O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR juniorů: předehra "velkého" šampionátu se bude konat v Plzni

Ještě než se do boje o mistrovské medaile pustí ti nejlepší hráči ČR, utkají se o tituly mistrů junioři. Plzeň hostí ve dnech 29.-30. ledna mistrovství ČR kategorie U19, tělocvična ZŠ Chválenická přivítá elitu české juniorské reprezentace a nejlepší hráče domácího žebříčku.

Základní informace o turnaji: sport i kultura v jednom

Pořadatelem dorosteneckého šampionátu je plzeňský oddíl TJ Sokol Doubravka. 29.-30. ledna se nejlepší hráči republiky sjedou do tělocvičny 25. základní školy ve Chválenické 17 – slavnostní zahájení je v plánu v sobotu v 9:00, turnaj by měl končit finálovými zápasy v neděli okolo 13. hodiny. Vedle sportovní bude mít akce i charitativní rozměr. Citujeme z propozic: "Organizátor MČR U 19 se hlásí k akci 1000 raket pro Haiti. V sobotu 29. ledna 2011 od 19.30 hodin uspořádá v koncertním sále 25. základní školy v Plzni koncert Petra Vacka (viz příloha), na který srdečně zve všechny účastníky MČR i veřejnost. Padesát procent dobrovolného vstupného vybraného na koncertě bude předáno prostřednictvím promotérů akce (MUDr. Halka Bitmanová, Jakub Bitman) nebo Petra Koukala ml., ambasadora SOLIBAD. "

Vítězové juniorského šampionátu získají tituly mistrů ČR kategorie U19 a také 1200 bodů do republikového žebříčku. MČR U19 je vrcholem juniorské kariéry a nabízí porovnání našich největších talentů ve věku od 15 do 19 let: k vidění by tedy měl být špičkový badminton a dramatické souboje v singlech i párových disciplínách. Pokud se rozhodnete turnaj navštívit, můžete tak učinit v sobotu i v neděli, na turnaji se neplatí žádné vstupné.

Největší hvězdy: získá Lucie Havlová zlato pro Plzeň?

Kde hledat favority juniorského šampionátu? Budou to jistě členové národního reprezentačního družstva juniorů a svěřenci Michala Turoně. Mezi chlapci se budou zraky upírat k Ivo Stoklasovi, Vojtěchu Šelongovi, Adamu Mendrekovi či Jaromíru Janáčkovi. Početnou skupinu jako obvykle na turnaj vyšle Astra Praha – mezi jejími největšími medailovými želízky bude určitě Jakub Zahrádka (první hráč republikového žebříčku v mixu i v deblu) a Daniel Holec. Sehraná dvojice bude čelit v poslední době dobře hrajícímu brněnskému páru Michal Světnička – Adam Mendrek.

Domácí diváci budou jistě držet palce jedničce české juniorské reprezentace – Lucii Havlové. Ta ale bude muset o titul v kterékoli disciplíně tvrdě bojovat: na první místo si totiž dělá zálusk celá řada hráček a záležet bude na dobré přípravě, aktuální formě i pověstném "štěstíčku". Zlato by mohly brát například Kateřina Tomalová, Lucie Černá, Kateřina Krejčová, Jana Žwaková a nebo Tereza Lajdová, která zazářila minulý víkend na mezinároním juniorském mistrovství Polska. Pro čtyřhru patří mezi favoritky zejména sehrané páry Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová, Alžběta Bášová – Lucie Havlová či Jana Žwaková – Tereza Lajdová.

Ať už zvítězí kdokoli, jasné je, že Plzeň uvidí špičkový badminton v podání našich nejlepších juniorů: pro většinu z nich bude turnaj zároveň i "generálkou" na mistrovství dospělých, a tak by se měli představit ve své nejlepší formě a vytáhnout i "tajné zbraně". Proto už závěrem jen stručně: přijďte; nebudete litovat.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

Croatian Junior: českým hráčům se dařilo hlavně v mixu

Početná česká výprava se zúčastnila juniorského mezinárodního mistrovství Chorvatska. Nejlépe si naši zástupci vedli v mixu, když Jiří Louda s Magdalenou Lajdovou vybojovali stříbrné medaile; Jan Hubáček a Dominika Kurzová ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS