O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR juniorů: dva tituly pro Mendreka a Černou

Týden po republikovém šampionátu dospělých se odehrálo i mistrovství juniorů. MČR U19 hostil Český Krumlov, z výher se radovali převážně papíroví favorité. Dvouhry ovládli Adam Mendrek a Lucie Černá, každý z nich přidal ještě jedno zlato z párových disciplín.

Hladký průběh měl turnaj pro první nasazené ve dvouhře chlapců a dívek. Lucie Černá v domácím prostředí nedala šanci žádné soupeřce a potvrdila vynikající formu. Postupně ve dvou setech porazila Martu Jančatovou, Veroniku Koldovou, Ivanu Zychovou a ve finále i Magdalenu Lajdovou. Loňská mistryně ČR do patnácti let se stala příjemným překvapením turnaje, když na své cestě do finále vyřadila i Veroniku Úblovou a Moniku Světničkovou.

Adam Mendrek se vší úctou k jeho soupeřům narazil na opravdovou překážku až ve finále: Vojtěch Benedikt, Matěj Šváb i Jiří Louda odešli poraženi jednoznačně ve dvou setech. Domácí Jaromír Janáček doplatil na nervozitu a nedokázal prodat svou útočnou hru tak, jak by bylo potřeba. Výhru si tak připsal jeho brněnský soupeř.

Janáček jako aktuální juniorská dvojka přesto dokázal dosáhnout i na zlato. Stalo se tak v mixu společně s Lucií Černou – sehraný pár s mezinárodními zkušenostmi postupně přehrál páry Soukup-Úblová, Světnička-Světničková a Valenta-Koldová, ve finále si pak českokrumlovští poradili i s dvojicí Louda-Lajdová.

Ve čtyřhře chlapců přidal své druhé zlato Adam Mendrek. Spolu s oddílovým spoluhráčem Michalem Světničkou byli prvními nasazenými – a také oni neztratili v průběhu turnaje ani set. Rady si proti nim nevěděli postupně dvojice Louda-Pistulka, Janáček-Šváb a ve finále ani hradecké duo Hamáček-Hubáček.

Čtyřhra dívek byla jedinou disciplínou, kterou neovládl první nasazený. Ke dvěma stříbrům pak přidala konečně také zlato Magdalena Lajdová. Spolu s Denisou Šikalovou začaly výhrou nad mosteckým párem Koldová-Salačová, pak si poradily s domácími Milovou a Černou, v semifinále po třech setech udolaly nasazené jedničky Kurzovou a Zychovou a ve finále měly navrch nad Myšákovou a Úblovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Adam Mendrek, Michal Světnička (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:15 21:13
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Michaela Myšáková, Veronika Úblová (Astra Praha, Sokol Doubravka) 21:9 21:18
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Jiří Louda, Magdalena Lajdová (USK Plzeň, Astra Praha) 21:12 21:11
dvouhra chlapců: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Jaromír Janáček (SKB Český Krumlov) 21:13 21:17
dvouhra dívek: Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Magdalena Lajdová (Astra Praha) 21:12 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.02.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!