O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev dorostu: vítězství pro Sokol Klimkovice

V Českém Krumlově se ve dnech 8.-9. března konalo mistrovství ČR smíšených družstev dorostu. Titul v moravském souboji získaly Klimkovice, druzí skončili hráči Brna-Jehnic. Bronzové medaile patří Astře Praha.

Turnaje v Českém Krumlově se zúčastnilo osm vítězů krajských přeborů. Ještě před konáním turnaje došlo na kontroverzi na severu Čech. Termín tamějšího kola krajského přeboru totiž v kalendáři kolidoval s GPA dospělých – Těšínským pohárem. Nečekaný úspěch v podobě postupu do závěrečných kol turnaje připravil Super Stars Most o možnost využít kompletní sestavy – více než ukázkou "trestu za úspěch," jak situaci nazvali sami mostečtí na svém oficiálním webu, jde ale o důkaz přeplněnosti termínového kalendáře mládeže; a to zvláště v severočeské oblasti, kde se vedle turnajů GPC hrají i kvalifikační GPD.

Systém finálového turnaje MČR družstev je jednoduchý. V sobotu skupinová fáze se čtyřmi týmy ve dvou skupinách, v neděli pak semifinálová a finálová utkání. Už skupinová fáze turnaj řádně zdramatizovala. Ve skupině B byla jasným outsiderem plzeňská Doubravka, která skončila s bilancí tří porážek poslední. Další týmy ale měly vyrovnanou bilanci – Vesec porazil Brno, Klimkovice si poradily s Vescem a Brňané naopak zaskočili Klimkovické. Rozhodovalo skóre, které vystavilo stop libereckému celku. Ve skupině A si pomohli výhrou nad domácím týmem Českého Krumlova k postupu do play-off Benátky, stoprocentní bilanci pak měla pražská Astry. Její závěrečný skupinový duel právě s krumlovskými ale také patřil k ozdobám turnaje. Dobruška obsadila poslední místo se třemi porážkami, přesto nebyla do počtu – výkony zaujaly její dívky, zejména Veronika Ostrá.

V neděli se rozehrála nejprve semifinálová utkání. Astra Praha podlehla Sokolu Veselý Brno Jehnice 1:4, když jediný bod zaznamenala ve druhé dvouhře Michaela Myšáková. Dvěma body k postupu Brna do finále přispěly hlavní opory Adam Mendrek a Monika Světničková, důležitá pak byla singlová výhra Jiřího Bureše nad Vojtou Brothánkem. Velmi jednoznačně si postup do finále zajistil i Sokol Klimkovice. Při dvou skrečích Středočechů z dívčích disciplín jim k výhře 4:0 stačilo vítězství Lukáše Holuba nad Saami Schwottem a třísetová výhra Filipa Budzela nad Vojtou Benediktem.

V utkání o třetí místo Astra Praha oslabené Benátky přehrála také 4:0, když body navíc nad rámec skrečí získal Jan Fiala a mix Jan Hubáček-Dominika Kurzová.

Ve finále se opakovalo utkání ze skupiny. V základní fázi bylo lepší Brno, zápas o zlato ale vyšel lépe Klimkovicím. Jediný bod Jihomoravanů získal Adam Mendrek singlovou výhrou nad Filipem Budzelem. Pak už ale bodovaly jen Klimkovice. Lukáš Holub porazil Romana Tichého, Dominika Budzelová na tři sety porazila Moniku Světničkovou, Tereza Švábíková nedala šanci Adéle Švecové a Filip Budzel s Michalem Vašátkem porazili pár Jiří Bureš-Roman Tichý.

Konečné pořadí MČR družstev dorostu:

1. Sokol Klimkovice
2. Sokol Veselý Brno Jehnice
3. TJ Astra ZM Praha
4. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
5. TJ Slovan Vesec
6. SKB Český Krumlov
7. TJ Sokol Dobruška
8. TJ Sokol Doubravka

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovačka: celkovým vítězem je Martin Schmied

Celkovým vítězem 1. ročníku tipovačky na extraligu se stal se 43 body Martin Schmied. Vítězem posledního kola, kdy jste tipovali zápasy finálového turnaje play-off, se stal Milan Kosek.

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!