O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: druhý den určil finálové dvojice

Po druhém dni 51. mistrovství České republiky dospělých v Přerově jsou známy finálové dvojice ve všech disciplínách. Šanci obhájit titul mají ještě Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu a s Pavlem Drančákem v deblu. Nové vítězky bude mít čtyřhra žen.

Dvouhra mužů: Petr Koukal vyzve opět Tomáše Kopřivu

Okolnosti jsou úplně jiné, ale finálové utkání dvouhry mužů se bude opakovat: stejně jako na 50. MČR v Radotíně se i v Přerově proti sobě postaví Petr Koukal a Tomáš Kopřiva. Petr Koukal se dostal do finále přes dva relativně snazší zápasy proti Lukáši Kurzovi a Janu Vitverovi, v semifinále pak zdolal Pavla Floriána, oproti extralize tentokrát jen ve dvou, i když vyrovnaných setech. Tomáš Kopřiva hrál podobně vyrovnané semifinále proti Milanu Ludíkovi – také on druhou sadu rozhodl až v nastavení. Ještě dramatičtější zápasy ale sehrál v prvních kolech: po včerejších třech setech s Jarolímem Vícenem musel podobný maraton absolvovat v duelu se Stanislavem Kohoutkem, ve čtvrtfinále mu vzdal zápas jeden z velkých favoritů Jan Vondra.

Dvouhra žen: překvapení se nekoná, Ludíková rozdává debakly

Finále dvouhry žen obstarají dlouhodobě dvě naše nejlepší reprezentantky. Kristína Ludíková nenechala nikoho na pochybách o tom, že si do Přerova přijela pro mistrovský titul: své soupeřky (postupně to byly Petra Pilařová, Martina Vacková a v semifinále jedno z překvapení turnaje, Tereza Lajdová) vyřídila v poklidném tempu a rozdávala i jednociferné „debakly“. Oproti dvouhře mužů tentokrát nedojde k opakování loňského finále, i když Eva Titěrová k němu neměla daleko – v semifinále však podlehla Martině Benešové. Ta ze své větve vyřadila i další favoritky Hanu Milisovou a Lucii Havlovou. I když by jistě ráda zavzpomínala na svůj první mistrovský titul, který získala už v šestnácti letech, bylo by velkým překvapením, kdyby zlato brala právě ona a ne Ludíková.

Čtyřhra mužů: nasazení odpovídá realitě: jedničky proti dvojkám

Čtyřhra mužů se stala z pohledu pořadatele „bezproblémovou“ disciplínou: jen malé množství třísetových zápasů, a navíc nasazené páry potvrdily takřka dokonale svou kvalitu. Do semifinále se dostaly nasazení číslo 1-4, finále pak obstarají nasazené jedničky Josef Rubáš a Jaroslav Sobota a nasazené dvojky a obhájci loňského a předloňského titulu Jakub Bitman a Pavel Drančák. Z bronzových medailí se radují Petr Hošek s Markem Tellerem, kteří se prosadili přes pražské rivaly Lukáše Kurze a Michala Netíka, s třetím místem se museli spokojit i jedni z adeptů zlaté medaile René Neděla a Martin Herout.

Čtyřhra žen: za titulem neohroženě kráčí „dánské“ duo

Přece jen snazšího losu v horní polovině pavouku čtyřhry žen naplno využily nasazené jedničky Šárka Křížková a Kateřina Tomalová - přes Nikol Fridrichovou a Markétu Kozovou ve čtvrtfinále a Kateřinu Krejčovou s Lucií Pilařovou v semifinále se dostaly až do rozhodujícího, nedělního utkání o zlato. Formálně by jistě byly hlavními adeptkami, ale jejich úloha bude nezáviděníhodná: musejí čelit pestré, agresivní a rychlé hře „dánského“ páru Kristína Ludíková a Markéta Mouritsen. Hráčky, které dlouhodobě žijí a trénují v Dánsku si poradily jak s loňskými mistryněmi Hanou Kollarovou a Martinou Benešovou, tak i s mnohonásobnými medailistkami z MČR Hanou Milisovou a Evou Titěrovou.

Smíšená čtyřhra: repríza loňského finále

Kolo se uzavírá – stejně jako ve dvouhře mužů, která tento článek otevírala, také v mixu se bude opakovat loňské složení finálové dvojice. Proti sobě se postaví spoluhráči z deblu Jakub Bitman a Pavel Drančák - loni byl uspěšnější Jakub s partnerkou Alžbětou Bášovou. Letos si postup do finále vydřel až v nastavení třetí sady proti páru Jiří Provazník – Hana Milisová, stejně tak ovšem Pavel s partnerkou Hanou Kollarovou musel bojovat v rozhodujícím setu proti dvojici Stanislav Kohoutek – Zuzana Pavelková. Finále smíšené čtyřhry tak bude stejně jako loni otevřenou záležitostí. Potvrdí Pavel a Hana svou dominanci domácím turnajům a republikovému žebříčku? Nebo se Jakub a Alžběta dočkají obhajoby loňské zlaté medaile?

Na tyto a všechny ostatní zbývající otázky odpoví zítřejší finálový program.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!