O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: druhý den určil finálové dvojice

Po druhém dni 51. mistrovství České republiky dospělých v Přerově jsou známy finálové dvojice ve všech disciplínách. Šanci obhájit titul mají ještě Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu a s Pavlem Drančákem v deblu. Nové vítězky bude mít čtyřhra žen.

Dvouhra mužů: Petr Koukal vyzve opět Tomáše Kopřivu

Okolnosti jsou úplně jiné, ale finálové utkání dvouhry mužů se bude opakovat: stejně jako na 50. MČR v Radotíně se i v Přerově proti sobě postaví Petr Koukal a Tomáš Kopřiva. Petr Koukal se dostal do finále přes dva relativně snazší zápasy proti Lukáši Kurzovi a Janu Vitverovi, v semifinále pak zdolal Pavla Floriána, oproti extralize tentokrát jen ve dvou, i když vyrovnaných setech. Tomáš Kopřiva hrál podobně vyrovnané semifinále proti Milanu Ludíkovi – také on druhou sadu rozhodl až v nastavení. Ještě dramatičtější zápasy ale sehrál v prvních kolech: po včerejších třech setech s Jarolímem Vícenem musel podobný maraton absolvovat v duelu se Stanislavem Kohoutkem, ve čtvrtfinále mu vzdal zápas jeden z velkých favoritů Jan Vondra.

Dvouhra žen: překvapení se nekoná, Ludíková rozdává debakly

Finále dvouhry žen obstarají dlouhodobě dvě naše nejlepší reprezentantky. Kristína Ludíková nenechala nikoho na pochybách o tom, že si do Přerova přijela pro mistrovský titul: své soupeřky (postupně to byly Petra Pilařová, Martina Vacková a v semifinále jedno z překvapení turnaje, Tereza Lajdová) vyřídila v poklidném tempu a rozdávala i jednociferné „debakly“. Oproti dvouhře mužů tentokrát nedojde k opakování loňského finále, i když Eva Titěrová k němu neměla daleko – v semifinále však podlehla Martině Benešové. Ta ze své větve vyřadila i další favoritky Hanu Milisovou a Lucii Havlovou. I když by jistě ráda zavzpomínala na svůj první mistrovský titul, který získala už v šestnácti letech, bylo by velkým překvapením, kdyby zlato brala právě ona a ne Ludíková.

Čtyřhra mužů: nasazení odpovídá realitě: jedničky proti dvojkám

Čtyřhra mužů se stala z pohledu pořadatele „bezproblémovou“ disciplínou: jen malé množství třísetových zápasů, a navíc nasazené páry potvrdily takřka dokonale svou kvalitu. Do semifinále se dostaly nasazení číslo 1-4, finále pak obstarají nasazené jedničky Josef Rubáš a Jaroslav Sobota a nasazené dvojky a obhájci loňského a předloňského titulu Jakub Bitman a Pavel Drančák. Z bronzových medailí se radují Petr Hošek s Markem Tellerem, kteří se prosadili přes pražské rivaly Lukáše Kurze a Michala Netíka, s třetím místem se museli spokojit i jedni z adeptů zlaté medaile René Neděla a Martin Herout.

Čtyřhra žen: za titulem neohroženě kráčí „dánské“ duo

Přece jen snazšího losu v horní polovině pavouku čtyřhry žen naplno využily nasazené jedničky Šárka Křížková a Kateřina Tomalová - přes Nikol Fridrichovou a Markétu Kozovou ve čtvrtfinále a Kateřinu Krejčovou s Lucií Pilařovou v semifinále se dostaly až do rozhodujícího, nedělního utkání o zlato. Formálně by jistě byly hlavními adeptkami, ale jejich úloha bude nezáviděníhodná: musejí čelit pestré, agresivní a rychlé hře „dánského“ páru Kristína Ludíková a Markéta Mouritsen. Hráčky, které dlouhodobě žijí a trénují v Dánsku si poradily jak s loňskými mistryněmi Hanou Kollarovou a Martinou Benešovou, tak i s mnohonásobnými medailistkami z MČR Hanou Milisovou a Evou Titěrovou.

Smíšená čtyřhra: repríza loňského finále

Kolo se uzavírá – stejně jako ve dvouhře mužů, která tento článek otevírala, také v mixu se bude opakovat loňské složení finálové dvojice. Proti sobě se postaví spoluhráči z deblu Jakub Bitman a Pavel Drančák - loni byl uspěšnější Jakub s partnerkou Alžbětou Bášovou. Letos si postup do finále vydřel až v nastavení třetí sady proti páru Jiří Provazník – Hana Milisová, stejně tak ovšem Pavel s partnerkou Hanou Kollarovou musel bojovat v rozhodujícím setu proti dvojici Stanislav Kohoutek – Zuzana Pavelková. Finále smíšené čtyřhry tak bude stejně jako loni otevřenou záležitostí. Potvrdí Pavel a Hana svou dominanci domácím turnajům a republikovému žebříčku? Nebo se Jakub a Alžběta dočkají obhajoby loňské zlaté medaile?

Na tyto a všechny ostatní zbývající otázky odpoví zítřejší finálový program.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Canada Open: tři tituly na Tchaj-wan

Kanadský Richmond hostil 13.-18. července mezinárodní turnaj kategorie Grand Prix. Účastnili se ho i Češi, ale přiliš se jim nedařilo: pouze Petr Koukal se dostal do třetího kola dvouhry. Trojnásobnými vítězi byli reprezentanti ...

Welsh International: Kristína Gavnholt skončila třetí

Na turnaji evropského circuitu ve Walesu se dařilo Kristíně Gavnholt. Česká hráčka potvrdila nasazení a jako turnajová trojka se dostala až do semifinále, kde nestačila na americkou soupeřku asijského původu Zhang Beiwen.

Welsh International: Jan Fröhlich se dostal do semifinále!

Pěkných výsledků dosáhli čeští singlisté na mezinárodním mistrovství Walesu. Jan Fröhlich se probojoval až do semifinále, Petr Koukal skončil ve dvouhře mezi osmi nejlepšími.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS