O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev juniorů: zvítězili hráči SKB Český Krumlov

V Brně o víkendu 23.-24. února proběhlo mistrovství ČR smíšených družstev dorostenců. V domácím prostředí usilovali o titul hráči Sokola Jehnic, největším rivalem jim byl celek Českého Krumlova. Právě krumlovští díky správně zvolené sestavě v dramatickém finále zvítězili a získali tak titul mistrů ČR.

V turnaji spolu soupeřilo o titul mistrů ČR osm vítězů krajských přeborů – přeborníci Prahy, Severních, Západních, Východních, Jižních a Středních Čech a Severní i Jižní Moravy byli nejprve rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin, po základní části se pak týmy na 1.-2. místě svých skupin utkaly v semifinále a finále o titul. Úlohu papírových favoritů naplňovaly od počátku nasazené celky. Ve skupině A zaznamenal Sokol Veselý Brno Jehnice tři výhry a společně se Sokolem Klimkovice postoupil do bojů o medaile. Ani druhá skupina nebyla o mnoho zamotanější – spolu se suverénním týmem SKB Český Krumlov se z postupu radovala Astra ZM Praha.

Nedělní program otevřely zápasy o umístění. V duelu zklamaných o celkové 7. místo si Sokol Doubravka poradil se Sokolem Dobruška 4:2. V zápase o celkovou 5. příčku pak BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. přehrál tým Super Stars Most 4:1.

Současně se hrála dvě rozdílná semifinále. Brno-Jehnice nečekaně hladce zvítězilo nad pražskou Astrou 4:0 díky bodům ze všech dvouher: výhru přinesli v singlu Adam Mendrek, Michal Světnička, Monika Světničková i Michaela Zelinková. To Český Krumlov musel proti Klimkovicím hrát plných 7 zápas, než zvítězil 4:3 – zahájil bodem Jaromíra Janáčka, druhou pánskou dvouhru ale vyhrály Klimkovice. Na 2:1 zvýšila Sabina Milová, pak ale Dominika Budzelová a debl Budzel-Somerlík otočili na 3:2 pro Klimkovické. Z postupu se ale díky párům Černá-Milová a Janáček-Černá nakonec radovali Jihočeši.

Zápas o třetí místo otevřeli lépe klimkovičtí. Po výhrách Filipa Budzela nad Tomášem Wallerem a Jana Somerlíka nad Vojtěchem Brothánkem vedli 2:0, důležitý třetí bod přidala Dominika Budzelová proti Dominice Kurzové. Na 1:3 z pohledu Astry snížila Magdalena Lajdová suverénní výhrou nad Terezou Švábikovou, ale o medaili pro klimkovické vzápětí rozhodla čtyřhra chlapců Filip Budzel-Tomáš Komár.

V napínavém finále oba celky poněkud promíchaly sestavu a rozhodnout musel až závěrečný mix. V důležitém prvním singlu Michal Světnička hodně potrápil Jaromíra Janáčka – po třech setech ale očekávaný bod přinesl svému týmu českokrumlovský hráč. Roman Tichý kontroval výhrou nad Janem Novotným, ale Lucie Černá přehrála Terezu Smutnou a Sabina Milová si poradila s Michaelou Zelinkovou. V tu chvíli vedl Český Krumlov 3:1 a k výhře mu stačil jeden bod. Adam Mendrek s Michalem Světničkou ukončení zápasu odmítli a porazili dvojici Jiří Novotný-Dominik Kolouch. Stejně si vedly Michaela Zelinková s Monikou Světničkovou proti Sabině Milové a Nele Kavalírové. 3:3, rozhodoval mix. Za Český Krumlov nastoupili Lucie Černá s Jaromírem Janáčkem, za Brno Monika Světničková a Adam Mendrek. První set byl jasnou záležitostí reprezentační dvojice. Ve druhém Brňané vývoj zdramatizovali, ale po úspěšné koncovce 23:21 se z výhry a zisku titulu pro SKB Český Krumlov mohli radovat Janáček a Černá.

Konečné pořadí MČR družstev dorostu:

1. SKB Český Krumlov
2. Sokol Veselý Brno Jehnice
3. Sokol Klimkovice
4. Astra ZM Praha
5. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
6. Super Stars Most
7. Sokol Doubravka
8. Sokol Dobruška

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.02.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, ...

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS