O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: finálový den určil mistry republiky

Mistry ČR pro rok 2011 se stávají: Petr Koukal a Kristína Ludíková ve dvouhře mužů, respektive žen, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu, Markéta Mouritsen a Kristína Ludíková ve čtyřhře žen a Pavel Drančák s Jakubem Bitmanem ve čtyřhře mužů.

Finálový den 51. mistrovství České republiky dospělých v Přerově příliš překvapení nepřinesl: papíroví favorité vítězili, a to leckdy pořádným rozdílem. Ve čtyřech z pěti případů (a vzhledem ke složení finálových dvojic ve všech možných) obhájili titul vítězové z roku 2010.

čtyřhra žen: Kristína Ludíková, Markéta Mouritsen – Šárka Křížková, Kateřina Tomalová 21:8 21:6

Finále čtyřhry žen bylo jednoznačnou záležitostí. Spolupráce dvou hráček, které žijí a trénují v Dánsku, neměla v Přerově konkurenci. Ludíková a Mouritsen postupně vyřadily loňské vítězky Benešovou a Kollarovou, v semifinále zkušený pár Titěrová – Milisová a ve finále nedaly šanci prvním nasazeným v turnajovém pavouku. Pro Šátku Křížkovou a Kateřinu Tomalovou je úspěchem už samotná účast ve finále: naplno využily snazšího losu, proti naší nejlepší singlistce Ludíkové a držitelce 17 mistrovských titulů Mouritsen (dříve Koudelkové) dokázaly dát v obou setech dohromady jen 14 bodů.

Medailistky čtyřhry žen:
1. Markéta Mouritsen (volná hráčka ČbaS) – Kristína Ludíková (volná hráčka ČBaS)
2. Šárka Křížková (Sokol Dobruška) – Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice)
3. Kateřina Krejčová (USK Plzeň) – Lucie Pilařová (Chemička Ústí n. L.)
Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín) – Hana Milisová (SKB Český Krumlov)

smíšená čtyřhra: Jakub Bitman, Alžběta Bášová – Pavel Drančák, Hana Kollarová 22:20 21:15

Ani ve finále smíšené čtyřhry se nepodařilo zvítězit nasazeným jedničkám. Pavel Drančák a Hana Kollarová čelili ale v repríze loňského finále úřadujícím mistrům republiky. A Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou dokázali zlaté medaile obhájit, když po dramatickém prvním setu, který získali v nastavení, dokázali druhý ovládnout jasněji. Ačkoli už od osmifinále museli Jakub s Alžbětou hrát vždy na tři sety, poradili si s páry Čermák-Pražáková, Gregor-Vašková a v napínavé koncovce rozhodující sady i Provazník-Milisová. Ve finále už si pak nenechali příležitost k obhajobě vzít.

Medailisté smíšené čtyřhry:
1. Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín) – Alžběta Bášová (UK Hradec Králové)
2. Pavel Drančák (Sokol Meteor Praha Radotín) – Hana Kollarová (SK Dobrá Voda)
3. Stanislav Kohoutek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Zuzana Pavelková (Badminton Přerov)
Jiří Provazník (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Hana Milisová (SKB Český Krumlov)

dvouhra mužů: Petr Koukal – Tomáš Kopřiva 21:7 21:11

Jedním z otazníků 51. MČR bylo, zda dokáže Petr Koukal i po těžké nemoci a tréninkovém výpadku obhájit titul, který by jako zdravý měl prakticky „předplacený“. Okolnosti mu ale nahrály a zisk další zlaté medaile byl tak prakticky „bezbolestný“ - jednoho z možných soupeřů Jana Fröhlicha nepustily do turnaje klubové povinnosti ve Švýcarsku, Jan Vondra pro zranění skrečoval utkání čtvrtfinále a další soupeři na to, aby Petra ohrozili, neměli: šampion roku 2011 postupně přehrál Lukáše Kurze, Jana Vitveru, v semifinále se zapotil proti Pavlu Floriánovi, a v repríze loňského finále zopakoval lekci moderního badmintonu pro Tomáše Kopřivu, kterého rozstřílel 21:7 a 21:11.

Petr Koukal pak dodal finálovému dni i charitativní rozměr: na podporu akci 1000 raket pro Haiti pořádané nadací Solibad vydražil přímo na kurtu svou vítěznou raketu a tričko za 22 tisíc Kč!

Medailisté dvouhry mužů:
1. Petr Koukal (Sokol Veselý Brno Jehnice)
2. Tomáš Kopřiva (Sokol Dobruška)
3. Pavel Florián (SKB Český Krumlov)
Milan Ludík (volný hráč ČBaS)

dvouhra žen: Kristína Ludíková – Martina Benešová 21:19 22:20

O vítězství Kristíny Ludíkové nebylo pochyb od okamžiku, kdy se do turnaje zapojila: zatímco za jejími zády se bojovalo o postup do čtvrtfinále, semifinále i finále, Kristína kosila jednu soupeřku za druhou s lehkostí sobě vlastní. Příklad? Příjemné překvapení přerovského šampionátu, talentovaná juniorka Tereza Lajdová, si přes nasazenou Mirku Vaškovou a spoluhráčky z národního družstva vydřela postup do semifinále – v něm ale Ludíkové podlehla 4:21 a 14:21. Martina Benešová ve finále byla poslední překážkou Kristínině obhajobě. Její cesta za medailí byla jen o něco málo trnitější, ve druhém kole musela odehrát tři sety proti juniorské jedničce Lucii Havlové. Pak ale s velkým přehledem přehrála Hanu Milisovou i Evu Titěrovou. Finále nabídlo dramatičtější podívanou než loni: Kristína se nechala v prvním setu ošetřovat a vítězný bod získala až za stavu 20:19 hrou „na jistotu“ - prasátkem. Druhý set byl ještě o něco napínavější – Kristína promarnila tři mečboly za stavu 20:17, nakonec však přece jen zvítězila 22:20.

Medailistky dvouhry žen:
1. Kristína Ludíková (volná hráčka ČBaS)
2. Martina Benešová (SKB Český Krumlov)
3. Tereza Lajdová (Astra ZM Praha)
Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín)

čtyřhra mužů: Jakub Bitman, Pavel Drančák – Josef Rubáš, Jaroslav Sobota 22:24 21:16 21:18

Po odhlášení bratrů Tomáše a Ondřeje Kopřivových se zdálo, že mají Jakub Bitman a Pavel Drančák umetenou cestičku ke „zlatému hattricku“. V pavouku čtyřhry mužů se do závěrečných bojů prosadily všechny nasazené páry: semifinále hrály dvojice s pořadím 1, 2, 3 a 4. A i zde se papírové předpoklady naplnily: Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou porazili Petra Hoška s Markem Tellerem, a Jakub Bitman s Pavlem Drančákem skončili mistrovský sen Martina Herouta a Reného Neděly. Finále čtyřhry mužů bylo nejnapínavějším utkáním finálového dne a skutečně důstojným vyvrcholením vydařeného turnaje. Nasazené jedničky Sobota s Rubášem pro sebe získaly první set 24:22, další dva ale vyhráli Bitman s Drančákem 21:16 a 21:18. Po hodině krásného, útočného badmintonu z obou stran si mohli radotínští hráči v zelených tričkách potřetí v řadě zopakovat vítězný pokřik: mistři republiky z let 2009 a 2010 se stali šampiony i v roce 2011.

Medailisté čtyřhry mužů:
1. Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín) – Pavel Drančák (Sokol Meteor Praha Radotín)
2. Josef Rubáš (USK Plzeň) – Jaroslav Sobota (USK Plzeň)
3. Petr Hošek (Sokol Meteor Praha Radotín) – Marek Teller (Sokol Meteor Praha Radotín)
René Neděla (Montas Hradec Králové) – Martin Herout (Montas Hradec Králové)

Kompletní výsledky 51. MČR dospělých si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS