O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: první den překvapení nepřinesl

Dnes, v pátek 4. února, odstartovalo v Přerově 51. MČR dospělých. První kola se obešla bez větších překvapení – favorité si občas nechali vzít set nebo čelili set/mečbolům, ale svoji úlohu potvrdili, v mixu dokonce postoupilo do čtvrtfinále všech osm nasazených párů.

Smíšená čtyřhra: nasazení potvrdili svoji kvalitu

V pavouku smíšené čtyřhry se naplno prosadili papíroví favorité. Všechny nasazené dvojice postoupily do čtvrtfinále – shora Pavel Drančák s Hanou Kollarovou, zespodu nasazené dvojky Jiří Provazník a Hana Milisová, a mezi nimi celý zbytek startovního pole s číslovkou v hranatých závorkách. Mezi zajímavá utkání patřil třísetový souboj, v němž talentovaní junioři Jakub Zahrádka s Terezou Lajdovou podlehli Jaroslavu Sobotovi a Markétě Kozové. Ze hry už je Markéta Mouritsen – držitelka sedmnácti titulů mistryně ČR (ještě pod jménem Koudelková) vypadla v šestnáctce po třísetovém boji s párem Provazník-Milisová. Překvapivé problémy měli také obhájci titulu: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou prohráli v nastavení druhý set s proseckou dvojicí Petr Čermák – Diana Pražáková a teprve vítězstvím 21:17 v setu rozhodujícím potvrdili svůj postup mezi nejlepších osm.

Dvouhry: rychlý konec pro Jakuba Bitmana

Ve dvouhrách se odehrálo pouze první kolo a známe tedy šestnáct nejlepších. Pavouk dvouhry mužů nabídl už mezi 32 nejlepšími pikantní souboj: obhájce bronzové medaile z loňského MČR Jakub Bitman musel čelit René Nedělovi. A ve střetnutí dvou hráčů, kteří patří k oporám svých týmů v rakouské nejvyšší soutěži, se radoval zkušenější René. Jediným hráčem, který dosud do programu MČR nezasáhl, je Petr Koukal – jako nasazená jednička nastoupí až zítra k zápasu osmifinále. Jeho soupeři v boji o titul si vedli dobře: Jan Vondra přehrál Jana Segeče, Tomáš Kopřiva po velkém boji porazil Jarolíma Vícena a dál postupují i další nasazení Petr Jelínek, Lukáš Zevl, Pavel Florián či Jan Vitvera. Mnozí možná trochu zpochybňovali oprávněnost divoké karty pro Adama Mendreka do dvouhry mužů, pokračovatel slavného jména však odpověděl tím nejlepším možným způsobem: porazil Michala Netíka a zahraje si druhé kolo MČR dospělých...

Ve dvouhře žen je účastnic méně, a tak hned šest nejlepších hráček čeká první utkání až zítra. Zatím se hrály bitvy „předkola“ o účast v nejlepší šestnáctce – a mnohé nabídly pořádné drama. Diana Pražáková po třech dlouhých setech vyřadila Štěpánku Vazačovou, Miroslava Vašková v napínavém souboji přehrála Elišku Maixnerovou, Petra Hofmanová udolala Lucii Kolářovou až v nastavení rozhodující sady. Juniorský duel Tereza Lajdová – Jana Žwaková vyhrála první jmenovaná, dál jde také nenasazená Martina Benešová a bez větších obtíží i Hana Kollarová, Lucie Černá, Kateřina Tomalová či Lucie Havlová.

Párové disciplíny: silná čtyřka neztratila ani set

Ve čtyřhře mužů se zdají být karty rozdány jasně. Silná čtyřka nasazených neztratila ani set a v pohodě si vystřílela postup mezi osm nejlepších. Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou, turnajové jedničky, se utkají s jedním z překvapení turnaje: prosecká improvizovaná dvojice Filip Stádník – Petr Čermák v koncovce třetí sady porazila bratrskou dvojici Jana a Václava Benbenekových a zahraje si čtvrtfinále. Na Marka Tellera s Petrem Hoškem čekají možná černí koně turnaje: Lukáš Kurz a Michal Netík, opory extraligového družstva Astry. Martin Herout a René Neděla budou čelit brněnskému páru Stanislav Kohoutek – Ondřej Král, který byl šťastnější v regionálním derby proti juniorské dvojici Adam Mendrek – Michal Světnička. A konečně obhájci titulu a pár nasazený jako číslo dva, Jakub Bitman s Pavlem Drančákem, budou čelit brněnsko-kladenské spolupráci Radim Dvořák – Daniel Skrčený.

Ve čtyřhře žen startuje pouze šestnáct párů, dnešní první kola tak rozhodla o složení čtvrtfinále. Opět se lépe vedlo papírovým favoritům: do druhého kola prošly v pohodě Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou, turnajové jedničky, Kateřina Krejčová s Lucií Pilařovou, Martina Benešová s Hanou Kollarovou, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou i Hana Milisová s Evou Titěrovou. Jediným nasazeným párem, který se s turnajem rozloučil, jsou Monika Erbenová a Martina Vacková, které nestačily na jednoho z hlavních favoritů zlaté medaile: na divokou kartu startují dvojici Kristína Ludíková – Markéta Mouritsen.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní jsou týmy Mostu, Orlové a Doubravky

Sokol Plzeň Doubravka, TJ Orlová-Lutyně a nováček druhé nejvyšší soutěže Super Stars Most jsou týmy, které zatím drží v 1. lize stoprocentní bilanci. Po prvním kole mají na kontě dvě výhry a plný počet bodů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS