O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: první den překvapení nepřinesl

Dnes, v pátek 4. února, odstartovalo v Přerově 51. MČR dospělých. První kola se obešla bez větších překvapení – favorité si občas nechali vzít set nebo čelili set/mečbolům, ale svoji úlohu potvrdili, v mixu dokonce postoupilo do čtvrtfinále všech osm nasazených párů.

Smíšená čtyřhra: nasazení potvrdili svoji kvalitu

V pavouku smíšené čtyřhry se naplno prosadili papíroví favorité. Všechny nasazené dvojice postoupily do čtvrtfinále – shora Pavel Drančák s Hanou Kollarovou, zespodu nasazené dvojky Jiří Provazník a Hana Milisová, a mezi nimi celý zbytek startovního pole s číslovkou v hranatých závorkách. Mezi zajímavá utkání patřil třísetový souboj, v němž talentovaní junioři Jakub Zahrádka s Terezou Lajdovou podlehli Jaroslavu Sobotovi a Markétě Kozové. Ze hry už je Markéta Mouritsen – držitelka sedmnácti titulů mistryně ČR (ještě pod jménem Koudelková) vypadla v šestnáctce po třísetovém boji s párem Provazník-Milisová. Překvapivé problémy měli také obhájci titulu: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou prohráli v nastavení druhý set s proseckou dvojicí Petr Čermák – Diana Pražáková a teprve vítězstvím 21:17 v setu rozhodujícím potvrdili svůj postup mezi nejlepších osm.

Dvouhry: rychlý konec pro Jakuba Bitmana

Ve dvouhrách se odehrálo pouze první kolo a známe tedy šestnáct nejlepších. Pavouk dvouhry mužů nabídl už mezi 32 nejlepšími pikantní souboj: obhájce bronzové medaile z loňského MČR Jakub Bitman musel čelit René Nedělovi. A ve střetnutí dvou hráčů, kteří patří k oporám svých týmů v rakouské nejvyšší soutěži, se radoval zkušenější René. Jediným hráčem, který dosud do programu MČR nezasáhl, je Petr Koukal – jako nasazená jednička nastoupí až zítra k zápasu osmifinále. Jeho soupeři v boji o titul si vedli dobře: Jan Vondra přehrál Jana Segeče, Tomáš Kopřiva po velkém boji porazil Jarolíma Vícena a dál postupují i další nasazení Petr Jelínek, Lukáš Zevl, Pavel Florián či Jan Vitvera. Mnozí možná trochu zpochybňovali oprávněnost divoké karty pro Adama Mendreka do dvouhry mužů, pokračovatel slavného jména však odpověděl tím nejlepším možným způsobem: porazil Michala Netíka a zahraje si druhé kolo MČR dospělých...

Ve dvouhře žen je účastnic méně, a tak hned šest nejlepších hráček čeká první utkání až zítra. Zatím se hrály bitvy „předkola“ o účast v nejlepší šestnáctce – a mnohé nabídly pořádné drama. Diana Pražáková po třech dlouhých setech vyřadila Štěpánku Vazačovou, Miroslava Vašková v napínavém souboji přehrála Elišku Maixnerovou, Petra Hofmanová udolala Lucii Kolářovou až v nastavení rozhodující sady. Juniorský duel Tereza Lajdová – Jana Žwaková vyhrála první jmenovaná, dál jde také nenasazená Martina Benešová a bez větších obtíží i Hana Kollarová, Lucie Černá, Kateřina Tomalová či Lucie Havlová.

Párové disciplíny: silná čtyřka neztratila ani set

Ve čtyřhře mužů se zdají být karty rozdány jasně. Silná čtyřka nasazených neztratila ani set a v pohodě si vystřílela postup mezi osm nejlepších. Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou, turnajové jedničky, se utkají s jedním z překvapení turnaje: prosecká improvizovaná dvojice Filip Stádník – Petr Čermák v koncovce třetí sady porazila bratrskou dvojici Jana a Václava Benbenekových a zahraje si čtvrtfinále. Na Marka Tellera s Petrem Hoškem čekají možná černí koně turnaje: Lukáš Kurz a Michal Netík, opory extraligového družstva Astry. Martin Herout a René Neděla budou čelit brněnskému páru Stanislav Kohoutek – Ondřej Král, který byl šťastnější v regionálním derby proti juniorské dvojici Adam Mendrek – Michal Světnička. A konečně obhájci titulu a pár nasazený jako číslo dva, Jakub Bitman s Pavlem Drančákem, budou čelit brněnsko-kladenské spolupráci Radim Dvořák – Daniel Skrčený.

Ve čtyřhře žen startuje pouze šestnáct párů, dnešní první kola tak rozhodla o složení čtvrtfinále. Opět se lépe vedlo papírovým favoritům: do druhého kola prošly v pohodě Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou, turnajové jedničky, Kateřina Krejčová s Lucií Pilařovou, Martina Benešová s Hanou Kollarovou, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou i Hana Milisová s Evou Titěrovou. Jediným nasazeným párem, který se s turnajem rozloučil, jsou Monika Erbenová a Martina Vacková, které nestačily na jednoho z hlavních favoritů zlaté medaile: na divokou kartu startují dvojici Kristína Ludíková – Markéta Mouritsen.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Sudirman Cup: Češi nehráli o pořadí, letěli domů

Pokud jste sledovali průběh Sudirman Cupu, možná vás zarazilo, že český tým na mistrovství světa smíšených družstev neodehrál utkání o konečné 23. místo proti Vietnamu. Důvod byl prozaický: naši už byli na cestě domů...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!