O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský Meteor.

Turnaje v Českém Krumlově se účastnili vítězové krajských kvalifikací, tedy nejlepší juniorská družstva z osmi oblastí. Výjimkou byl start Sokolu Meteor Praha Radotín, týmu, který uspěl v dodatečné kvalifikaci o místo uvolněné Západními Čechy. A start "za pět minut dvanáct" se Pražanům vydařil, když dosáhli až na medailové umístění.

V sobotním programu se hrála utkání ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do semifinále se ze skupiny A suverénním skóre 3 výhry a 21:0 na zápasy dostaly Klimkovice, postoupil také domácí SKB Český Krumlov. Skupinu B ovládlo družstvo TJ Slovan Vesec, ze druhého místa postupovali vítězové pražského derby mezi Meteorem a Astrou; první jmenovaní.

V semifinále Klimkovice dokázaly rozjetý Meteor zastavit, když postoupily po výsledku 5:1; čestný bod poražených vybojoval ve druhé dvouhře Dean Brabec, za Klimkovice bodovali Tereza Švábíková, Lukáš Holub, Dominika Budzelová a páry Somerlík-Šikalová a Holub-Budzel.

Slovan Vesec se stal druhým finalistou, když domácí Český Krumlov porazil poměrem 4:2. Rozhodla stoprocentní bilance Ondřeje Klimeše, Davida Stejskala a Pavlíny Krpatové.

V zápase o třetí místo slavil medailový úspěch Meteor, při vítězství 4:2 nad Krumlovem bodovali zejména pražští chlapci.

Finále mezi Klimkovicemi a Vescem otevřela smíšená čtyřhra. Jan Somerlík s Denisou Šikalovou v ní přehráli Ondřeje Klimeše a Janu Slatinskou. Za Vesec srovnal skóre David Stejskal, který na tři sety porazil Michala Vašátka. Pak už ale bodoval jen favorizovaný tým Klimkovic. Dominika Budzelová porazila jednoznačně Pavlínu Krpatovou. Lukáš Holub ve třech setech zdolal Ondřeje Klimeše. A výhru stvrdila Tereza Švábíková, když porazila Jovanku Skrčenou. 4:1 pro Klimkovice znamenalo rozhodující skóre a konec finálového utkání.

Pořadí MČR družstev dorostu:

1. Sokol Klimkovice
2. TJ Slovan Vesec
3. Sokol Meteor Praha Radotín
4. SKB Český Krumlov
5. TJ Astra ZM Praha
6. Sokol Dobruška
7. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
8. Sokol Veselý Brno Jehnice

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!