmladší věkové kategorie se konalo 3.-4. dubna v Liberci. Královéhradecký Marek Aubus dokázal vyhrát všechny tři disciplíny: dvouhru, čtyřhru spolu s Filipem Neškrabalem a také mix s Lucií Krpatovou.

V sezóně sbíral jedno vítězství za druhým a na mistrovství ČR byl tak jednoznačným favoritem ve všech disciplínách. To nebyla snadná výchozí pozice pro Marka Aubuse. Mladý hráč Montasu Hradec Králové si s úlohou "vyhraj, co se dá," poradil bezchybně a získal tři zlaté medaile se sebevědomím herní kvalitou sobě vlastní.

Relativně obtížné to pro něj bylo ve dvouhře. Po jednoznačných výhrách nad Danielem Kostrhunem a Lukášem Frankem mu v semifinále sebral úvodní set prosecký Václav Palán. Aubus ale kontroval vyhranou koncovkou druhé sady a ve třetí povolil soupeři jen 13 bodů. A jako přes kopírák se odehrálo i finále s plzeňským Janem Viktorou. Po prohrané úvodní sadě zvládl Aubus koncovku druhého a třetí set poměrem 21:14.

Ve čtyřhře vytvořil Marek Aubus dvojici s oddílovým spoluhráčem a jedním ze vzrůstem nejmenších hráčů turnaje Filipem Neškrabalem. Na toho ale sedělo dobře označení "malej, ale šikovnej," s dodatkem "a rozhodně ne levej" – levoruký badmintonista ničil soupeře drajvovou obranou smečů zahrávanou shora a překvapivými údery na síti, Aubus přidal razanci a chytrou rozehrávku. Po výhře nad Tomášem Paterou a Adamem Bhuiyanem si hradečtí poradili ve třech setech i s Janem Horou a Ondřejem Šilhanem a v semifinále ve dvou koncovkách zvládli duel s Jakubem Cachem a Filipem Markem. Z druhé strany se do finále probojoval pražský pár Václav Palán – Vít Kulíšek; který drtil konkurenci nátlakovou hrou. Hradecká chytrost a přesnost se ale ukázala jako rozhodující, stejně jako "tah na branku" páru, který viditelně vyhrát chtěl a za výhrou si šel dravěji...

Třetí výhru přidal Marek Aubus v mixu s Lucií Krpatovou. A byla tako také výhra nejperněji vybojovaná. Už ve čtvrtfinále museli Marek s Lucií hrát tři sety proti Michalu Grundovi a Valentině Sonnkové. Ve finále je pak čekala českobudějovická dvojice Jan Janoštík-Bára Hadáčková. Mladičký Janoštík bude hrát kategorii U13 ještě dva roky, přesto rozhodně nebyl ve finále nejslabším článkem. Stejně jako před týdnem v kategorii U15 muselo finálový zápas rozhodnout až nastavení třetího setu. Po čtyřiceti minutách hry a míčku, který skončil v autu za stavu 24:23 pro Aubuse s Krpatovou, si hradecko-pardubický pár mohl konečně vítězně padnout do náručí a oslavit titul mistrů ČR v mixu.

V dívčí dvouhře zaujaly některé výkony; hořovická Jana Adámková profi přístupem a rychlou rukou, která ji dovedla až k bronzové medaili, či mladičká a pohyblivá orlovská Scharleen Tal Van Coppenolle, jež prošla do čtvrtfinále. O finálovém obsazení ale nebylo pochyb: Bára Hadáčková, nasazená jako číslo dvě, v zápase o zlato vyzvala turnajovou jedničku Kateřinu Zuzákovou z Benátek. V závěru první sady ztratila Zuzáková vedení a Hadáčková přesným klírem do zadního backhandu, který Zuzáková pouštěla "do autu", rozhodla o výhře 22:20. Ve druhém setu pak nátlaková hra plná rychlých klírů nedala benátecké hráčce šanci tvořit a Hadáčková si došla výsledkem 21:13 pro celkové vítězství.

Konečně i ve čtyřhře dívek došlo na zápas mezi nasazenými jedničkami a dvojkami. Kateřina Zuzáková si spravila chuť, když získala titul společně s Lucií Krpatovou, jež se tak stala královnou párových disciplín. Z druhého místa se pak radovaly Bára Hadáčková a Tereza Kobyláková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Bára Hadáčková, Tereza Kobyláková (Sokol České Budějovice, Astra ZM Praha) 21:19 21:16
čtyřhra chlapců: Marek Aubus, Filip Neškrabal (Montas Hradec Králové) – Vít Kulíšek, Václav Palán (Astra ZM Praha, SK Prosek Praha) 24:22 21:14
dvouhra dívek: Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 22:20 21:13
dvouhra chlapců: Marek Aubus (Montas Hradec Králové) – Jan Viktora (Sokol Plzeň Doubravka) 16:21 21:18 21:14
smíšená čtyřhra: Marek Aubus, Lucie Krpatová (Montas Hradec Králové, Polabiny Pardubice) – Jan Janoštík, Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) 21:16 19:21 25:23

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!