O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR juniorů: předehra "velkého" šampionátu se bude konat v Plzni

Ještě než se do boje o mistrovské medaile pustí ti nejlepší hráči ČR, utkají se o tituly mistrů junioři. Plzeň hostí ve dnech 29.-30. ledna mistrovství ČR kategorie U19, tělocvična ZŠ Chválenická přivítá elitu české juniorské reprezentace a nejlepší hráče domácího žebříčku.

Základní informace o turnaji: sport i kultura v jednom

Pořadatelem dorosteneckého šampionátu je plzeňský oddíl TJ Sokol Doubravka. 29.-30. ledna se nejlepší hráči republiky sjedou do tělocvičny 25. základní školy ve Chválenické 17 – slavnostní zahájení je v plánu v sobotu v 9:00, turnaj by měl končit finálovými zápasy v neděli okolo 13. hodiny. Vedle sportovní bude mít akce i charitativní rozměr. Citujeme z propozic: "Organizátor MČR U 19 se hlásí k akci 1000 raket pro Haiti. V sobotu 29. ledna 2011 od 19.30 hodin uspořádá v koncertním sále 25. základní školy v Plzni koncert Petra Vacka (viz příloha), na který srdečně zve všechny účastníky MČR i veřejnost. Padesát procent dobrovolného vstupného vybraného na koncertě bude předáno prostřednictvím promotérů akce (MUDr. Halka Bitmanová, Jakub Bitman) nebo Petra Koukala ml., ambasadora SOLIBAD. "

Vítězové juniorského šampionátu získají tituly mistrů ČR kategorie U19 a také 1200 bodů do republikového žebříčku. MČR U19 je vrcholem juniorské kariéry a nabízí porovnání našich největších talentů ve věku od 15 do 19 let: k vidění by tedy měl být špičkový badminton a dramatické souboje v singlech i párových disciplínách. Pokud se rozhodnete turnaj navštívit, můžete tak učinit v sobotu i v neděli, na turnaji se neplatí žádné vstupné.

Největší hvězdy: získá Lucie Havlová zlato pro Plzeň?

Kde hledat favority juniorského šampionátu? Budou to jistě členové národního reprezentačního družstva juniorů a svěřenci Michala Turoně. Mezi chlapci se budou zraky upírat k Ivo Stoklasovi, Vojtěchu Šelongovi, Adamu Mendrekovi či Jaromíru Janáčkovi. Početnou skupinu jako obvykle na turnaj vyšle Astra Praha – mezi jejími největšími medailovými želízky bude určitě Jakub Zahrádka (první hráč republikového žebříčku v mixu i v deblu) a Daniel Holec. Sehraná dvojice bude čelit v poslední době dobře hrajícímu brněnskému páru Michal Světnička – Adam Mendrek.

Domácí diváci budou jistě držet palce jedničce české juniorské reprezentace – Lucii Havlové. Ta ale bude muset o titul v kterékoli disciplíně tvrdě bojovat: na první místo si totiž dělá zálusk celá řada hráček a záležet bude na dobré přípravě, aktuální formě i pověstném "štěstíčku". Zlato by mohly brát například Kateřina Tomalová, Lucie Černá, Kateřina Krejčová, Jana Žwaková a nebo Tereza Lajdová, která zazářila minulý víkend na mezinároním juniorském mistrovství Polska. Pro čtyřhru patří mezi favoritky zejména sehrané páry Kateřina Krejčová – Lucie Pilařová, Alžběta Bášová – Lucie Havlová či Jana Žwaková – Tereza Lajdová.

Ať už zvítězí kdokoli, jasné je, že Plzeň uvidí špičkový badminton v podání našich nejlepších juniorů: pro většinu z nich bude turnaj zároveň i "generálkou" na mistrovství dospělých, a tak by se měli představit ve své nejlepší formě a vytáhnout i "tajné zbraně". Proto už závěrem jen stručně: přijďte; nebudete litovat.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Badmintonisté roku 2010: známe nominované

Součástí programu 51. mistrovství České republiky dospělých bude i slavnostní večer, na němž se dozvíme jména vítězů ankety o nejlepší badmintonisty roku, počin roku a dojde i k uvedení do síně sláby českého badmintonu. Kdo byl v ...

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!