O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: finálový den určil mistry republiky

Mistry ČR pro rok 2011 se stávají: Petr Koukal a Kristína Ludíková ve dvouhře mužů, respektive žen, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu, Markéta Mouritsen a Kristína Ludíková ve čtyřhře žen a Pavel Drančák s Jakubem Bitmanem ve čtyřhře mužů.

Finálový den 51. mistrovství České republiky dospělých v Přerově příliš překvapení nepřinesl: papíroví favorité vítězili, a to leckdy pořádným rozdílem. Ve čtyřech z pěti případů (a vzhledem ke složení finálových dvojic ve všech možných) obhájili titul vítězové z roku 2010.

čtyřhra žen: Kristína Ludíková, Markéta Mouritsen – Šárka Křížková, Kateřina Tomalová 21:8 21:6

Finále čtyřhry žen bylo jednoznačnou záležitostí. Spolupráce dvou hráček, které žijí a trénují v Dánsku, neměla v Přerově konkurenci. Ludíková a Mouritsen postupně vyřadily loňské vítězky Benešovou a Kollarovou, v semifinále zkušený pár Titěrová – Milisová a ve finále nedaly šanci prvním nasazeným v turnajovém pavouku. Pro Šátku Křížkovou a Kateřinu Tomalovou je úspěchem už samotná účast ve finále: naplno využily snazšího losu, proti naší nejlepší singlistce Ludíkové a držitelce 17 mistrovských titulů Mouritsen (dříve Koudelkové) dokázaly dát v obou setech dohromady jen 14 bodů.

Medailistky čtyřhry žen:
1. Markéta Mouritsen (volná hráčka ČbaS) – Kristína Ludíková (volná hráčka ČBaS)
2. Šárka Křížková (Sokol Dobruška) – Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice)
3. Kateřina Krejčová (USK Plzeň) – Lucie Pilařová (Chemička Ústí n. L.)
Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín) – Hana Milisová (SKB Český Krumlov)

smíšená čtyřhra: Jakub Bitman, Alžběta Bášová – Pavel Drančák, Hana Kollarová 22:20 21:15

Ani ve finále smíšené čtyřhry se nepodařilo zvítězit nasazeným jedničkám. Pavel Drančák a Hana Kollarová čelili ale v repríze loňského finále úřadujícím mistrům republiky. A Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou dokázali zlaté medaile obhájit, když po dramatickém prvním setu, který získali v nastavení, dokázali druhý ovládnout jasněji. Ačkoli už od osmifinále museli Jakub s Alžbětou hrát vždy na tři sety, poradili si s páry Čermák-Pražáková, Gregor-Vašková a v napínavé koncovce rozhodující sady i Provazník-Milisová. Ve finále už si pak nenechali příležitost k obhajobě vzít.

Medailisté smíšené čtyřhry:
1. Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín) – Alžběta Bášová (UK Hradec Králové)
2. Pavel Drančák (Sokol Meteor Praha Radotín) – Hana Kollarová (SK Dobrá Voda)
3. Stanislav Kohoutek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Zuzana Pavelková (Badminton Přerov)
Jiří Provazník (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Hana Milisová (SKB Český Krumlov)

dvouhra mužů: Petr Koukal – Tomáš Kopřiva 21:7 21:11

Jedním z otazníků 51. MČR bylo, zda dokáže Petr Koukal i po těžké nemoci a tréninkovém výpadku obhájit titul, který by jako zdravý měl prakticky „předplacený“. Okolnosti mu ale nahrály a zisk další zlaté medaile byl tak prakticky „bezbolestný“ - jednoho z možných soupeřů Jana Fröhlicha nepustily do turnaje klubové povinnosti ve Švýcarsku, Jan Vondra pro zranění skrečoval utkání čtvrtfinále a další soupeři na to, aby Petra ohrozili, neměli: šampion roku 2011 postupně přehrál Lukáše Kurze, Jana Vitveru, v semifinále se zapotil proti Pavlu Floriánovi, a v repríze loňského finále zopakoval lekci moderního badmintonu pro Tomáše Kopřivu, kterého rozstřílel 21:7 a 21:11.

Petr Koukal pak dodal finálovému dni i charitativní rozměr: na podporu akci 1000 raket pro Haiti pořádané nadací Solibad vydražil přímo na kurtu svou vítěznou raketu a tričko za 22 tisíc Kč!

Medailisté dvouhry mužů:
1. Petr Koukal (Sokol Veselý Brno Jehnice)
2. Tomáš Kopřiva (Sokol Dobruška)
3. Pavel Florián (SKB Český Krumlov)
Milan Ludík (volný hráč ČBaS)

dvouhra žen: Kristína Ludíková – Martina Benešová 21:19 22:20

O vítězství Kristíny Ludíkové nebylo pochyb od okamžiku, kdy se do turnaje zapojila: zatímco za jejími zády se bojovalo o postup do čtvrtfinále, semifinále i finále, Kristína kosila jednu soupeřku za druhou s lehkostí sobě vlastní. Příklad? Příjemné překvapení přerovského šampionátu, talentovaná juniorka Tereza Lajdová, si přes nasazenou Mirku Vaškovou a spoluhráčky z národního družstva vydřela postup do semifinále – v něm ale Ludíkové podlehla 4:21 a 14:21. Martina Benešová ve finále byla poslední překážkou Kristínině obhajobě. Její cesta za medailí byla jen o něco málo trnitější, ve druhém kole musela odehrát tři sety proti juniorské jedničce Lucii Havlové. Pak ale s velkým přehledem přehrála Hanu Milisovou i Evu Titěrovou. Finále nabídlo dramatičtější podívanou než loni: Kristína se nechala v prvním setu ošetřovat a vítězný bod získala až za stavu 20:19 hrou „na jistotu“ - prasátkem. Druhý set byl ještě o něco napínavější – Kristína promarnila tři mečboly za stavu 20:17, nakonec však přece jen zvítězila 22:20.

Medailistky dvouhry žen:
1. Kristína Ludíková (volná hráčka ČBaS)
2. Martina Benešová (SKB Český Krumlov)
3. Tereza Lajdová (Astra ZM Praha)
Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín)

čtyřhra mužů: Jakub Bitman, Pavel Drančák – Josef Rubáš, Jaroslav Sobota 22:24 21:16 21:18

Po odhlášení bratrů Tomáše a Ondřeje Kopřivových se zdálo, že mají Jakub Bitman a Pavel Drančák umetenou cestičku ke „zlatému hattricku“. V pavouku čtyřhry mužů se do závěrečných bojů prosadily všechny nasazené páry: semifinále hrály dvojice s pořadím 1, 2, 3 a 4. A i zde se papírové předpoklady naplnily: Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou porazili Petra Hoška s Markem Tellerem, a Jakub Bitman s Pavlem Drančákem skončili mistrovský sen Martina Herouta a Reného Neděly. Finále čtyřhry mužů bylo nejnapínavějším utkáním finálového dne a skutečně důstojným vyvrcholením vydařeného turnaje. Nasazené jedničky Sobota s Rubášem pro sebe získaly první set 24:22, další dva ale vyhráli Bitman s Drančákem 21:16 a 21:18. Po hodině krásného, útočného badmintonu z obou stran si mohli radotínští hráči v zelených tričkách potřetí v řadě zopakovat vítězný pokřik: mistři republiky z let 2009 a 2010 se stali šampiony i v roce 2011.

Medailisté čtyřhry mužů:
1. Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín) – Pavel Drančák (Sokol Meteor Praha Radotín)
2. Josef Rubáš (USK Plzeň) – Jaroslav Sobota (USK Plzeň)
3. Petr Hošek (Sokol Meteor Praha Radotín) – Marek Teller (Sokol Meteor Praha Radotín)
René Neděla (Montas Hradec Králové) – Martin Herout (Montas Hradec Králové)

Kompletní výsledky 51. MČR dospělých si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS