O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev juniorů: zvítězili hráči SKB Český Krumlov

V Brně o víkendu 23.-24. února proběhlo mistrovství ČR smíšených družstev dorostenců. V domácím prostředí usilovali o titul hráči Sokola Jehnic, největším rivalem jim byl celek Českého Krumlova. Právě krumlovští díky správně zvolené sestavě v dramatickém finále zvítězili a získali tak titul mistrů ČR.

V turnaji spolu soupeřilo o titul mistrů ČR osm vítězů krajských přeborů – přeborníci Prahy, Severních, Západních, Východních, Jižních a Středních Čech a Severní i Jižní Moravy byli nejprve rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin, po základní části se pak týmy na 1.-2. místě svých skupin utkaly v semifinále a finále o titul. Úlohu papírových favoritů naplňovaly od počátku nasazené celky. Ve skupině A zaznamenal Sokol Veselý Brno Jehnice tři výhry a společně se Sokolem Klimkovice postoupil do bojů o medaile. Ani druhá skupina nebyla o mnoho zamotanější – spolu se suverénním týmem SKB Český Krumlov se z postupu radovala Astra ZM Praha.

Nedělní program otevřely zápasy o umístění. V duelu zklamaných o celkové 7. místo si Sokol Doubravka poradil se Sokolem Dobruška 4:2. V zápase o celkovou 5. příčku pak BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. přehrál tým Super Stars Most 4:1.

Současně se hrála dvě rozdílná semifinále. Brno-Jehnice nečekaně hladce zvítězilo nad pražskou Astrou 4:0 díky bodům ze všech dvouher: výhru přinesli v singlu Adam Mendrek, Michal Světnička, Monika Světničková i Michaela Zelinková. To Český Krumlov musel proti Klimkovicím hrát plných 7 zápas, než zvítězil 4:3 – zahájil bodem Jaromíra Janáčka, druhou pánskou dvouhru ale vyhrály Klimkovice. Na 2:1 zvýšila Sabina Milová, pak ale Dominika Budzelová a debl Budzel-Somerlík otočili na 3:2 pro Klimkovické. Z postupu se ale díky párům Černá-Milová a Janáček-Černá nakonec radovali Jihočeši.

Zápas o třetí místo otevřeli lépe klimkovičtí. Po výhrách Filipa Budzela nad Tomášem Wallerem a Jana Somerlíka nad Vojtěchem Brothánkem vedli 2:0, důležitý třetí bod přidala Dominika Budzelová proti Dominice Kurzové. Na 1:3 z pohledu Astry snížila Magdalena Lajdová suverénní výhrou nad Terezou Švábikovou, ale o medaili pro klimkovické vzápětí rozhodla čtyřhra chlapců Filip Budzel-Tomáš Komár.

V napínavém finále oba celky poněkud promíchaly sestavu a rozhodnout musel až závěrečný mix. V důležitém prvním singlu Michal Světnička hodně potrápil Jaromíra Janáčka – po třech setech ale očekávaný bod přinesl svému týmu českokrumlovský hráč. Roman Tichý kontroval výhrou nad Janem Novotným, ale Lucie Černá přehrála Terezu Smutnou a Sabina Milová si poradila s Michaelou Zelinkovou. V tu chvíli vedl Český Krumlov 3:1 a k výhře mu stačil jeden bod. Adam Mendrek s Michalem Světničkou ukončení zápasu odmítli a porazili dvojici Jiří Novotný-Dominik Kolouch. Stejně si vedly Michaela Zelinková s Monikou Světničkovou proti Sabině Milové a Nele Kavalírové. 3:3, rozhodoval mix. Za Český Krumlov nastoupili Lucie Černá s Jaromírem Janáčkem, za Brno Monika Světničková a Adam Mendrek. První set byl jasnou záležitostí reprezentační dvojice. Ve druhém Brňané vývoj zdramatizovali, ale po úspěšné koncovce 23:21 se z výhry a zisku titulu pro SKB Český Krumlov mohli radovat Janáček a Černá.

Konečné pořadí MČR družstev dorostu:

1. SKB Český Krumlov
2. Sokol Veselý Brno Jehnice
3. Sokol Klimkovice
4. Astra ZM Praha
5. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
6. Super Stars Most
7. Sokol Doubravka
8. Sokol Dobruška

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.02.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.

Finále extraligy: titul obájilo Brno

Badmintonová extraliga má stejného vítěze jako loni: družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice. Podobně jako loni bylo finále mimořádně vyrovnané – čtyři a půl hodiny trvající bitvu ukončilo až třízápasové nastavení, Brňané v něm ...

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!