O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR juniorů: předehra "velkého" šampionátu se bude konat v Plzni

Ještě než se do boje o mistrovské medaile pustí ti nejlepší hráči ČR, utkají se o tituly mistrů junioři. Plzeň hostí ve dnech 29.-30. ledna mistrovství ČR kategorie U19, tělocvična ZŠ Chválenická přivítá elitu české juniorské reprezentace a nejlepší hráče domácího žebříčku.

Základní informace o turnaji: sport i kultura v jednom

Pořadatelem dorosteneckého šampionátu je plzeňský oddíl TJ Sokol Doubravka. 29.-30. ledna se nejlepší hráči republiky sjedou do tělocvičny 25. základní školy ve Chválenické 17 – slavnostní zahájení je v plánu v sobotu v 9:00, turnaj by měl končit finálovými zápasy v neděli okolo 13. hodiny. Vedle sportovní bude mít akce i charitativní rozměr. Citujeme z propozic: "Organizátor MČR U 19 se hlásí k akci 1000 raket pro Haiti. V sobotu 29. ledna 2011 od 19.30 hodin uspořádá v koncertním sále 25. základní školy v Plzni koncert Petra Vacka (viz příloha), na který srdečně zve všechny účastníky MČR i veřejnost. Padesát procent dobrovolného vstupného vybraného na koncertě bude předáno prostřednictvím promotérů akce (MUDr. Halka Bitmanová, Jakub Bitman) nebo Petra Koukala ml., ambasadora SOLIBAD. "

Vítězové juniorského šampionátu získají tituly mistrů ČR kategorie U19 a také 1200 bodů do republikového žebříčku. MČR U19 je vrcholem juniorské kariéry a nabízí porovnání našich největších talentů ve věku od 15 do 19 let: k vidění by tedy měl být špičkový badminton a dramatické souboje v singlech i párových disciplínách. Pokud se rozhodnete turnaj navštívit, můžete tak učinit v sobotu i v neděli, na turnaji se neplatí žádné vstupné.

Největší hvězdy: získá Lucie Havlová zlato pro Plzeň?

Kde hledat favority juniorského šampionátu? Budou to jistě členové národního reprezentačního družstva juniorů a svěřenci Michala Turoně. Mezi chlapci se budou zraky upírat k Ivo Stoklasovi, Vojtěchu Šelongovi, Adamu Mendrekovi či Jaromíru Janáčkovi. Početnou skupinu jako obvykle na turnaj vyšle Astra Praha – mezi jejími největšími medailovými želízky bude určitě Jakub Zahrádka (první hráč republikového žebříčku v mixu i v deblu) a Daniel Holec. Sehraná dvojice bude čelit v poslední době dobře hrajícímu brněnskému páru Michal Světnička – Adam Mendrek.

Domácí diváci budou jistě držet palce jedničce české juniorské reprezentace – Lucii Havlové. Ta ale bude muset o titul v kterékoli disciplíně tvrdě bojovat: na první místo si totiž dělá zálusk celá řada hráček a záležet bude na dobré přípravě, aktuální formě i pověstném "štěstíčku". Zlato by mohly brát například Kateřina Tomalová, Lucie Černá, Kateřina Krejčová, Jana Žwaková a nebo Tereza Lajdová, která zazářila minulý víkend na mezinároním juniorském mistrovství Polska. Pro čtyřhru patří mezi favoritky zejména sehrané páry Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová, Alžběta Bášová – Lucie Havlová či Jana Žwaková – Tereza Lajdová.

Ať už zvítězí kdokoli, jasné je, že Plzeň uvidí špičkový badminton v podání našich nejlepších juniorů: pro většinu z nich bude turnaj zároveň i "generálkou" na mistrovství dospělých, a tak by se měli představit ve své nejlepší formě a vytáhnout i "tajné zbraně". Proto už závěrem jen stručně: přijďte; nebudete litovat.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!