O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský Meteor.

Turnaje v Českém Krumlově se účastnili vítězové krajských kvalifikací, tedy nejlepší juniorská družstva z osmi oblastí. Výjimkou byl start Sokolu Meteor Praha Radotín, týmu, který uspěl v dodatečné kvalifikaci o místo uvolněné Západními Čechy. A start "za pět minut dvanáct" se Pražanům vydařil, když dosáhli až na medailové umístění.

V sobotním programu se hrála utkání ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do semifinále se ze skupiny A suverénním skóre 3 výhry a 21:0 na zápasy dostaly Klimkovice, postoupil také domácí SKB Český Krumlov. Skupinu B ovládlo družstvo TJ Slovan Vesec, ze druhého místa postupovali vítězové pražského derby mezi Meteorem a Astrou; první jmenovaní.

V semifinále Klimkovice dokázaly rozjetý Meteor zastavit, když postoupily po výsledku 5:1; čestný bod poražených vybojoval ve druhé dvouhře Dean Brabec, za Klimkovice bodovali Tereza Švábíková, Lukáš Holub, Dominika Budzelová a páry Somerlík-Šikalová a Holub-Budzel.

Slovan Vesec se stal druhým finalistou, když domácí Český Krumlov porazil poměrem 4:2. Rozhodla stoprocentní bilance Ondřeje Klimeše, Davida Stejskala a Pavlíny Krpatové.

V zápase o třetí místo slavil medailový úspěch Meteor, při vítězství 4:2 nad Krumlovem bodovali zejména pražští chlapci.

Finále mezi Klimkovicemi a Vescem otevřela smíšená čtyřhra. Jan Somerlík s Denisou Šikalovou v ní přehráli Ondřeje Klimeše a Janu Slatinskou. Za Vesec srovnal skóre David Stejskal, který na tři sety porazil Michala Vašátka. Pak už ale bodoval jen favorizovaný tým Klimkovic. Dominika Budzelová porazila jednoznačně Pavlínu Krpatovou. Lukáš Holub ve třech setech zdolal Ondřeje Klimeše. A výhru stvrdila Tereza Švábíková, když porazila Jovanku Skrčenou. 4:1 pro Klimkovice znamenalo rozhodující skóre a konec finálového utkání.

Pořadí MČR družstev dorostu:

1. Sokol Klimkovice
2. TJ Slovan Vesec
3. Sokol Meteor Praha Radotín
4. SKB Český Krumlov
5. TJ Astra ZM Praha
6. Sokol Dobruška
7. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.
8. Sokol Veselý Brno Jehnice

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS