O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR juniorů: dva tituly pro Mendreka a Černou

Týden po republikovém šampionátu dospělých se odehrálo i mistrovství juniorů. MČR U19 hostil Český Krumlov, z výher se radovali převážně papíroví favorité. Dvouhry ovládli Adam Mendrek a Lucie Černá, každý z nich přidal ještě jedno zlato z párových disciplín.

Hladký průběh měl turnaj pro první nasazené ve dvouhře chlapců a dívek. Lucie Černá v domácím prostředí nedala šanci žádné soupeřce a potvrdila vynikající formu. Postupně ve dvou setech porazila Martu Jančatovou, Veroniku Koldovou, Ivanu Zychovou a ve finále i Magdalenu Lajdovou. Loňská mistryně ČR do patnácti let se stala příjemným překvapením turnaje, když na své cestě do finále vyřadila i Veroniku Úblovou a Moniku Světničkovou.

Adam Mendrek se vší úctou k jeho soupeřům narazil na opravdovou překážku až ve finále: Vojtěch Benedikt, Matěj Šváb i Jiří Louda odešli poraženi jednoznačně ve dvou setech. Domácí Jaromír Janáček doplatil na nervozitu a nedokázal prodat svou útočnou hru tak, jak by bylo potřeba. Výhru si tak připsal jeho brněnský soupeř.

Janáček jako aktuální juniorská dvojka přesto dokázal dosáhnout i na zlato. Stalo se tak v mixu společně s Lucií Černou – sehraný pár s mezinárodními zkušenostmi postupně přehrál páry Soukup-Úblová, Světnička-Světničková a Valenta-Koldová, ve finále si pak českokrumlovští poradili i s dvojicí Louda-Lajdová.

Ve čtyřhře chlapců přidal své druhé zlato Adam Mendrek. Spolu s oddílovým spoluhráčem Michalem Světničkou byli prvními nasazenými – a také oni neztratili v průběhu turnaje ani set. Rady si proti nim nevěděli postupně dvojice Louda-Pistulka, Janáček-Šváb a ve finále ani hradecké duo Hamáček-Hubáček.

Čtyřhra dívek byla jedinou disciplínou, kterou neovládl první nasazený. Ke dvěma stříbrům pak přidala konečně také zlato Magdalena Lajdová. Spolu s Denisou Šikalovou začaly výhrou nad mosteckým párem Koldová-Salačová, pak si poradily s domácími Milovou a Černou, v semifinále po třech setech udolaly nasazené jedničky Kurzovou a Zychovou a ve finále měly navrch nad Myšákovou a Úblovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Adam Mendrek, Michal Světnička (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:15 21:13
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Michaela Myšáková, Veronika Úblová (Astra Praha, Sokol Doubravka) 21:9 21:18
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Jiří Louda, Magdalena Lajdová (USK Plzeň, Astra Praha) 21:12 21:11
dvouhra chlapců: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Jaromír Janáček (SKB Český Krumlov) 21:13 21:17
dvouhra dívek: Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Magdalena Lajdová (Astra Praha) 21:12 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.02.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!