O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský Meteor.

Turnaje v Českém Krumlově se účastnili vítězové krajských kvalifikací, tedy nejlepší juniorská družstva z osmi oblastí. Výjimkou byl start Sokolu Meteor Praha Radotín, týmu, který uspěl v dodatečné kvalifikaci o místo uvolněné Západními Čechy. A start "za pět minut dvanáct" se Pražanům vydařil, když dosáhli až na medailové umístění.

V sobotním programu se hrála utkání ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do semifinále se ze skupiny A suverénním skóre 3 výhry a 21:0 na zápasy dostaly Klimkovice, postoupil také domácí SKB Český Krumlov. Skupinu B ovládlo družstvo TJ Slovan Vesec, ze druhého místa postupovali vítězové pražského derby mezi Meteorem a Astrou; první jmenovaní.

V semifinále Klimkovice dokázaly rozjetý Meteor zastavit, když postoupily po výsledku 5:1; čestný bod poražených vybojoval ve druhé dvouhře Dean Brabec, za Klimkovice bodovali Tereza Švábíková, Lukáš Holub, Dominika Budzelová a páry Somerlík-Šikalová a Holub-Budzel.

Slovan Vesec se stal druhým finalistou, když domácí Český Krumlov porazil poměrem 4:2. Rozhodla stoprocentní bilance Ondřeje Klimeše, Davida Stejskala a Pavlíny Krpatové.

V zápase o třetí místo slavil medailový úspěch Meteor, při vítězství 4:2 nad Krumlovem bodovali zejména pražští chlapci.

Finále mezi Klimkovicemi a Vescem otevřela smíšená čtyřhra. Jan Somerlík s Denisou Šikalovou v ní přehráli Ondřeje Klimeše a Janu Slatinskou. Za Vesec srovnal skóre David Stejskal, který na tři sety porazil Michala Vašátka. Pak už ale bodoval jen favorizovaný tým Klimkovic. Dominika Budzelová porazila jednoznačně Pavlínu Krpatovou. Lukáš Holub ve třech setech zdolal Ondřeje Klimeše. A výhru stvrdila Tereza Švábíková, když porazila Jovanku Skrčenou. 4:1 pro Klimkovice znamenalo rozhodující skóre a konec finálového utkání.

Pořadí MČR družstev dorostu:

1. Sokol Klimkovice
2. TJ Slovan Vesec
3. Sokol Meteor Praha Radotín
4. SKB Český Krumlov
5. TJ Astra ZM Praha
6. Sokol Dobruška
7. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
8. Sokol Veselý Brno Jehnice

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovačka: celkovým vítězem je Martin Schmied

Celkovým vítězem 1. ročníku tipovačky na extraligu se stal se 43 body Martin Schmied. Vítězem posledního kola, kdy jste tipovali zápasy finálového turnaje play-off, se stal Milan Kosek.

Slovenia Junior International: vítězství krumlovského mixu

Velmi úspěšné pro české barvy bylo juniorské mezinárodní mistrovství Slovinska. Jaromír Janáček s Lucií Černou dokonce vybojovali první místo v mixu, dále získali Češi celou řadu medailových umístění...

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS