O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský Meteor.

Turnaje v Českém Krumlově se účastnili vítězové krajských kvalifikací, tedy nejlepší juniorská družstva z osmi oblastí. Výjimkou byl start Sokolu Meteor Praha Radotín, týmu, který uspěl v dodatečné kvalifikaci o místo uvolněné Západními Čechy. A start "za pět minut dvanáct" se Pražanům vydařil, když dosáhli až na medailové umístění.

V sobotním programu se hrála utkání ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do semifinále se ze skupiny A suverénním skóre 3 výhry a 21:0 na zápasy dostaly Klimkovice, postoupil také domácí SKB Český Krumlov. Skupinu B ovládlo družstvo TJ Slovan Vesec, ze druhého místa postupovali vítězové pražského derby mezi Meteorem a Astrou; první jmenovaní.

V semifinále Klimkovice dokázaly rozjetý Meteor zastavit, když postoupily po výsledku 5:1; čestný bod poražených vybojoval ve druhé dvouhře Dean Brabec, za Klimkovice bodovali Tereza Švábíková, Lukáš Holub, Dominika Budzelová a páry Somerlík-Šikalová a Holub-Budzel.

Slovan Vesec se stal druhým finalistou, když domácí Český Krumlov porazil poměrem 4:2. Rozhodla stoprocentní bilance Ondřeje Klimeše, Davida Stejskala a Pavlíny Krpatové.

V zápase o třetí místo slavil medailový úspěch Meteor, při vítězství 4:2 nad Krumlovem bodovali zejména pražští chlapci.

Finále mezi Klimkovicemi a Vescem otevřela smíšená čtyřhra. Jan Somerlík s Denisou Šikalovou v ní přehráli Ondřeje Klimeše a Janu Slatinskou. Za Vesec srovnal skóre David Stejskal, který na tři sety porazil Michala Vašátka. Pak už ale bodoval jen favorizovaný tým Klimkovic. Dominika Budzelová porazila jednoznačně Pavlínu Krpatovou. Lukáš Holub ve třech setech zdolal Ondřeje Klimeše. A výhru stvrdila Tereza Švábíková, když porazila Jovanku Skrčenou. 4:1 pro Klimkovice znamenalo rozhodující skóre a konec finálového utkání.

Pořadí MČR družstev dorostu:

1. Sokol Klimkovice
2. TJ Slovan Vesec
3. Sokol Meteor Praha Radotín
4. SKB Český Krumlov
5. TJ Astra ZM Praha
6. Sokol Dobruška
7. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
8. Sokol Veselý Brno Jehnice

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS