O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U13: dva tituly pro Loudu a Ausbergerovou

Na mistrovství České republiky kategorie mladších žáků o víkendu ve Vinoři získali po dvou zlatých medailích Berta Ausbergerová a Jan Louda.

Fotografie od Diany Pražákové

Jan Louda byl kousek od zlatého hat-tricku

Nejúspěšnějším hráčem šampionátu se stal se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile Jan Louda. Plzeňský hráč byl až do poslední chvíle velmi blízko zlatému hat-tricku, dramatické finále čtyřhry chlapců ale nakonec skončilo výhrou jihočeského páru Vojtěch Lapáček – Petr Beran nad plzeňským párem Jan Louda – Martin Kural.

Petr Beran přitom nenavázal na svou dosavadní excelentní bilanci z turnajů GPA U13: ve třech předchozích finále dvouhry chlapců vždy Jana Loudu porazil. Tentokrát musel pro zranění třísetový duel dvou největších favoritů vzdát. Hráči Sokola Křemže se nepodařilo překonat soupeře z Bílé Hory ani v mixu. I ve smíšené čtyřhře se proti sobě postavili Jan Louda (s partnerkou Bertou Ausbergerovou z pražského Proseka) a Petr Beran (společně s Pavlínou Krpatovou z Pardubic). Až nečekaně hladce slavil vítězství mix plzeňského střízlíka a jeho o hlavu vyšší pražské spoluhráčky.

Berta Ausbergerová byla ve vyrovnaném startovním poli dívek tou, která mohla na konci roztáhnout ústa do nejširšího úsměvu. Po zklamání ve dvouhře, kdy vypadla už mezi osmi nejlepšími s nakonec druhou Terezou Švábíkovou, si podmanila obě párové disciplíny. K výhře v mixu přidala svěřenka trenérky Diany Pražákové ještě zlatou medaili za čtyřhru dívek společně s židlochovickou Veronikou Srncovou.

Ve dvouhře dívek se ve vyrovnaném finále radovala po třech setech z výhry tvrdě trénující Veronika Dobiášová a udělala tak radost svému trenéru ze SuperStars Most, Lukáši Krocovi.

Šampionát mladších žáků, který se odehrál ve vinořské "výhni" (vysoké víkendové teploty způsobily, že byl vzduch v tělocvičně hodně "těžký"), ukázal několik věcí. Předně: že mezi chlapci stále je rozdíl mezi dvojicí Petr Beran – Jan Louda a zbytkem startovního pole (ač budějovický Vojta Lapáček dokázal vzít Loudovi jeden set). A že mezi dívkami můžeme sledovat střet přibližně osmi hráček, které se řadí mezi "nadějné" více, než že by se o nich dalo hovořit jako o "hvězdách" – všechny, i včetně vítězek a medailistek, mají ve své hře vedle nesporných kladů stále také zásadní rezervy a teprve budoucnost ukáže, kam to aktuálně nejlepší "třináctky" dotáhnou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra dívek: Veronika Dobiášová (Super Stars Most) – Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) 21:18 14:21 21:16
smíšená čtyřhra: Berta Ausbergerová, Jan Louda (SK Prosek Praha, TJ Bílá Hora Plzeň) – Pavlína Krpatová, Petr Beran (Polabiny Pardubice, Sokol Křemže) 21:14 21:9
dvouhra chlapců: Jan Louda (TJ Bílá Hora Plzeň) – Petr Beran (Sokol Křemže) 19:21 22:20 8:1 scr.
čtyřhra dívek: Berta Ausbergerová, Veronika Srncová (SK Prosek Praha, Sokol Židlochovice) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) 22:20 21:15
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Martin Kural, Jan Louda (USK Plzeň, TJ Bílá Hora Plzeň) 22:20 17:21 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS